HAF ili...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by LoLo, Apr 6, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Razlika je 0.03V. Ajde nemoj sad da pretjerujes. Haf je skupji od haf-a? :smt003

    rekao si za 1200, ne 900.
     
  2. LoLo

    LoLo Novi član

    Lapsus tipkovnice, ispravljeno :smt003 , a u mene razlika u vcore od 0.05 uzrokuje razliku skoro 8-10 stupnjeva (u loadu), tako da nije to mala stvar, trebaju oba proca biti na default voltazi pa se mjeri pri idle i load-u, sve na default voltazi. :smt002
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma to je stara cijena 900ke, ne vrijedi toliko ni u ludilu. Znam sta pricam. Klok procesora je isti i razlika u temperaturi bi i u antecu bila 1C (maximalno ali bas maximalno 2C). Znam kako mi se ponasa procesor. Ta razlika u temp kod tebe je prevelika i objasnjiva je jedino ako se radi o dosta vecoj frekvenciji.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja sam svoje coolere nariktao sve na low i medium, uopste nije bucno
    Ladicu za disk sam jednom vadio i to kad sa ubacivao novi disk 640gb u kuciste
    Filteri su odlicna stvar, jednom u mjesecu ili dva mora se ocistiti, odvrnu se vijci sa kaveza, malo se kavezi pomjere(jedan po jedan) naprijed da bi se filter izvukao
    Jedina mana je sto pojede molex konektora za coolere, ali imam ih taman :D
    Jbte u idlu mi hladan vazduh izlazi van :smt005
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tricool na low je bucan isto kao i ova '23ica' na high. Nije ni meni smetalo sve dok mi nije zetrebala prilicna tisina u odredjenim situacijama :mrgreen:
     
  6. LoLo

    LoLo Novi član

    Ok, nije mi razlika u temp od 1-2 stupnja bitna, oba kucista su vise nego odlicna zato i imam problem pri odluci. Al da se ne ponavljam, izmedju ostalog ako neko zna ti home-made filteri, koliko je to prakticno za stavljat i vadit za ciscenje (da li puno umanjuju protok), zatim prednja maska od Anteca ima li ona plastike i je li u HAF-a samo plastika na prednjoj masci. Steta sto nema ih u radnjama pa da covjek moze otic onako to "ispipat" nego moram ovako preko foruma.
     
  7. LoLo

    LoLo Novi član

    E, to me zanima, to je onda jedan veliki plus za HAF.
     
  8. LoLo

    LoLo Novi član

    e, pa reci, koliko je love 1200.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa pogledaj sliku. Jasno se vidi sta je plasticno.
    [​IMG]
    Sa strana ovaj prednji okvir i nastavlja se gore do gornjeg ventilatora. I ono na vrhu je plasticno/gumirano.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    LoLo, gdje zivis?
    Bilo bi puno lakse napraviti komparaciju kad bi imao tacne cijene a ne ovako lupati... Naravno ako imas mnogo, mnogo novac onda trebati kupiti Cosmos S :mrgreen: Nisi rekao ni ciljas li na performanse ili tisinu, iako bi se iz ponudjenih opcija dalo zakljuciti da ganjas performanse u hladjenju.
     
  11. LoLo

    LoLo Novi član

    Pa rekao sam da ga trazim u Sa, tj u Sa zivim, trazim performanse ali i tisinu, kvalitetu (sve u jednom) sto i imaju oba navedena kucista, s tim da i jedno i drugo ima svoje plusove, ali oba su kvalitetna i hlade odlicno, kod HAF mi i mozda jos naj vise smeta nekako puno plastike na prednjem djelu i nedostatak filtera za prasinu.

    Izdvojio sam 300KM za case, s tim da sam voljan to malo nategnut ako mi se stvarno svidi 1200, al opet ne mora znacit da sad moram potrosit zadnju markicu. :smt003
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ako hoces tisinu i solidno hladjenje (ako uzmemo HAF 932 kao najbolje kuciste za raju koja nece vodeno hladjenje, a zele beton propuh), onda Antec P182 (osim ako ti se ne svidja dizajn). HAF 932 je IMO bolji izbor od 1200, jer je jeftiniji i ima bolji odnos performanse-buka. Neko je vec spomenuo da je plastika vrlo kvalitetna, a i recenzije pokazuju tako. Filtere mozes rijesiti kucnom radinosti, neko je izmedju ostalog spomenuo zenske carape :mrgreen:
     
  13. LoLo

    LoLo Novi član

    Sutra cu nazvat Imtec da vidim cijenu 1200, mada i ja sve vise naginjem HAF-u. :) Nego, vidio sam u proslom ili pred proslom izdanju BUG-a recenziju HAF-a, pa jeli ko zna gdje ima nac stare BUG-ove, da malo i to preletim.

    A 182 isto dobar case ali njega sam izbacio.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sto ce ti bilo kakva recenzija kada na ovom forumu postoje ljudi koji poseduju kuciste. Pitaj sta te zanima.
    Sto se tice plastike, to ti nije nikakav argument. Imaju podjednako plastike. Ako ti se bas ne svidja, ti izrezi ovu plastiku gdje je coolermaster logo. koja se btw moze odvojiti ali je onda ruzno :smt003
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    I kupovati casopis pored milion stranica koje recenziraju HW je glupost, osim ako nisi hardcore fanboy casopisa :D

    Sto? :p
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    p182 nije ista klasa kucista.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Preprepreskupo.
     
  19. LoLo

    LoLo Novi član

    182 mi ne pase zato sto imam po velike i klokane komponente a i u buducnosti mozda dodje i veca grafa i sl, a koliko sam cuo i nije bas tako ni tiho (zbog ventova), a moje su komponente ionako tihe tako da...

    Ma HAF, to ce bit, koliko mi je ruzan toliko mi je i lijep ako je to ikako moguce. :smt003 Steta sto nisu ubacili koji filter, bio bi mi onda skoro pa savrsen, al to ce sigurno biti u verziji HAF 2 (tako se zaradjuje). :smt002

    Taj 190 nije ni malo los, al mislim da mu je cijena paprena, ako neko zna koliko cisto me zanima.

    Samo sta jos kazete na CM690 njega sam zaboravio?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    za CM690 sve rjeci hvale, kuciste je tenk pravi. Kad bi sad opet uzimao kuciste - to bi bio CM690