HAF XB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by heroic, Nov 15, 2012.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Objasnio vam covjek :D

    @Joyjoy: Mislim da ces sa 650 biti zadovoljan, ja na 550 nemam zamjerki (osim mozda ovog USB 3.0 konektora koji mora ici u rear panel, nije interni), nije savrseno, ali za ono za sta je namjenjeno, stvarno sam zadovoljan.

    Normalno je da svako kuciste ima prednosti i mane...ovaj HAF XB mi djeluje kao sasvim kreativna i dobro osmisljena ideja, uz to naravno potrebno je naglasiti da nije obicno kuciste, vec "nesto novo". CM znaci da je kvalitetno, a uz to ima sve potrebne specifikacije (USB 3.0, X-dock, 2.5" slotovi, dosta coolera, HAF dizajn...) da opravda cijenu.
    Sad jos preostaje da ga testiram ako bude prilike da ga kupim. :mrgreen:
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Stigao u UE, 210KM.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Sutra preuzimam :D

    Narucio sam novu maticnu, RAM i napojnu za svoj HAF XM, tako da te "stare" stvari idu u XB :mrgreen:
     
  4. heroic

    heroic Komšija

  5. k0ST

    k0ST Aktivista

    Plaho ruzno kuciste :), al nek ti je sretno Hafo
     
  6. heroic

    heroic Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih plakao da sam dao dvije stoje za to ali takodjer, sretno.. cejf je najbitniji.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek je sa srecom,meni izgleda bas cool,jest da je different style al to je izgleda i bio cilj.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni je bas cool kuciste, nije ni preskupo.

    Svidja mi se sto su komponente polozene na dno tako da ih je lako mjenjati i cistit a i nema "visenja" niti savijanja ovih velikih i teskih grafickih kartica.

    Neka je sa srecom. :smt002

    Fina i maticna P8Z77-V, koji je procesor i5 ili i7 ?
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    U XB zasad je u planu
    P8Z77-V (XM dobio Maximus V Formula :D)
    HyperX Genesis DDR3-1600 4x4GB (za 15 dana stize HyperX Beast 1600MHz 4x4GB za ovaj XM, pa ce mu donirati RAM)
    Silent Pro M2 720W (XM dobija Silent Pro Gold)
    Neki SSD od 64GB ako se nadje fin a povoljan :mrgreen:
    Procesor i3, mozda i5 (i7 vec imam u XM-u i ne mogu priustiti jos jedan)...sacekat ce dok se finansije oporave od ove kupovine

    200KM jeste puno, ali mislim da vrijedi, barem sto se kvalitete tice, izgled je vec subjektivna karakteristika.

    Jedina zamjerka je desna stranica, iz nekog razloga malo je tvrdoglava i ne uklize bas lagano, lijeva i gornja bez problema uklizu.

    Mene je uvijek bilo strah da mi cooler od CPU ne iskrivi maticnu :D
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Frižider :mrgreen:
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakav je XB sa filterima prasine ? Meni ova 922 ide na zivce sto je moram pola demonitrat da je ocistim kako treba.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    10 min max da skines ovo sve da se ocisti filter,kad se stelnes :D

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    intake ima onaj standardni haf mesh, ali sve i da nema za 1min mozes sve rastaviti, izvaditi maticnu, ocistiti...itd :D

    Maticna se postavlja na klizecu podlogu, nju mozes izvaditi, znaci ako istekas kablove i odsrafis PCI kartice, mozes sve skupa izvaditi, maticnu, procesor, ram, kartice...

    3.5" diskovi su u X-Dockovima, tako da je njih prelagano mjenjati/vaditi...ocistiti.
    2.5" diskovi su ispod ploce, sasvim jednostavno pristupiti, ja tu namjeravam staviti samo jedan SSD za windows i to je to.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    E, a da li bi prodao ovaj XM i kupis jos jedan XB ? :)
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Dva XB-a mi definitivno ne trebaju :p A i XB ne prima E-ATX ploce :p