Grantsdale/Alderwood bez podrške za Windows 98/ME

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Esh, Apr 28, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    i to onda kupiš jedan, pa staviš na koliko oćeš kompova ili... ? :)
     
  2. antonio

    antonio Aktivista

    Pa da ja ga imam i instalirao sam ga prijateljima svakome barem 7-8 puta
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    imaš ilegalnu kopiju, a ne corp edition :)

    gle, ako imaš firmu, svaka mašina mora imati legalnu instalaciju windowsa inače imaš pizdarije sa financijskom/bsa... znači svaka mašina u firmi mora imatu plaćenu i aktiviranu verziju windowsa, skupa sa svim ostalim softwareom. kazne su oko 10k€.

    nedavni primjer... u zračnoj luci blizu zagreba (glavna u hr) su imali sranja jer je bilo brdo lažnih seriala na winzip-u... mislim to si ne smije dopustit neka mala firmica, a kamoli croatia airlines :)

    slično je bilo i sa autronic-om (ne znam dal znate za tu firmu, al su strašno jaki ovdje)... u izlogu su imali kompove sa ilegalnim kopijama windowsima, pokušali su se izvuć na to da su te mašine samo izložbeni primjerci... 120000kn kazne :)
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    Kao sto neko vec rece - ciganluk.

    To znaci da je dual boot na tim cipsetima nemoguc (odnosno, neefikasan) - e, ako ih to ne pokopa, ne znam sta hoce. Zahvaljujuci tom papanluku AMD ce se prosiriti po trzistu ko epidemija, a Intelu bi bilo bolje da se preispita sta im je vaznije - korisnici ili savez sa microsftom i njihovi rupati OS-ovi koji bi uglavnom sluzili za nadgledanje korisnika i stapanje u veliku NET vezu (sjeca li se ko spota Evolution od Pearl Jam-a?).

    Sta programeri trebaju reci na taj potez? Siguran sam da niko ozbiljan nece ni pomisliti nabaviti ploce s tim cipsetima, prvenstveno zato sto podrska nije hardverski onemogucena, nego je iskljucivo rijec o bahatosti menadzmenta Intela.