gasi se racunar

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by woland, Aug 18, 2006.

  1. woland

    woland Aktivista

    izvadila sam tv karticu...jos cu da pokusam da obrisem drivere, pa cemo da vidim prije nego se prihvatim pravljenja kolaca :D a, ovaj, gdje brisem drivere? :oops:
     
  2. Ante

    Ante Aktivista

    Vjerojatno imas u Add/Remove programs :)

    Skini program koji se zove DriverCleaner Pro (google), on sve brishe :)
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Koja ti je maticna ploca?
     
  4. woland

    woland Aktivista

    Procesor: AMD Athlon XP, 1466 MHz (11 x 133) 1700+

    Naziv matične ploče: Matsonic MS8308E(P) (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DIMM, Audio, Video, LAN)

    Chipset na matičnoj ploči: SiS 730S
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ufffffff Matsonic... :mrgreen:
     
  6. woland

    woland Aktivista

    boze, sto li to svi kazu :D
     
  7. GV

    GV Komšija

    Ja svoju konfiguraciju ne smijem ni napisati, neka te ne brine, što se tiče tv kartice napiši koja je
     
  8. woland

    woland Aktivista

    winfast tv 2000xp expert
     
  9. GV

    GV Komšija

    kartica je ok ne bi trebala imati problema sa njenim driverima, ako možeš probaj u drugom računaru ili promijeni PCI slot, meni se čini da kod mene ne radi jedan
     
  10. woland

    woland Aktivista

    najnoviji korak koji sam poduzela bilo je vadjenje jedne plocice rama (128mb)...ostala mi je onda od 256mb...nije se gasio citavih 20ak min, pa cemo vidjeti kako ce se dalje ponasati :D

    a, tv karticu cu vratiti, ocito nije do nje :S
     
  11. Eustace

    Eustace Aktivista

    napojna? zar bas nikome nije palo na pamet da se mozda restartuje ako je napojna shit?
     
  12. zilo

    zilo Komšija

     
  13. Eustace

    Eustace Aktivista

    pa eto i ta napojna se opet pokvarika. kakva je napojna sto je kupila?
     
  14. woland

    woland Aktivista

    mislim da nije do napojne...gledala sam napon i ok su vrijednosti...a, uzela sam neku od 400W u plusu...
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nisi imala sreće na TechSpot forumu. Meni su odgovorili veoma brzo, ali vidim u zadnje vrijeme je dosta neodgovorenih postova.

    Vidi sa nekim ovdje sa foruma zna li ti preko onih minidump file-ova skontati razlog restarta. Oni su veoma pogodni zato što vidiš precizno gdje ti se javlja problem. U slučaju da je dio hardware-a javi ti IRQ ili sl., u slučaju da je neki .sys ili .dll file (ovo je najčešće) tačno vidiš aplikaciju koja stvara problem.

    Pretpostavljam da ih se nakupilo još od 19-og, pa što ih više imaš lakše je skontati. Ukoliko nisi loša sa engleskim možeš i sama pokušati:

    http://forums.majorgeeks.com/archive/in ... 35246.html
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ako joj se iste stvari desavaju na clean install windoza onda je hardver problem.
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    To naravno, ali ja ne vidjeh nigdje u njenim postovima da je uradila fresh install OS-a.
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Ma radi ona to cesto, pretrazi neke prethodne teme. :)