Gaming vs Audio Headsets.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zeleni, Feb 20, 2018.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad dodjes u moje godine, neke stvari te pocnu zivcirati.

    Posto mi je kompjuter sad za sad top shelf, jos uvijek, pocele su me iritirati neke druge stvari. Na primjer zvuk.
    Sada, mnogi ce reci, sto koristis shit slusalice. Ja bih im se onda nasmijao u facu i rekao da koristim Astro A50 gen 2 od fakin 300 eura. Ali, tu nije kraj price.

    U posljednje vrijeme igram dosta Rainbow 6 Siege i PUBG. Igre gdje je zvuk jedna od kljucnih dijelova igre.
    Znaci cuti zvuk koraka, odakle, kako, i gdje je vrlo vazno. I ovdje pocinje moja iritacija. Astro A50, sa svim svojim 7.1, ovo ono, kita marijanova, nema detalja. Ne mogu razaznati zvuk igre kako treba, sve je nekako pomjesano.

    I onda slucajno, ne bas slucajno, zena mi rekla da hoce neke fine dizajnerske slusalice, i uleti mi frajer sa Parrot ZIK 2, uz to mi daje i Beyerdynamic Custom one pro za neku sicu. Zeni dam Zik 2, ona odusevljena, koza ovo ono, dobro izgledaju, noise canceling, wireless. A sebi pristekam custom one, i direktno se sjebem koja razlika. Znaci bukvalno od 30-40og mjesta u pubg, redovno u top 5, uzme se i chiken povremeno.

    Onda sam se poceo dvoumit, jel to fakat to, il sam ja postao iskusniji u igri. Vratim se na astro, ali nije to to, zvukovi, detalji, onda kad slusas muziku, ne da je razlika. U medjuvremenu uspijem prodati custom one za 80 eura, gdje sam ih platio 30 :D Dobro 35, zamjenio sam one jastucice za neke velour sa ebay, odlicne.

    Gotovo. Gledao, googlo, ganjao. Zavrsim na AudioTechnica ATX-M50 i Beyerdynamic DT770 80 ohm. 32 ohm verzija ima one kozne jastucice, 80 i 250 imaju velour. Cijena 32 i 80 ista(120€), a jastucici jos 30. Probao m50(110€), slusalice preplitke, pritiscu mi usi, a DT770 posto su nasljednici custom one pro, ko salivene. Za 80 ohm verziju sam se odlucio jer mogu u frci i na telefon, a na pravom pojacalu/zvucnoj kartici su zvijer. A velour jastuci, ne znojim se itd. Kao mikrofon koristim neki stari steelseries clipon, dosao uz neku od siberia sto sam imao, 10 god star minimalno. Zvuk opet 10x bolji nego u astra.

    Da napomenem da Astro A50 nisu jedine slusalice koje sam imao, G930, Kraken 7.1, 2 para siberia slusalica, imao sam svega, ali ovo je druga liga totalno.

    Moram rijesiti pitanje mikrofona, nasao sam neki semi pro na buvljaku za 5 eura vidicemo kako radi :) Inace ima antlion modmic 5 :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije par godina kad sam bio u fazi kupiovine slusalica proveo sam par mjeseci citajuci headfi.org i tamo kad spomenes 7.1 slusalice banuju te :D ili wireless takodje.

    Nego kvalitetne audioslusalice pa onda dobra zvucna karta sa DolbyHeadphone opcijom a i samoj igri podesis da je 5.1 zvuk i to je vrh za gaminga.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja koristim Shure SRH-440, za muziku odlicne, za igre srednja zalost. Eto kako spomenu PUBG, uvijek imam problem da procijenim odakle dolazi zvuk.
    Koristim zvucnu Creative Audigy 2 ZS, ali one postavke za virtualizaciju koje nudi njihova konzola samo cine stvari gorim.
    Gledao sam imaju neki Razer-ovi driveri za 7.1 zvuk, ali rade samo na integrisanoj zvucnoj.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam koristio asus xonar dg koja je bas gaming zvucna napravljena bas za slusalice pa ima i headphone amp i dolby headphone opciju i radi odlicno a nije skupa.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Dobra i meni srcu bliska tema. Da krenemo od činjenica, većina gaming slušalica nema šta da traži u priču sa pravim slušalicama. Jedino pitanje koje se može postaviti jeste u nekom ozbiljnijem gamingu gdje neki virtual surround može igrati ulogu sa aspekta pozicioniranja... Ako to nije neophodno, onda je moj lični izbor ovakav (može se reći da sam Sennheiser fan):

