God of War II

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, Apr 24, 2006.

  1. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Moze li mi neko reci jel' ona dual layer DVD verzija sto kruzi po netu "kompletna"?

    Skinuli smo tu verziju i zeznuli dva DL DVD-a nazalost (jedan vrisn'o u sred snimanja a drugog PS2 nece da ocita) i na kraju kompresovali animacije da stane na obicni DVD (nismo imali vise DL medija a nestrpljivi bili jaaaako) pa me sad samo interesuje jel ono sto ima u "treasures" sav bonus (challenge i onih par kostima)? Nesto mi to bas premalo u odnosu na keca pa me zanima da nema slucajno kakav bonus disk ili tako nesto?

    Sve u svemu, igra je "iks" puta bolja od prve u svakom pogledu, bas je bilo par momenata gdje sam stao da se divim jednostavno svoj toj ljepoti i jos milion trenutaka gdje sam, videci neku naoko beznacajnu sitnicu, pomislio "joj kako su ovo mastovito/dosjetljivo/originalno rijesili, svaka cast". Sve u svemu, bas dugo nisam nista s ovolikim cejfom igrao. Sad je vec "peglam" na god mode. :twisted:

    Jedino me kraj blago razocarao. "The end begins"? Nigga please! :lol:

    Dakle, bonusi?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Bonusi su na drugom disku.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da, a i to sto ps2 nece da cita dual layer moze biti do same konzole, do nepravilnog patchiranja (ili uopste bez patcha) ili do loseg diska. vecina problema lezi u ovom prvom - nemogucnosti ps2 da ocita DL kako treba...
     
  4. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma ovaj PS2 (V10) cita DL medije, to sam provjerio sa jedinim DL DVD-om koji mi je bio pri ruci - onim iz Buga od prije par mjeseci - dakle nije to. :)

    Za patch nisam siguran jel' ga bilo ili ne, uglavnom PS2 ne vidi uopste medij, kao da zatvaram praznu ladicu. No nema veze, ovako imam samo lose animacije a s tim se moze zivjeti. Na kraju krajeva, autor tutoriala koji smo koristili da to "spakujemo" na obicni DVD ocito je pisao nabrzaka posto je poslije kompresije animacija (800 MB ispadne) na DVD-u ostalo slobodno oko 500 MB - to se moglo iskoristiti no nama se nije dalo eksperimentisati, htjeli smo da IGRAMO. :D

    Elem, posto fakat nisam nigdje uspio naci - moze li mi neko reci kakav je tacno sadrzaj drugog diska, koliki je kapacitet i ima li ga neko slucajno?

    Zahvalan do groba. :D
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    God Of War II BONUS DISC USA PS2DVD9-Start2 (6.00 GB)

    Bonus Disc Includes: Deleted Levels
    Voices Of God Of War II
    God Of War II The Music
    Bringing God Of War II To Life
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    I drugi medij DVD9 :lol:
     
  7. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Vandrful. :roll:

    Nema ga niko, jel'e?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Aljo, aljo.

    Njema piljateljije.
     
  9. NeXs

    NeXs Novi član

    supcino jedna, sto ne rece da ti treba bonus disk..skinuo bih ti ga :D
    toxicpatch je hapliciran...przili prvo dvddecrytperom..pa se sjebao dvd nakon 20tak posto, dvd-rom booktype..
    drugi sa imgburnom je sprzen uredno, ali ga nije htio ps2 primiti..

    i btw vux, onih 400mb se nije moglo iskoristiti zato sto valjda ps2 ima ogranicenje da file mora biti ispod 4gb...
     
  10. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    A skinuo bi mi GA, ha? :lol:

    Ja sam ostavio onaj DL DVD sto smo snimili i kad naletim na DL medij drugog proizvodjaca kopiracu ga da vidim sta ce bit'. A nisam ti rekao da mi treba bonus disk zato sto nisam znao da uopste POSTOJI bonus disk... necemo o pirateriji sad al' ako kome padne u ruke taj bonus disk nek' mi se javi na PP. Necu nikom rec', obecavam. :wink:

    Ovo za ogranicenje prvi put cujem. Znaci onaj lik ipak nije slucajno stavio da to sve ispadne "okruglo" 3,9 GB.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo jedan fajl na disku ima ogranicenje od 4GB, ali citav disk moze biti itekako iznad 4GB. Recimo prvi Devil May Cry je cak overburn-an iznad one 4.7 milijarde bajtova.
    A lik je mogao da uradi manju kompresiju animacija, ali ocito mu je mrsko bilo pa je ostavio na 3.9.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    High Definition Mode
    This code is entered any time before the "Sony Computer Entertainment Presents" screen. The letters on that screen will turn purple if done correctly.
    L1, L2, L3, Circle and Square simultaneously

    Definitivno radi. Razlika nije astronomska, ali u igri je definitivno vise "HDR-a", draw distance je veci, a recimo Colossus u prvom levelu ima primjetno vise detalja, nesto ko kvazi pixel shaderi i kvazi teselacija, i pojedine teksure su ostrije (bolje filtriranje).
    Ono lose - framerate pati s vremena na vrijeme, a i ucestalije je horizontalno pucanje slike. U svakom slucaju, ko je u mogucnosti, igrati igru na ovaj nacin jer je jos ljepsa. Da ima 4xAA i AF zakleo bih se da je PS3 igra u pitanju... :mrgreen:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima li kakav screen gdje se poredi "normal" mode sa tim? :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ima video negdje, kad nadjem javim...
     
  15. Cobalt

    Cobalt Aktivista

  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    [​IMG]

    Ali procitao sam na vise mjesta da framerate pati poslije ovoga...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidio sam ovu sliku. definitivno fake. ovo "before" je kao da se neko bojicama igrao u photoshopu. "after" odlicno izgleda i to je izgleda to. frame rate ne pati mnogo (gotovo uvijek je 50-60), osim sto je horizontalno pucanje slike malo izrazenije.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma