HAF XB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Nov 15, 2012.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Malo prijepodnevnog surfanja i naletim na ovo HAF XB :mrgreen: ? Misljenja?

    Ja sam fasciniran, ne znam tacno zasto, nekako mi je sve na mjestu, USB 3.0, 4 slota za 2.5", dva X-docka, hladjenje 2x200, 3x120 i 2x80mm.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Gledao sam nekoliko reviewa,fino kuciste,solidna cijena(99$),ali opet nije za gamera nekog bar po meni,vise je za nekih high end net klubova i sl.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    A da se koristi kao kuciste za server?
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Da,naravno.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hajde barem malo inovacije da se vidi. Tipican HAF, niko nije razmisljao o filterima za prasinu.

    Raven rv03 ima odlicno rijesenje, samo da su ga dizajnirali malo bolje. Previse plastike brate.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Ima fin video review.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. heroic

    heroic Komšija

    XB ima filter prasine na dnu za PSU.
    Nazalost ostali HAF-ovi nemaju. Doduse moj HAF XM je relativno ok sto se tog tice, kupi prasinu sa poda, ali se zadrzava na mrezama (duple su).

    Ja sam se odlucio da kupim ovaj XB cim bude prilike za to.
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Perverzija, samo 100$, ovo je definitivno moje slijedece kuciste.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Malo mi je neobicno, ali ima par finih rjesenja. Malo su nabili dole oko diskova i napojne, to mi se ne svidja, ali za ovu lovu stvarno super kuciste. Samo ja mislim da cu ja promijeniti jos 5 konfi dok ne budem kuciste mijenjao :)
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Ja vec pravim policu za njega, planiram buduci Xeon staviti u njega.

    Kod nas ce biti 200-230KM, a nadam se da ce doci u UE nekad pocetkom 2013.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa za te pare uzmes HAF 922..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    HAFX ima filtere.
     
  13. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Prva liga nema šta, kvalitet extra ,ali nekako prviše otvora(rupa) i buka je izražajna! Moj bi trebao biti CM Silencio 650 (nema ga još kod nas) a razmišljam i ovom Big:Fractal Define XL.
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Fora je neobican dizajn, a filtere napravi sam od mreze za komarce :) Imao sam CM 690 II Advanced, extra kucise, ali eto za promjenu ovaj unikatan "kocka" dizajn mi je bas extra...
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Po mom misljenju ne vrijedi tih para, svako kuciste koje prelazi 150km je porez na glupost, bez obzira na usb3.0 portove.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sile i dizajna, kocka :D. Da je sta tanje od postojecih kucista a ne kocka.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    A sta ako nema dovoljno veliko za 150KM?
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Imam HAF XM, a 922 sam nedavno prodao. Za promjenu ovaj XB bi trebao da bude bas mjera.

    Silencio 550 je fantastican za HTPC, ja ga koristim i prezadovoljan sam, 650 bi trebao da bude jos bolji, ali ne ocekuj da ce ti hladiti kao ostala kucista, osim sto drzi buku unutra, isto tako drzi i toplotu.
    Sto se tice buke, iz iskustva, stavi najvece i najsporije coolere, i rijesio si problem. Ja imam 4x200mm, 1x140mm i 1x120mm cooler u svom kucistu i neznatno je bucnije od mog coolera za laptop (1x80mm!!). Isto tako taj 120mm cooler je u pocetku bio 2000rpm i pravio buku vecu od svih ostalih coolera skupa, pa sam zamjenio sa 1200rpm.
    Isto tako, ako ti je previse bucno kuciste, jednostavno ga stavi ispod stola, cistit ces prasinu cesce, ali je znatno tise jer i sam stol absorbuje/odbija/stavec dio buke.
    Ja sam koristio Elite 430 sa 5x120mm/2000rpm coolerima, i zvucalo je kao jumbo jet, jednostavno premalo kuciste za toliko promahe.

    Ma nije ni namjenjeno da bude obicno kuciste. U opis su stavili test bench/LAN box, a meni npr bi bilo idealno za server. :mrgreen:
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nema ga do kraja januara i ovako i onako

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    @heroic wrote:
    Silencio 550 je fantastican za HTPC, ja ga koristim i prezadovoljan sam, 650 bi trebao da bude jos bolji, ali ne ocekuj da ce ti hladiti kao ostala kucista, osim sto drzi buku unutra, isto tako drzi i toplotu.
    Sto se tice buke, iz iskustva, stavi najvece i najsporije coolere, i rijesio si problem. Ja imam 4x200mm, 1x140mm i 1x120mm cooler u svom kucistu i neznatno je bucnije od mog coolera za laptop (1x80mm!!). Isto tako taj 120mm cooler je u pocetku bio 2000rpm i pravio buku vecu od svih ostalih coolera skupa, pa sam zamjenio sa 1200rpm.
    Isto tako, ako ti je previse bucno kuciste, jednostavno ga stavi ispod stola, cistit ces prasinu cesce, ali je znatno tise jer i sam stol absorbuje/odbija/stavec dio buke.
    Ja sam koristio Elite 430 sa 5x120mm/2000rpm coolerima, i zvucalo je kao jumbo jet, jednostavno premalo kuciste za toliko promahe.


    jojoy wrote:
    Silencio 550 prima 154mm cpu coolere max , a kod mene Mugen 2 a uskoro ide Noctua ND14 samo jer je tiša , Silencio 650 bi mogao biti oko 300KM ovdje , a Fractal define XL kao da je uzemlj propao svugdje nedostupan a o njemu sam čuo riječi hvale za tišinu. Case(TT Dokker) mi je na podu , TT 20cm vent je OK(tih) a drugi rear TT 12cm ći najvjerovatnije OFF jer ništa plaho ne pomaže, front vent sam ištekao Xilece 12cm redwing(dobro hladi diskove ali sve u svemu besptreban mi je radi 3-4C), vjerujem da bi Noctua ND14 i Silencio 650 bio pun pogodak za tišinu , grafa mi se i necuje jer je sve IDLE , PSU je ultra silent .