Google Nexus One

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Peacemaker-HS, Jan 4, 2010.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

  2. Esh

    Esh HWB

    Malo sam uredio thread da dobije na formi. Inace, zanimljiv proizvod, moci ce se nabaviti otkljucan i van SAD-a, no vec su najavljene i nesto vise cijene (ocekivano?) za ostatak svijeta. Bit ce zanimljivo pratiti i sta ce se desavati sa operativnim sistemom, posebno zbog toga sto je na trzistu vec dostupan HTC Hero.
     
  3. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Neka, trebalo je urediti topic. :D Poigrao sam se 5 minuta, odusevljen sam. Sve drugo se uklapa tako da cu najvjerovatnije naruciti po izlasku. Prosli mjesec su ovdje povecali 3G pokrice i brzinu, mozda cak i otkacim DSL. Sega mi sto trenutno imam wifi i kuci i na poslu, mogao bi koristiti voip i sms kroz google voice i voip a da mi sim kartica i ne primirise telefonu. Fakat, zaljubljen sam :mrgreen: . Usput ako neko hoce google voice i google wave pozivnicu nek' odgovori ali morate imati gmail
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    Kako mislis sta ce se desavati sa operativnim sistemom? A ovaj mobitel je vise u rangu sa Droidom/Milestone i XPERIA X10 modelima, Hero je nekako sredina ponude, dok je Magic entry model, a Nexus tj. HTC Passion premium klasa. Barem meni.
     
  5. dzeri

    dzeri Aktivista

    Moze li mi neko objasnit sad u cemu je fol sa ovim i kako se uklapa sa Androiodom? Je li ovo samo tel pod Google brandom sa Androidom ili koristi i neki skroz novi os?
     
  6. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Sa izlaskom Motorola Droid-a, Anddroid se poceo granati na 2.0.1, i 2.1 da bi iskoristili mogucnosti novijih modela. Aplikacije starijih izvedbi su navodno u punoj funkciji na novim verzijama, ja sam isprobao par, bez ikakvih problema. Sto se tice prodaje telefona do sutrasnje google press konferencije za stampu nece biti nista jasno. Ja danas zvao pruzaoca usluge, pojma nemaju a od sutra treba da radi na nihovoj mrezi :) Ne kontam kako ce se prodaja obavljati samo kroz google ako GSM provider ne ucestvuje.

    Nisam upoznat sa sadasnjim regulacijama carine za Njemacku vazi da nema carine < €430

    Usput, da bi se dostigle pune admin privilegije ( neophodne za tethering i custom ROMs) ovo je jedina prepreka: :smt003

    [​IMG] [​IMG]
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Peace , sutni meni tu pozivnicu ako moze :smt003
    ev mail
    [email protected]

    Hvala !!!
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Specifikacije

     
  9. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Gledao sam prezentaciju danas na netu. Speech to text demo nije bio los, prezentacija je isla svojim tokom sve dok novinar nije upitao Andy Rubin-a zasto multi touch nije uveden u Android. Toliko se prepao pitanja i nacin na koji je izbjegao pitanje je ostavio los utisak na sve prisutne i nisu se oporavili do kraja konferencije. Predsjednik Motorole (?) je takodje bio prisutan, s tim sto je zakasnio pola sata. Nadjoh i ovo danas:

    Drugi video nije los ali malo je cudan:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Esh

    Esh HWB

    Na kraju ispade da je ipak malo vise hype, nego narocito kvalitetan uredjaj sa nevjerovatnim mogucnostima.
     
  11. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Upravo tako ali nije bilo tesko razlikovati hype i realnost ko posveti paznju. U roku od 5 minuta, nadmasio je sve telefone koje sam ikada koristio, brzinom, rezolucijom, izgledom ekrana a i UI promjenama. Ugovor za nove musterije sa T-Mobile je $180 telefon, 2 godine, $80 mjesecno, 10 GB soft cap mjesecnog prometa, 500 minuta od 7h do 19h, minute van tog okvira su neogranicene, kao i vikend. $530 bez ugovora, obje verzije su otkljucane. Fora je sto se isplati uzeti uz popust, za taj novac i vise nego vrijedi. T-Mobile ima najgoru selekciju Android telefona, N1 daleko bolji od ostatka ponude. A kontam otkacit' DSL kad proradi tethering. Android mi najvise odgovara, N900 me razocarala a nova Experia nema popusta. Ja sam primoran da kupim.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Rofl danas na dnevniku Nove TV, kazu nesto u stilu "s obzirom da je duplo skuplji od iPhone-a nedostojna mu je konkurencija" :smt005
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    fail :lol:
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    I onda se neko ovdje zalio sto moj@tv nema novu, i eto sta gleda 80% vremena :lol:
    Meni je ovaj Nexus dizajnom ljepsi od HTC Hero, kojem zbog one zakrivljenosti dajem -1 za dizajn.
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    recimo da bi hladno dao 250$ za ovakav fontele, haj dok namire razvoj, "brend" i nabiju % dobro sastavljenih fontela valjda ce biti u tom price range-u
     
  17. bmihalje

    bmihalje Guest

    Trebao bi uskoro dobiti nexus..

    ukoliko je moguce, moze li mi tko poslati invite za google voice?

    Peacemaker-HS?

    Pozdrav!
     
  18. Esh

    Esh HWB

    The Google-branded and HTC-made Nexus One smartphone has just received a software update that enables multi-touch in the browser, Gallery and Maps applications, fixes some 3G connectivity issues, and delivers the Google Goggles app.

    The update will also load up Google Maps 3.4 which features changes like:

    - Starred items synchronized with maps.google.com - access your favorite places from your phone or computer
    - Search suggestions from your personal maps.google.com history - makes it easy to search for places you've searched for before
    - Night mode in Google Maps Navigation - automatically changes your screen at night for easier viewing and driving
     
  19. Esh

    Esh HWB

  20. Almir

    Almir Komšija

    prije 2 sedmice sam ima priliku da malo pročakam ovaj tel i kao vlasnik nokie kod ovog tel me fasciniralo brzina otvaranja aplikacija za razliku od ostalih naprosto leti, ostalo manje više.