    - Veoma dobre entry-level slušalice za muziku i gaming: Sennheiser HD 598
    - Ozbiljne mid-level slušalice za muziku i gaming, Sennheiser HD 600 (neophodan DAC + AMP!)
    - Za relativno ozbiljne slušalice ala HD600 ozbiljan AMP+DAC: https://www.jdslabs.com/products/48/objective2-odac-combo-revb/
    - Ako se ide sa jednim od gore navedenih modela, rješenje za mikrofon je ModMic v4 ili 5
    - Ako se traži all-in-one rješenje sa mikrofonom iz Sennheiser kampa, onda su to Game One, u praksi HD 598 + mikrofon
    - Ako se traži noise-cancelling, onda su moj izbor Sony WH1000XM2
    - Za neki entry-level virtual surround uz ok mikrofon i generalno prihvatljivu cijenu, da se to sve može iskoristiti uz PC ili konzole, Kingston Cloud Alpha
     
    Hellas likes this.
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baš sad tražim slušalice u kombinaciji sa mikrofonom pa mi je ova tema zanimljiva.

    Enise gdje naći te slušalice koje si naveo iz nižeg cjenovnom ranga. Brzinski olx pregled daje nula rezultata.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    Ja imam Sony MDR-1A i prezadovoljan sam, kuci imam crne vec par godina i sad sam i na poslu uzeo iste, samo siva boja. Jako su udobne, super izgledaju, a zvuk (sad ce me neko zatuci sto uopste poredim) je bolji nego Beats Pro koje sam platio tacno duplo vise. Cijena varira, mogu se naci od 140-180 eura.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Razer kraken Chroma V2 za gaming odlicne recimo u bf jasno cujes korake i znas odakle dolaze i u Pubg jako dobre.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja tražim slušalic već par mjeseci, svako malo naletim na ovakvu temu i odustanem od kupovine. Trenutno koristim pojačalo i dva velika big ass zvučnika :D problem je navečer, ne mogu pojačati, bass i na manjem zvuku pravi vibracije.
    Uglavnom od gejmerskih sam odustao, nadam se da će brzo ukinuti ovaj 50km limit jer kod nas ili nema ili preskupo.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam dobio Tiamat 7.1 i nikad ih ne bi ja sebi kupio... Nisu loše ali brate za ove pare su se mogle neke normalne stereo uzeti da razvaljuju... covjek znao da bi volio slusalice i kupio mi "za kompjutera" :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Trenutno u BiH nema Kingston Cloud Alpha, ali ima Cloud II i to je skroz ok u tom cjenovnom rangu 150-200 KM. Kao što @Haker kaže, nije loše sačekati ni par sedmica pa eventualno nešto s Amazona uzeti poslije.
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ne znam da li je neko spominjao u temi ali ovo su do 50 KM best slušalice koje se imaju nabaviti. I ja sebi planiram nabaviti jedne ovakve.
    https://www.gearbest.com/superlux-hd668b-_gear/

    Nahvalili su ih na dosta review-ova, jedino što nemaju mic pa bi morali uzeti posebno, a preporučuju i da se jastučići promijene.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovo sto je Ronaldo naveo je priznato najjaca slusalica do 50$, ne znam za komfor doduse nisam ih probao licno.

    Evo ga dosao https://www.headfonia.com/fiio-e10k-classic-reborn/, nasao polovno za 30 eura, cisto radi zajebancije da vidim razliku izmedju DACa i ugradjene zvucne, koja navodno, ima i AMP do 600 ohm.
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    A ove sennheiser početne što si naveo? Cloud 2 sam imao do neki dan, poslao na popravak i umjesto popravka mi vratili pare :rolleyes: one su mi za sada favorit ali ako ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu, što da ne.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    BTW kada se očekuje ukidanje carine?
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Je li ova cuda inace vrijede tih para? Generalno je li se primjeti neka razlika ako inace slusam muziku, filmove i igram igre?
     
  18. hmudd

    hmudd Novi član

    Imam integriranu zvučnu i koristim Havit slušalice od 10€ i nemam nikakvih problema sa zvukom, odličan je i u PUBG igrama se odlično snalazim....
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    G35 dok sam koristio su bile fakat beton, zvuk perfekcija, ima par godina skupljaju prašinu kako sam ohladio od gaminga. Prije imao G330 koje sam samo malo koristio zbog kupovine G35, G330 isto su ostavile odličan utisak, zvuk dobar, lagane, trenutno su kod druga koji je DJ i odlicno ga sluze, bas mu se svidjaju. To su neka moja iskustva samo.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    @zoi Sennheiser HD 598 na Amazonu 140 dolara, Game One 160-170 dolara
    @Haker nije još izašlo u Službenom listu, kada izađe (vjerovatno krajem mjeseca) plus 8 dana i onda počinje, dakle, polovina marta u najgorem slučaju
    @heroic Solidan AMP/DAC combo u odnosu na integrisane audio chipove se uglavnon ne može porediti u kvalitetu.. Tu i tamo poneka ploča od 400-500 eura ima solidnu intergraciju, ali je neusporedivo isplativije kupiti neki AMP/DAC combo, pod uslovom da imaš pristojne slušalice tipa HD598 minimalno