Gdje kupiti dobre sluske za SE w seriju

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bINARY cODE sOUND, Jul 29, 2008.

  1. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ima li ko kake sluske za preporuciti ya w seriju SE , osim hpm70 i da su fine cijene , i naravno , originalne :D ya
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima kombinacija hpm70 sa dodatnim komandama na samom kablu slusalica. Misli mda je hpm80 ali su indenticnog kvaliteta ali su bezobrazno skupe.

    Tek sada za SE izlaze novi modeli slusalica:

    hpm-66
    hpm-88
    hbh-is800

    (redom s lijeve na desnu)
    [​IMG]

    Kada vec imas hpm70 (ako u opste imas) uzmi neke "normalne" sa 3.5mm prikljuckom i vozdra. Imas 3.5mm izlaz na hpm70.. tako sam ja bar' uradio.
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Da se ubacim i ja. Meni bi dobro došle i hpm70 jer je na starim otišao ovaj donji dio kabla koji se uključuje u mobilni. Ako zna neko gdje ima kod nas da se kupe nek nam javi. :) Thanks.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Jako je tesko kupiti kod nas bilo sta za mob telefone.. bilo kakav "dodatak". Recimo meni je prijatelj morao u Srbiji uzeti onaj dihtung-spuzvicu za k750.. koji sprjecava ulazak prasine. Ovde ga nigdje nisam mogao naci.. barem koliko sam ga trazio.

    Tako i za slusalice, isti slucaj. Naj bolje je otici na pijacu i tamo ono neko kada proda telefon daje i papire, slusalice i slicno.

    Ja sam jako davno uzeo svoje hpm70 ima 2 godine mozda. Otisao na pijacu i trazio da mi izvadi iz kutioje od w800. Tada su slusalice kostale oko 40€ a onaj na pijacio kontao da su bezze pa mi dao za 15KM. Nove zapakovane sa tiketom SE HPM70.


    Recimo ja jako dugo trazim za svoju n80 onaj 3.5mm prikljucak... gledoa nema gdje nisam i postavio na dosta stranica oglase ali nista. Niko m ise iz BiH nije javio.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja neki dan poklonio onaj nokia-in prelaz sa pop porta na 3.5mm ono sa onim kontrolama na kablu za muziku :)

    [​IMG]

    slicno ovome, samo ima ono play stop...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    E neka si ga ti poklonio 8)

    Gjde ga ti nabavi ?
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nadjem haveru onu nokiu 3560 meni se cini ona sto joj se donji dio rotira, symbian, u glavnom nadjem je praaaavo jeftino i kao nagradu sebi uzmem te sluse :D a haveru dam one klasicne. i sad kad sam kupio N82 vise mi nije trebalo i dam drugom jaranu.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha.. a ja ..n82 ima 3.5mm izlaz.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja sam bio uzeo HPM-62 slusalice kod lika na pijaci. Odlicnog su bile kvaliteta zvuka, ali izrada je bila bezze. I onda se desi crnjak da puce zica unutar jedne slusalice, jer sam ih prebacivao preko vrata, kako bi i trebalo ali sam ih mozda previse vukao. I onda lijepo ja lemilicu u ruke, i izdvojih markicu za 3.5mm jack zenski, i onda samo na to zalemih, stavih izolaciju, i nuto-radi. To me sve doslo 11KM, a slusalice su bile 10 KM. Imaju one AN-KA kopije po 5 KM, pa se i s njima to da napraviti, i kasnije kupis i ustekas koje hoces. Ako ti se ne da zezati s ovim, kupi HPM-62 (inace lik s pijace kaze da su to originalne sto se isporucuju uz K800i), i kad daju vitre uzmi opet iste. Imaju odlican bass, ako nista drugo, iako je bolji, ali i skuplji zalogaj HPM-70.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Nails mozes sebi sam da napravis sluse za nokiu sa onim 3,5mm hepekom imas i tutorial na netu. Davno sam iste i sebi napravio i dan danas rade samo sto ih nekoristim odkako sam uzeo n73me.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja sam debil, prerezao sam žice od jednih nokia slusalica i prerezao kabl od 3.5mm prikljucka od SE telefona... i taj "SE" kabl ima 5 žica, nisam mogao nigdje naci šemu koje su 3 žice za zvucnike-slusalice. ak ose ne varam jedna žica je mikrofon, jedna ono dugme za javljanje, jedna L zvucnik, jedna R i jedna peta zajednicka.. e šemu nigdje nisam nasao. A ima u Konzumu uzeti 3.5mm prikljucak s jedne stran muski s jedne zenski... moze se to istoristiti.. tu samo kopcam žice na žice, nema pametovanja ali su mi malo gadni, ruzni... pa evo trazim neke malo lijepse prikljucke od 3.5mm zenske pa eto.. kad nadjem sastavit cu... a i uspit trazim i originalni Nokai kabl.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    moj je jaran uradio isto al je nashao shemu za ngage 2 su ti za kontrole nesto nesto... haj doce do mene u subotu pa cu ga pitat kako sta... pa ti postam
     
  13. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    2 zice koje su ti "viska" su za mikrofon. Pravio sam i ja sebi.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ako mi treba jedna L i jedna R i jedna zajednicka.. od pet normalno da su 2 za dugme i mikrofon viska ali... koje ??????????????????????????????

    Jebemu nisam plavusa.. ali enbitno, ne znam vise ni gdje mi onaj otkinutu 3.5mm prikljucak koji sam popolovio tako da... sada trazim neki samo sa 2-4 zice za L i R bez ostalih dodataka. Odustao sam od potraznje za šemom.
     
  15. pac

    pac Komšija

    http://www.howardforums.com/archive/topic/654198-1.html

    Probaj ovo.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Tnx na linku, bas cu pokusati kada nadjem vec precvikan 3.5mm prikljucak jer sam seilo ovih dana pa ne znam ni gdje su mi gace.. nego, ovo je tih 5 famoznih zica sto nisam znao sta cu s njima:

    [​IMG]
     
  17. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    Znam o kojim se zicama radi. Ova "zlatna" ide u sredinu, plava na L, zelena na R, a ove preostale dvije su mikrofon, i one bi trebale ici na L i R. Mislim da na L ide bijela a na R crna. Mislim na 3.5 mm female jack. 1 KM u electronic shopu.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada se vec pricalo o žicama i slusalicama. Imal neko konkretnu ideju kako da ovo fino zatvorim, zapakujem, oblozim i slicno. MEni ne pada nista na pamet da sluzi a da nije ruglo.

    [​IMG]
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nadam se da nije problem sto ozivljavam temu, al et vezana je za W seriju, i za slucalice, pa da priupitam.

    Zanima me jel se imaju kod nas igre kupiti Creative EP 630 slusalice? Ima ih po ebayu i amazonu al mi je nekako nezgodno to kupit prije nego sto probam, jer mi npr HMP-70 ne odgovaraju (nekako jedva sa malim onim gumicama), pa ne mogu znat hocel mi ove odgovarat.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    U cemu je problem sto ti ne odgovaraju ? te slusalice su samo stvar navikavanja.. j koristim srednje.. koristi par dana i gures skroz koliko moze i to je to. .. . . ..