Grantsdale/Alderwood bez podrške za Windows 98/ME

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Esh, Apr 28, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma nek mi obje ruke otpadnu ako ja ikad u životu kupim intelov proizvod (makar i modem)... pederchine jedne.
     
  3. antonio

    antonio Aktivista

    Baš su cigani.
     
  4. emirc

    emirc Novi član

    Sad jos vise volim AMD.
    Ali iskreno, vrijeme je i da Win98 ode u penziju, evolucija je normalna stvar :)
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma Microsoft sere sa 64 bitnim windozama previse!!!! A to za INTEL me nimalo nije briga jer nemislim imati INTEL jos dugo dugo duuuuuuuugo vremena :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    @emirc oke je evolucija i sve to za nas male korisnike, a što ako netko ima već uhodan biznis u nekoj firmi od recimo 50-ak ljudi, a svi na 98-ici... pa kupovati novi software pisan za xp, same xp-e i ostale pizdarije... krađa živa. (računaj koliko bi te izašlo 100 licenca za xp, i koliko dođu knjigovodstveni programi... nije ni čudo da masa njih u dos-u radi).

    crazy... ms sere sa 64bit jer ga intel koči iz svojih interesa... kočnica evolucije :) što nikako nije fer prema cijelom svijetu koji već duže vremena mogu nabaviti 64bit procove (ali na kojima ne piše intel, naravno).

    ako intel slučajno ovo čita... odite u 3 p... m... :)
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    i ona kad izade 64 bitni windows ona nam svima valja nabavljati 64 bitne procesore a oni nisu bas jefti.
    a i ko ne planira odmah kupovati 64 bitne procesore vidio bi da ja mozda 2-3 mjeseca sve sto bi izlazilo zahtjevalo bi 64 procesor
    zato je ovako i bolje
     
  8. Esh

    Esh HWB

    @sys / emirc: sys je istakao vazan podatak, a to su potreba i cijene licenci, ne bih sad da idem na drugu temu (iako je usko povezano), no koliko nas ovdje zapravo ima originalni windows?

    @AggressoR: ovdje se radi o iskoristenju tehnologije, a svoje misljenje si obrazlozio po kljucu "zasto postoje 3d igre [morao si kupiti 3d karticu, zamisli], mogli smo happily igrat u 2d].. nadam se da shvatas sta sam htio da kazem, jer kocenje tehnologije je jednostavno nedopustivo..

    uostalom, ako hoces mogu to da prebacim i na hardver.. back in time kad je intel izdao cpu sa podrskom samo za rambus memoriju, sta su o tome mislili krajnji korisnici?
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    a isti bi se desilo kad bi sad samo se poceli izbacivati 64 bitni procesori i opretivni sistemi,igre itd samo da mogu raditi na 64 binutim procesorima.

    prelaz bi trebo biti laksi,zasto nebi prvo ravili sistemen igre itd koji bi mogli raditi i na 32 i 64 bitnim procesorima(ako je moguce)


    a dobro je sto teh.napreduje,bas bi bilo zanimljivo igrati sad cod,ut,NFS, itd u 2d grafici
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Jebo Intel i cjelu njegovu famaliju :D

    E cuj ovo majke ti ?
    E jesu smradovi P... im materina.
    AMD Rulzzz !!!

    kako ovo komentarisu Intel Fanatici ha ???

    Hoce li ko kupiti moj CPU P4 2,4 GHZ FSB 533 i Maticnu MSI PT8 Neo ???

    Hocu da uzmem AMD :p

    poz....
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    intel inside-idiot outside
     
  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    prodas taj intel i kupis amd 64 bitni(navodim) i dok izade os koji ce podrzavati i izvuci max. iz tog procesora taj ce procesor vec lijepo ostariti i nece biti dovoljno jak .
     
  13. Esh

    Esh HWB

    x86-64 athlon procesori rade uber great sa 32bitnim aplikacijama : )
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Isti k. se dešava sa IDE-om , PCI , AGP , CDROM , GamePortovima (pra)starim ...jednostavno prosšlo vrijeme i bolje je , iako svi će reći mogu ja i sa IDE i sa ovim sa onim , naravno mogu i ja ... ali zamisli kako možeš sa novim! isto je i sa 32 na 64... mozda sad nema razlike jer slabo ko i ima ... ali polahko vidjet cete kako ce sve to neprimjetno nestati ... ko danas nema 3D kartu?
     
  15. antonio

    antonio Aktivista

    @EnisDonKing Pa netreba im 100 originala, nabave 1 corp. edition.

    @tepSIJA pošto samo matična i može li na nju celeron?
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakav corp edition, o čemu ti pričaš?! možda dobiju popust na 100 kupljenih licenci :)
     
  17. Shenron

    Shenron Komšija

    Al zato je tu dragi nam LINUX koji podrzava X86-64 artitekturu od momenta kad je procesor izasao na trzise :D.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    upravo, ali kao sto sam rekao, ne radi se tu samo o firmama jer u svijetu postoje ljudi koji racunare koriste samo za odredjene poslovne aplikacije ili pak nesto obicno kao sto je kucanje teksta i sl. pa sad zamisli kako se oni osjecaju kad se pojavi neki worm / bug / exploit na recimo windowsme i ms ne zeli da to zakrpi jer ne pruzaju podrsku za taj os..
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ma znam, to je najveći problem i totalno ne-fer od ms-a.
     
  20. antonio

    antonio Aktivista

    Nemoj mi reći da nisi čuo za xp pro corporate edition koji ne zahtijeva aktivaciju.