Geforce Experience

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 7, 2020.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li neko ima problem, ili zna rješenje, za offline Geforce Experience:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Obzirom da je Nvidia funkcionalnost povezala direktno sa serverom, kada su im serveri down ili ovako, kada se ne moze konektovati, Geforce Experience je beskoristan. Ali ne mogu skontati zasto se ne povezuje.

    Nisam ga koristio dugo ali evo nekih mjesec dana pokusavam da ga aktiviram, i ne ide. Pokusao sam nekoliko drivera, od januara pa do zadnjih, nema razlike.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja ga upalim samo kad dobijem notifikaciju za nove drivere...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Dok je bila GTX660, prilikom snimanja u igrama se FPS nije mijenjao osim gdje je CPU bio usko grlo. Recimo u BF5 nije bilo razlike. Sa 1650 je nemoguce snimiti bilo sta, FPS se prepolovi i ako snimanje opterecuje samo procesor. Ali djaba. Bas me reko zanima, kako je sa "shedowplay". Nije da mi treba ali nekad hocu nesto jaranu snimiti ali ne ide. Ne kontam sto je sa gtx660 bilo sve ok.

    EDIT: Evo na Devastation se vrti oko 60+ fps. Cim ukljucim snimanje, ide izmedju 30-40 a izgleda kao da je 20:



    Pazi aimbotera :D

    Jedino nisam reinstalirao win10 kako je karta uzeta, ali sumnjam da je do toga.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    shadowplay je odlican za snimanje, ne oduzme gotovo nista fpsa
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam, ja sam ga koristio davno kada nije bio sastavljen uz ovaj bloatware geforce. Sad je konekcija sa Nvidia serverom pod moranje.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    da nije firewall blokiro?
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    zasto ne probate sa OBS nvenc enkoderom ? Nema nikakve razlike u fpsu,a kvaliteta je skoro kao kad se snima preko procesora,to jest x264 enkodera.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr Nije, ako instaliram stariju verziju, odmah se updatuje, a onda ne moze da se konetkuje na Nvidia server.

    Decerto Dobro si, nije mi pao na pamet OBS. Probat cu ga. Thx.

    Mada mi i dalje nije jasno zasto FPS pada prilikom snimanja ako teret ide na CPU.

    [​IMG]

    Jedino da nema veze sto je karta 128bitna. To je jedina razlika u odnosu na gtx660.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    a cek ne ide teret na cpu sa shadowplayom, vec ide preko nvida encodera. Probaj pocistiti drivere sa DDU pa instaliraj najnoviju verziju drivera sa geforce experience
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam na ostale programe, fraps, dxtory, bandicam itd. Stavis H264 na CPU. Ali i da je GPU, opet je jaca karta. Nisam siguran sta ovdje igra ulogu samo je prije sa gtx660 FPS bio mnogo veci.

    Probao sam cistiti drivere nekoliko puta. Niej do njih vec do geforce-a koj ise zasebno instalira. Njega sam reinstalirao isto par puta prije mjesec dana i kontam da je do njihovih servera pa da probam opet. Danas probao opet i isto, ne može se povezati. Pise kao gore: Unable to connect to NVIDIA.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    uvijek je tako bilo. Sa x264 enkoderom ces uvijek imati FPS drop osim ako nemas moderan 8 core procesor kao npr 2700x. Fraps,dxtory,bandicam koliko ja znam svi snimaju preko procesora. Tek sa NVENC enkoderom neces imati razlike u fpsu,ali ne znam za GTX660,koliko vidim na nvidinoj stranici: https://developer.nvidia.com/video-encode-and-decode-gpu-support-matrix-new , nije podrzana. Ja sam snimao neke klipove na GTX 980 preko OBS-a i NVENC enkodera i kvaliteta videa je bila savrsena. 1080p na 60 fpsa,a u igri nisam imao nikakvu razliku u FPSu. Trenutno imam GTX 1070 i NVENC enkoder radi savrseno. E sad zamisli RTX 2xxx i 3xxx seriju gdje je NVENC enkoder dodatno poboljsan,za nekih 20-30%. San za streamere.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja imama dosta gore performanse kako sam na 1650 Super, sto se tice snimanja (uz 3600) nego 3570K + gtx660. Sa gtx660 + 3600, kakav je bio FPS bez snimanja, takav je bio i tokom snimanja jer je sve preko procesora. Sa starim i5 je bio malo problem jer je bio na limitu tokom snimanja ali opet nije bila ogromna razlika sa bandicamom. A sad iz nekog razloga jako tesko snima. Kao da je CPU na 100%, ali nije ni blizu. I tih 40-50FPS na koje spusti se osjeti jako lose. 3600 je popriclino malo iskoristen jer je GPU i dalje usko grlo, ali ne kontam kako je sa slabijom kartom bilo bolje za snimanje.

    Evo recimo 3570K i GTRX660, ovo je ako se ne varam bio 60FPS lock cijelo vrijeme uz koje dropove:



    Ja sad ne mogu snimiti ni stabilnih 50FPS.

    Mozda je nesto do windows, drivera, ko ce ga znati. Ali sad nista snimiti ne mogu. Nije da mi baš treba ali me nervira sto znam da ne mogu :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam zasto govoris u smjeru da je bolje da ide preko CPUa nego GPUa? Bolje da sve ide preko GPUa jer koristi poseban dio chipa za video encoding i ne opterecuje ostatak chipa za gameplay. Bar je tako kod novijih nvidija i shadowplaya
     
    Decerto likes this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Upravo. Zbog toga i nema razlike u FPSu. Ne znam zbog cega ti imas fps drop ako koristis grafu za snimanje.
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    Evo kod mene na starom FX8350 procesoru sa GTX 1070 uz NVENC. Mogu snimati na 1080p 60 fpsa bez ikakve razlike fpsa u igri.

     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo je NVENC, sa bandicam, i isti je slajdšou kao i H264CPU:



    U nekim momentima pada na tridesetak. Poredjenja radi, u ovom hodniku gdje pada na 45FPS, imama preko 80 bez snimanja:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Gubim oko 40-50% FPS kako je ubacena 1650S bez obzira na kodek, igre ili koji program koristio. Imam i dva SSD-a te HDD. Gdje god snimao, isto je.

    Probam i sa OBS-om ali sumnjam da ce biti bolje.

    Kad se sjetim, normalno sam snimao sa Dxtory-em na 965BE i gtx 275 karti. Vidi FPS-a:

     
    Last edited: Nov 8, 2020
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Nece da se instaliraju NVIDIA servisi poput Nvidia Streamer Service i Nvidia Streamer Network Services. Nidje veze. Zato ne moze da se poveze na NVIDIA server.

    [​IMG]
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozda glupo pitanje. a da li ta grafa podrzava ovaj shadowplay?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesi li probo pri instalaciji drivera staviti kvacicu na ono clean install?