GPS softver/mape i uredjaji

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dzeri, Jan 24, 2010.

  1. dzeri

    dzeri Aktivista

    Idem za par mjeseci u Njemacku i trebao bih posjetiti par adresa za firmu pa me zanima koji je trenutno najkvalitetniji GPS softver za Z. Evropu (rrecimo da radi na Windows Mobile ili Symbian) ili mozda i bolje, imate li kakvih preporuka za posebne GPS uredjaje razumne cijene?
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Cini mi se da kod Windows Mobile korisnika najbolje prolazi iGo.
     
  3. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ja na Xperii imam Garmina i radi bez greške. Poseban uređaj je u rangu cijene telefona s navigacijom, a nema neke pretjerane razlike, pa vidi šta ti više odgovara.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Koliko vidim kod mene na poslu svi furaju tog garmina na symb. mobitelima, pretpostavljam da je dobar.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Garmin ili TomTom (imao na P1i). Bice sasvim dovoljan GPS sa smartphonea. Vidjao sam dosta ljudi na autoputevima, kad sam isao u Svicarsku da u auto ugrade stalak i na njega stave recimo N95 8 GB u vertikalnom polozaju. Koristiti mozes GPS telefona i dok setas, ali ne mogu ti reci pouzdano hoce li u dobro realnom vremenu proracunavati tvoju trenutnu poziciju. Tokom boravka u Svicarskoj koristio sam 6110 Navigatora, i on mi je sporo refreshao mapu dok sam hodao, ali kada sam potrcao, i povecao svoju brzinu kretanja, strelica na mapi se pomjerila. Inace, tokom voznje kroz nepoznate oblasti, nijednom me nije iznevjerio. P.S. software je bio Nokia Maps sa predinstaliranim mapama Svicarske, i bila je ukljucena glasovno vodjena navigacija na njemackom. Posto znam ponesto njemacki, nije mi bio problem pratiti glasovne upute.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Kolegi treba GPS uredjaj za auto, po mogucnosti da ima mape i kada pici sa dzipom po Bjelasnici i sl. (dakle da ima i manja mjesta i te seoske puteve da prikazuje). Cijena je manje bitna.
     
  7. drdamir

    drdamir Aktivista

  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, koji je best buy GPS sistem za auto?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Garmin Nuvi.
     
  10. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ako ti widescreen, čitanje mp3 i slično nisu bitni, a za GPS ne bi trebali biti, kupi najjeftiniji Garminov uređaj i 4GB SD karticu.
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ako je LMT onda imas ukljucenu legalnu nadogradnju mapa bez vremenskog ogranicenja.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Top :)
    Hvala
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    mozel mi reci ko sta je ovaj hepek ?

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao bi da je neki eksterni gps reciver koji bi isao negdje na sofersajbu pa salje signal "donjem" uredjaju.
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala .
    Sutra isprobam pa vidjimo jel il nije :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Prijatelj ima https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the- ... 63940.html

    Kupio je prije par god i Adria route na SD kartici (origi sve).

    Dade mi navigaciju da mu je updateam. Skinem update za AdriaRoute ali pri instalaciji umjesto da je stavim na tu SD karticu - ja mu pokazem (slucajno) na internu memoriju Garmina.

    Sada mu se izgubila karta Europe (koja je dosla defaultno na Garminu). Tj. uvijek kaze "Can not unlock this map" i kad nazumam npr. Bech nema nit jedne ulice.

    Kako ovo popraviti?
     
  18. LockStock

    LockStock Aktivista

    Mozda da skines update za evropu? Ako to ne upali, onda mapsource, patch, instalirati Europe city navigator 2014.10,otkljucati mape, preko mapsource ubaciti evropu na uredjaj...
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako mislis "otkljucati mape", kako cu to?
     
  20. LockStock

    LockStock Aktivista

    Treba ti kod za otkljucavanje mapa. Pretpostavljam da kolega ima pravo na njega, posto je kupio navigaciju. Ako nema, onda treba kupiti...