Hardware iz Amerika

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Haker, Mar 19, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dolazi neka rodbina, a dolar nikad bolji :D Mislio sam kupit par stvarčica, HDD, mob, ne znam ni još, sitnice uglavnom. Rođaka brine carina pa da provjerim, valjda ima neko da je uzimao već preko poznanika/rodbine. Mislim ako je stvar otpakovana da ne bi bilo problema.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo kako bilo ja još nisam vidio da ovi naši carinici na aerodromu kontrolišu kofere,a doletao sam iz Libije,Austrije i Turske i samo lagano prodjem kroz carinu kao da izlazim iz države.I ja sam si kupovao neke stvarcice pa sam iz predostroznosti sve sto je iz više djelova podjelio po torbama ali eto kako rekoh niko me nije ni pogledao a niti bilo koga iz aviona sto su samnom letili.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Reko radi Amera, znaš da ih paranoja trese pa i u gaće vire.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Jedini konkretan savjet je da se ne pretjeruje sa kolicinom, ako se vec nece prijaviti sto bi zakonski trebalo..
     
  5. Zizm

    Zizm Novi član

    Da, upravo kako je EnisDonKing rekao ... Ali opet s druge strane imaj na umu da je moguća kontrola ...
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa recimo dva HDD-a, proc, to nije strašno valjda. Mobitel može stavit u dzep, to nije problem.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma ne treba dramatizovati, pa neće "frižiderskih" veličine kućište unositi. Ovo što je Haker naveo je "sića". U lični prtljag i prst u uho.
     
  8. Zizm

    Zizm Novi član

    To može proći :lol:
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    donosili su meni svega, od laptopa, grafa, proceva i sitnica... jos je sve bilo u torbi, ne rucnoj prtljazi, pa nije bilo problema... ugl. ne tuse za te normalne stvari i po neke dvije/tri stvari u koferu, jer rijetko tko nosi sada plazmu i sl il pun prtljag tehnike :lol: