Gforce gt 630 problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by camel, Oct 30, 2012.

  1. camel

    camel Novi član

    Danas kupio sebi novu graficku karticu. Gforce gt 630. i stavim je u svoj pic slot na mojoj abit aw9d ploci. nece da prodje post ekran.

    probam da vratim staru graficku i stavim je u drugi pci slot. kad hoce. haj super boota windows i ja udej i instaliram drajvere za novu karticu. i resetujem i bez vadjenja star grafice prebacim kabl u novu. i vidim crn ekran i nakon minute pojavi mi se windows log on. reko super evo ga radi. al malo sutra izvadim staru graficku i opet stane na POSTu.

    sta mi je ciniti?

    vadio sam graficku i stavljo je u drugi racunar i hoce najnormalnije. googlo sam do besvjesti, al bez napredka.

    imate li kakvih ideja?
     
  2. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    bios reset?
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Ja sam imao problem sa biosom na aw9d-max ploci. Nije htjela boot sa GTX460, a kad sam uradio update biosa, tacnije downgrade kako bih izbjegao taj problem, onda mi nije htjela ucitat moj C2D E7300. Tako da sa biosom na abitovim plocama i novijim karticama i ostalim komponentama je velik problem. Razlog je to sto ljudi nisu razvili nove biose da bi se islo u korak s vremenom, jbg firma propala. Ne bih polagao puno nade u rjesenje problema.
     
  4. camel

    camel Novi član

    I kako si rijesio problem?
     
  5. camel

    camel Novi član

    Evo kontaktirao sam prodavaca i izace mi u susret i zamjeniti je. Sad bi volio izbjeci isti problem. pa vas molim da me savjetujete sta da uzmem. nesto sto je u istom cijenovnom rangu kao i ova. Graficku sam uzeo u CityGroup-u. njihov cjenovnik mozete preuzeti s http://www.citygroup.ba/upload/doc/Cjenovnik 2012-09-19.xls

    Unaprijed hvala.

    EDIT:
    Ja sam mislio jednu od ove 3:

    GeForce GT440
    SAPPHIRE ATI HD6570
    GeForce GTS450
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    GTS450 ili 6670 nesto od to dvoje,uostalom,gdje se nalazi ta radnja solidne su im cijene?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  7. camel

    camel Novi član

    nalaze se na grbavici, al rade samo s firmama.

    Koje su sanse da ce mi se desiti isti problem?
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jesi ti siguran da je do grafe ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  9. techton

    techton Aktivista

    Mislim da ces imat problem sa nvidiom, ali ako mozes to probati na licu mjest, to bi bilo najbolje
    meni ta ploca savrseno radi trenutno sa hd4870
     
  10. techton

    techton Aktivista

    Problem je kompatibilnosti, nije kriva nijedna komponenta posebno. Ploca i njen zadnji bios su izasli prije ijedne od tih grafickih.
     
  11. nVidia

    nVidia Aktivista

    uzmi 6670 DDR5, GTS 450 je sa DDR3.
     
  12. camel

    camel Novi član

    Ma do graficke je 100%

    Ubacio sam 3 graficke u komp

    GeForce GT 240
    Gigabyte GV-NX85T512HP
    CLUB3D X1550 256MB GDDR2

    i svka od njih radi osim ova nova.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Idi na 6670 jer je GDDR5..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  14. camel

    camel Novi član

    ma to je i moj prvi izbor. vidjet cu sta ce ovi reci. imaju li je na stanju i sta oni misle.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj Citigroup ima potpuno istu ponudu kao Genelec u Tuzli :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GT630 je zapravo preimenovana GT440, a i HD6670 i GTS450 su brze od te kartice.
     
  17. camel

    camel Novi član

    Sta hoces reci da bi trebao uzeti neku sporiju i da bi to moglo biti najbolje rjesenje?
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne nego ti govori isto ko i ja tj. Da su ti 6670 i GTS450 bolji izbor..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  19. camel

    camel Novi član

    Hvala puno. vidjet cu sta imaju na stanju. Malo je star ovaj cjenovnik. al svakako vam javim sta je bilo na kraju. koju sam uzeo i da li radi :D
     
  20. camel

    camel Novi član

    Evo ga stigla nova grafa 6570 i ko da nikad i nije bilo problema.

    Hvala svima na pomoci.

    Pozzzz