Grafulja do 200€ AGP

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AdoSA, Jan 12, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Momak ti je rekao da oni nemaju za AGP verziju a ne da nema AGP nikako.

    Ali budi malo realan, moguće je da će se dogoditi da nekada ne budeš dobio tačan odgovor na svoje pitanje ali tu treba imati malo tolerancije pogotovo kada je riječ o proizvodu koji prisutan u mnogo različitih varijanti, modela i modifikovanih modela.

    Ni visoko stručni doktori ne znaju uvijek koja je bolest u pitanju i šta je uzrok tome kao što ni iskusni automehaničari ne rješavaju svaki kvar iz prve niti ga mogu prepoznati pomoću objašnjena putem telefona.
     
  2. TopniK

    TopniK Komšija

    Možda će malo zvučati glupo ali moram reći da nisam bio u pravu glede citiranog posta.

    Kada malo bolje razmislih Syss ima pravo. Na toj konfiguraciji procesor jeste usko grlo ukoliko ga misliš kombinovati sa navedenom grafičkom tako da ćeš od te grafiče x1950Pro zbog slabijeg procesora moći iskoristiti maksimalno nekih 50-60% potencijala tako da se pridružujem mišljenju da na tu konfiguraciju 7600GT bi bila taman iako je i ona po perfomansama koje nudi u igrama iznad perfomansi koje tvoj procesor nudi u igrama.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne Topnik. To sam ja rekao.(I to da bi taman bila 7600GT...) ;)

    syss je rekao da proc ne bi bio usko grlo, ali da se ne isplati dat 400KM za AGP grafu.

    EDIT: i ja se slazem da je glupo dat 400KM za AGP grafu, da ne bude zabune.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    Ok, ti si rekao. Hajmo sad svi: Stivi! Stivi" Stivi! :D
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Svako grijesi, ali po mom licnom iskustvu na vecini prodajnih mjesta u Sarajevu rade likovi koji nemaju pojma ili likovi koji su tu samo fizicki 8 sati dnevno bez imalo interesa za posao ... cast izuzetcima.

    Slazem se za 7600GT varijantu. Jer racunar ti je brz onoliko koliko ti je brza najsporija komponenta :wink:
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da nebi bilo zabune x1950 AGP radi sa malo manjim ako ne i istim performansama kao i PCIe verzija. I to je najveca njena prednost u odnosu na ostale karte jer su proizvodjaci totalno u zadnje vrijeme zanemarili potrosace koji koriste AGP slot. Zato 400 marona za AGP x1950 nije glupost.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma glupost je samo zato sto je AGP.

    BTW Ado, slobodno koristi "EDIT". ;)
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Da ali ima razlika između 8x i 16x. Ne bih da pričam na slijepo jer iskreno nisam upućen u prednost većeg broja, da li propusnost ili šta već ali sigurno je da PCI-e zbog 16x ima prednost i da će kartica istih specifikacija biti brža u PCI-e izvedbi nego u AGP. Jbga ne bi ljudi džabe pravili/prešli na PCI-e.
     
  9. Sale

    Sale Aktivista

    A ako bi na tome zaradili ??? :wink:
     
  10. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa naravno da ima i toga. Zapravo to igra 65% uloge. Samo to je već druga tema. :wink:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    syss je sarkastično rekao da proc neće biti usko grlo... naravno da će biti, šta vam je? :D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema. Mozda ima na 8800 grafama...
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa znam, tako sam i shvatio sarkastični nitkove. :D
    :wink:
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    et natjerase me da promijenim i proc i mem i GPU i MBO. E sada fino moram da iskesarim 1200 kM :)
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pitanje je da li ce pasti cijena za mjesec-dva ... toplo se nadam da oce (Redeon x1950)
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

    U Spinu u Tuzli je sada GeCube x1950Pro 256 MB AGP 450 KM.

    Za mjesec dva može sići na nekih 400 km. :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U spinu? Zar to nije ona basnoslovno skupa radnja sa zastarjelim komponentama i jadnom ponudom? :D
     
  18. Raptor

    Raptor Aktivista

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hmmm, da, 2500+ je usko grlo.
     
  20. TopniK

    TopniK Komšija

    Da, i ja sam se iznenadio kada sam to vidio. Od svih firmi kod njih samo najmanje očekivao.