gasi se racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Aug 18, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    meni stvarno nije jasno sta je vise ovom mom kompu...prvo sam mu promijenila hard disk, pa se desavalo da se restartuje sam od sebe, obicno kada ga tek upalim...onda sam promijenila napojnu i sve je bilo savrseno 10ak dana...sada je opet poceo da se ponekad restartuje kada ga tek upalim...par dana je ok, onda pocen da zeza, pa je opet ok...

    ima li neko ideju sta bi moglo biti? :( :( :(
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja jos uvijek tvrdim da ti je maticna veliki shit :mrgreen: :oops:
    Moguce je dosta toga...
    Nikakve greske ne izbacuje?
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Jesi li prime95 vrtila?
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Da nije gdje bad sector? Jesi li radila Full Format i defrag?
     
  5. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ja sam imao slicnih problema i mucio se 5 dana dok nisam rijesio problem bas sam se bio zainatio :x sve sam mijenjao i hddd i napojnu i memoriju promijenio kablove ma nema sta nisam i na kraju opet isto i onda ti odem u bios promjenim frekvenciju memorije sa 400mhz na 333 mhz i sve proradi i evo od tad ado sad nisam vise imao nikakvih problema pa pokusaj i ti sa tim folom (naravno ako ti memorija sad radi na 400mhz)
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako je resetovanje, već su rekli a ja bi da potvrdim probleme koje može izazvati memorija (i visok frekvencija iste) jer sam imao iskustvo sa tim na svom, a i drugim računarima.
     
  7. woland

    woland Aktivista

    pokusat cu to sa frekvencijom memorije...nemam pojma na kojoj mi je frekvenciji sada, ali cu provjeriti :D

    hm, nisam radila defragmentaciju, mogu pokusati...bad sectore je imao strai disk, pa sam ga zato i zamijenila novim (glanc nov, iz radnje)....je li moguce da mi se za 15ak dana koristenja pojave bad sectori?

    meni je najcudnije sto je komp radio bez ovih problema skoro 3 godine i onda najednom poce...pih....
     
  8. woland

    woland Aktivista

    sad sam bacila pogled na svoj bios...a, gdje mi se nalazi ta frekvencija? nasla sam neku CPU frekvenciju (133mhz) i DRAM frekvenciju (133mhz)...je li to to? :oops:
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Jeste. To je to. Izgleda da nije memorija. A mozda i jeste...moguce da se "pokvarila" iz tko zna kojeg razloga...
    Al ne bi rekao da se komp restarta radi brzine memorije.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa ne direktno, ali i ti imaš pravo što se tiče matične ploče. Naprimjer ja iz iskustva dosada znam da na prve P4 Asus ploče teško da ide preko 1GB Ram-a, a onda nastane opći haos nakon 10-15 minuta rada sa 2 GB recimo, resetovanje, plavi ekran, zaledi...

    Bojim se da je problem ili u matičnoj ploči ili u memoriji. Pošto si već izmjenjala skoro sve ostale dijelove, a softverski problem je malo vjerovatan... ostaje ovo dvoje.
     
  11. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Probaj ako imas od koga uzeti drugu memoriju pa ubaci nju ili ako imas vise plocica testiraj jednu po jednu i prebacuj iz jednog slota u drugi zna i to nekad zezati
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    probaj spustiti sve na 100mhz
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kakva je temperatura procesora, mozda se gasi zbog pregrijavanja, vecina ploca gasi komp kad procesor dodje recimo do 70stepeni da ga spasi
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ne gasi se, vec se restartuje.
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Da ne bi nagađala, uđi u direktorij c:\windows\minidump. Tamo ćeš naći file-ove (potrebno je da zipuješ njih 5-6) sa ekstenzijom .dmp i postavi topic na ovaj forum naveden ispod pod Windows OS (link te već vodi tamo) sa kratkim opisom problema i konfiguracijom, te šta si mjenjala od komponenti:

    http://www.techspot.com/vb/menu15.html

    Za nekih par sati a možda i prije možeš očekivati odgovor u čemu je problem, dok ljudi analiziraju minidump file-ove. Veoma često zna biti i do drivera.

    Meni su nedavno našli problem u Realtek sound driverima kao razlog restarta i sad je sve OK.
     
  16. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Haj ako ti oni rijese problem pa javi u cemu je bio
     
  17. woland

    woland Aktivista

    evo, defragmentirala sam disk, i poslala sam na ovj forum dmp fileove, pa cemo vidjeti sta ljudi kazu...hvala, raja!
     
  18. tERMINator x

    tERMINator x Aktivista

    Imao sam isti problem.Kod mene je bilo do maticne.
     
  19. woland

    woland Aktivista

    kod mene se jos uvijek stanje nije porpavilo...obrisala sam svu mogucu prasinu, prvjerila da mi rade hladnjaci, provjerila napon...sve djeluje ok...defragmentirala sam...a, situacija i dalje ista...restartuje se kad mu padne na pamet...

    moze li ikojim slucajem biti zvob tv kartice? nisam bas sigurna, ali mi se nekako cini da su moji problemi poceli kada sam nju ugradila...je li moguce da tv kartica pravi problem i kada ne gledam tv, nego samim svojim prisustvom u kompu? mozd aje glupo pitanje, ali eto.... :oops:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moguce je, mozda driveri imaju konflikt s nekim drugim.

    Nego nema ti druge nego napraviti kolac, i zvati nekog da to sredi.