Genelec i poslije reklamacije salje neispravno

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by esmeraldo, Jan 15, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Izludise. kupim od Geneleca Graficku POV 9600 GT. radosti nigdje kraja ali ne zadugo. primjetih kako ventilator hladnjaka nekada se pokrene a nekada ne. Reklamirah i tamo moja jadna graficka bi gotovo mjesec dana. vratise je s papirima na kojima pise "testirano, ispravna". montirah i ono ista stvar. Da li da opet reklamiram? napominjem da svaki put se moraju platiti troskovi transporta iste. sta da radim?
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Kakvo je inače napajanje kod tebe? Ne mogu reći da sam ovo pitanje ima puno smisla, ali možda ti je napajanje loše pa se cooler na grafičkoj time muči. Prijatelj je imao jaču grafičku u računaru ali sa nekim no name napajanjem. Kada je ubacio dodatni cooler u kućište Zalman 120mm, isti se nije mogao okretati, odnosno slično kao kod tebe, nekada se okreće, a nekada ne. Kada je uzeo bolje napajanje problem je nestao i od tada je sve radilo kako treba.
     
  3. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Napajanje je cooler master 550 w, staro mjesec dana
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Napajanje je dovoljno. Ipak nešto tu ne štima sa grafičkom. Ali da bi bio siguran, ipak uzmi grafičku pa je probaj na nekom drugom računaru koji, naravno, ima odgovarajuće komponente. To iz razloga da utvrdiš da li postoji neki problem na tvom računaru pa zato dolazi do tog konflikta. Prvo to provjeri pa ćemo dalje.
     
  5. GV

    GV Komšija

    Da li si na tu grafičku uštekao i dodatno napajanje, koliko vidim na na webu uz nju se dobiva i dodatni kabal za napajanje
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    kad se ne usteka dodatno napajanje komp samo pisti, nece ni da boota. tako da vjerovatno jeste ustekao
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    sto se tice genelec servisa desavaju se takve stvari i to cesto. posaljem plocu kao neispravnu iz tih i tih razloga i vrate je sa papirom gdje pise "test ok". Posaljem je opet nazad, opet vrate "test ok". Nazovem ih i kazem da nije ok, kaze posaljite opet, hajd posaljem opet i vracaju opet sa "test ok". Toliko o tome.

    pozz
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Cekajte da vam se ministar propagande apdejt javi :lol:
     
  9. trna

    trna Novi član

    Pozdrav esmeraldo, molim te da mi samo kazes odakle si kako bi mogao poslati slijedeci put vozilo da pokupi graficku karticu. Normalno troskove dostave neces placati. Tvoj problem ce se rijesiti i za to cu se licno postarati, ako ne dobit ces novu to je sigurno. Izvinjavam ti se u ime Genelec-a :oops:
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    hehehe ministar :D
     
  11. ming

    ming Veteran foruma


    Bolje zvuci nego media whore a?

    :lol:

    Dobro je pa si kolegu angazovao da ne bude ofirno :lol:
     
  12. pinci

    pinci Novi član

    Sto se tice mojih iskustava sa Genelecom, zadnjih 9 godina, ona su sasvim ok. Od svi prodavaca hardvera sa kojima sam radio oni su najkorektniji i najjeftiniji.
    Doduse ja im dodjem licno u servis, ne saljem komponente.
    Moj vam je savjet da kada saljete nesto na servis obavezno taksativno napisete i opisete na jednom papiru sta vam to ne radi, sta ste probali i provjeravali, sta da oni provjere, kako se ponasa dio i sl. Sad nemojte pretjerati pa romane pisati.
    Kada vide sta ste radili lakse im je odrediti kvar, a i drugacije se odnose kada vide da ste se i vi trudili da rijesite problem.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ne treba sad praviti hype, takve stvari se desavaju jer znas kako je u servisima kad su pretrpani pa je nekad jako tesko simulirati problem kojeg ima kupac, posebno ako je povezan sa specificnim konfiguracijom, ali evo bitno je da su ljudi spremni izaci u susret kako bi se to rijesilo.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    :D :D ovo mi nekako zvuci uvredljivo. ali nema veze

    Ono sto je bitno jeste to da se pristupilo rjesavanju problema, a kada trna kaze da ce se to rijesiti to ce i biti tako biti.


    hehehe

    they blow my cover. smrc :( :(
     
  15. GW

    GW Moderator

    Nije mi jasno čemu ovo sakrivanje? Stojite iza svoje pozicije i rada.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa jašta... recimo ja nikada nisam javno rekao na pce da radim u linksu, ali su svi znali i kao takav sam mogao otvoreno zvat ljude idiotima :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I za apdejta i za trnu se vec nakon dva posta moglo rec da su iz Geneleca. :lol:

    Barem je meni bilo jasno.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Da sumiramo ovaj thread:

    esmeraldo, posalji trni pm sa detaljima koje je trazio kako bi ti pomogli da rijesis problem sa grafickom karticom ili dobijes novu.

    Za ostale, na ovom forumu nikad nije bio problem gdje ko radi i sta radi, a uvijek se postovalo ako iskoristi forum da pomogne u rjesavanju nekog problema koji bi inace uzeo dosta vise vremena kroz "regularne kanale". Tako ce i ostati, hvala.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
Thread Status:
Not open for further replies.