Grafulja do 200€ AGP

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by AdoSA, Jan 12, 2007.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kao prvo, momacki sam se zaje*o kad sam uzimao racunar sto nisam uzeo PCI-E ali eto sta je tu je. Sad bi kao htio da uzmem kakvu kartu da valja da je pouzdana i "brza" do 400KM. Sta mi vi predlazete i gdje bi mogao odfurati u Sarajevu da razgledam ponudu. Do sada sam najvecu ponudu vidio u PLUS-u.
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    x1950 Pro AGP.
    Samo sto ces tesko to naci u Bih, inace cijena vani je oko 230 eura :), pa ako imas kakve rodbine, navali
     
  3. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Na ebay.de nova X1950Pro je oko 190 eura.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Super. Evo citam malo recenzije i cini mi se da za te pare je najbolji izbor.
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jel se meni cini il je svaka ova sa dva DVI izlaza. Zar nema izlaz za monitor??
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Dobices vga to dvi konvertor
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    PCIx verzija....
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    AGP asusova je 225€
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    valjda je u pitanju DVI to Dsub15 konverter :roll:
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Znam druze i ja sam pikiro ovu jednu x1950 pro agp pokupit sledeci mjesec. Ali ja sam begeniso Sapphire ovu, palave boje :lol: , extra.
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    aha saphire je BETON, cuo sam i ja pa sam malo proguglo da vidim o cemu je rijec. Za AGP ima samo 512 verzija. I ja kontam za jedan mjesec pokupit to samo ne`am pojma gdje. Koliko znam u Sarajevu je NTCHS zastupnik Sapphire-a. Moram se jos raspitat. Ako ne nadjem bas nikako zadovoljicu se i drugim proizvodjacem.
     
  12. 3125

    3125 Komšija

  13. Moncho

    Moncho Komšija

    dude its DVI to VGA, not VGA to DVI ( does not exist)
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Isti djavo :p Vga kabl iz monitora konvertuje u DVI :p
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma ko ga je*e :D bitno je da radi :lol:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi je li DVI-I ili DVI-D.
    DVI-I salje ova signala, dok DVI-D salje samo digitalni.

    To znaci da se na DVI-D ne moze ni spojit analogni monitor.

    U biti sve danasnje grafulje imaju DVI-I, tako da nema brige.
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    gledam nesto, pa isplati li se ovo ovu grafu x1950 pro stavljat u AGP masinu sa amd mobile xp 2500+ @3200+ ( moze i vishe ) 1 gb rama i Nforce2 maticna? Da ne bacam pare djabe :?:
     
  18. TopniK

    TopniK Komšija

    Isplati definitivno.

    I to više nego kupovina novog kompa.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    daj se nemoj šalit... moncho ne isplati se.
     
  20. TopniK

    TopniK Komšija

    Zašto? Pa za grafiku će dati 400 km i moći sa tom konfiguracijom igrati trenutno najzahtjevnije igre na skoro maksimalnim postavkama.

    Oblivion, F.E.A.R itd.

    A da kupi novi komp tj. da proda ovaj trenutni i kupi neki novi baziran na dual core ili core duo procesoru sa PCI-e grafičkom karticom (pa neka bude 1950Pro) i DDR2 podrškom opet će mu tu razlika izaći minimalno 1000 KM.

    A sa trenutnom konfiguracijom i sa tom x1950Pro, opet kažem, moći će igrati sve do sada izašle igre i sve što će izaći u narednih godinu dana (jer biće još mnogo directX9 igara) na solidnim postavkama, dok ove do sada izašle na high postavkama.