Haswell Konfiguracija - Misljenje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zer0, Aug 19, 2013.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Posto ovdje ima ljudi koji se bas fino razumiju, interesuju me misljenja.
    Zelim novi PC, djelovi su okvirno ovakvi, necu pretjerivati previse:

    MATICNA ASUS Z87-PRO ili eventualno "A" verzija
    INTEL CORE i7-4770K Haswell
    CORSAIR VENGEANCE 8GB DDR3-1600
    SAMSUNG SSD 840PRO 128GB
    GIGABYTE GTX 670 WINDFORCE 2GB
    FORTRON RAIDER 750W

    Vec sam se skoro odlucio za ovo, imam manje dileme oko maticne ploce, cak nisam siguran da li da idem na i7 jer je razlika oko 200km za i5, mislim za sad da hocu.
    Mozda bih trebao traziti memoriju na 2400mhz, mislim da je to dobra ideja za Haswell, kasnije cu ubaciti jos 8gb minimum?
    Napajanje je malo tanko, ali svaki dodatni dio koji malo "popravim" vuce cijenu na gore, moram provjeriti da li je Haswell ready?
    Isto tako me interesuje situacija vezano za USB 3 bug, da li je nova revizija vec dostupna i kako da je prepoznam uopce?
    Svrha je na 1. mjestu poslovna upotreba, 3dsMax, Photoshop, Illustrator itd, a naravno i poneki bolji naslov sto se tice gaming-a.
    Molim Vas za misljenje.
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Idi na i7 ako ces koristiti 3dsMax, sto se tice memorije neces osjetiti razliku u brzini bila ona 1600 ili sta brza, u cijeni definitivno hoces. Ja bih prije isao na 16gb sporijeg rama. Haswell ready u biti moze da bude svaka napojna, samo nakacis jedan ventilator direktno na napojnu ukoliko bude problema. Ako ti je toliki problem iskljuciti pa ukljuciti usb3 uredjaj nakon sleep moda, onda dobro istrazi koju ces plocu uzeti, koju reviziju. Ja to ne vidim kao velik problem.
     
  3. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Tačno, uštedjećeš na ramu ako uzmeš regularan, nema potrebe za "brzinom". Ovo za usb3 i napojnu su sitnice zaista, tako da se slažem s kolegom.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    4770K ne treba jaku plocu, jer je jak procesor, a ja nebi ni kupio odmah.
    Za godinu-dvije kupis bolju MB, jer je ova i onako dotrajala... :D. Kupio bi crnu Gigabyte.

    Samo ti kupi Kingston Beast 2400MHz ili Gskill Trident X 2400 MHz, nema posebnog razloga, ali znam da bi ja kupio...mozda i kupim ovaj crni Kingston :D...

    Nego, znas sta? Da coramo moj 12 GB Imtec garancija, ti meni kupi ovaj 2x4 Beast, moze? Ja dodjem u Sarajevo da se mijenjamo?

    Za te pare bolje kupiti napojnu GOLD oznake, aka Forton Aurum 600 GOLD.

    Za cijenu GTX 670 se moze svasta kupiti :| ...
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nula vec ima 670ku
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hmm kako? :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uliova mu Airton :wink:
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hvala Vam svima na mnogo na misljenju.
    @techton, Bonded_by_Blood, slazem se za ram, ipak je bolje 16gb, a ako se planira i vise, izadje mnogo skuplje ako se kupuje brzi ram.
    @Pionir moj glas ima Asus, tako da to be bih mijenjao.

    Razmisljam o napajanju, koje je ujedno i Haswell ready:
    Corsair HX750W

    Nego interesuje me prodavac sa pik-a po imenu "perop" iz Bijeljine, je li neko imao iskustva itd...da li je pouzdan?
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kupovao ja od njeg neke od svojih djelova i momak je odlican,posten i pouzdan. Znaci bez brige. Neki dan je bas neko iz Sarajeva kupio laptop od njeg i momak sjeo u bus donio mu ga na noge.
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Super onda, to se cini uredu, hvala dino73n za info.
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Moze li misljenje koje bi napajanje bilo best buy do 250 KM za navedene komponente s tim da u buducnosti imam prostora za gtx 670 SLI (eventualno pod clockom grafickih kartica) i recimo 1-2 veca hdd-a.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Posalji upit za cijenu u Ingel za Fortron Aurum 700W gold, trebalo bi se uklopiti u taj budzet
    http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=900

    Silverstone strider plus 750W, ima podrsku i za Titan SLI, jest da premasuje budzet za 30km (cijena dole je bez PDV-a), modularna je, 80+ silver
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=232&cid=19067
    http://www.silverstonetek.com/downloads/PSU/GPU-supportlist.pdf

    Imas i u UE CM Silent Pro M2 720W, 265km, modularna, 80+ bronze
    http://shop.ue.ba/exec/shop.asp?type=detail&ARTNR=3928
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Zvao sam Ingel prije nego sto sam ovaj post napisao, ne mogu nabaviti taj Fortron. Imam super Fortron Epsilon 80+ od 600W trenutno. Ali treba mi za moj drugi PC.
    Ovaj Silverstone Strider 750W se cini super, ali premasuje tih 30 km...
    Silent Pro M2 720W, je bronze opcija, a onda mogu manje platiti za Fortron Raider-a od 750W....

    Moram jos malo razmisliti oko ovoga onda...hvala mnogo za misljenje Reventon!
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I Raider 750 je solidna napojna za 200km, jedino sto nije modularna. Imas izbora sto je najbitnije :)
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kupuje kompletnu haswell konfu, i ne moze dati 30km vise za beton napojnu, koja je 100% modularna. Mojne me jebavat :)
    Budget je tu da se pregazi ;)
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma eto necu da mu kvarim koncepciju, ali dat ce puno novca na maticnu sa funkcijama koje nece nikada koristiti. Dovoljna je i Z87 plus koja je 50 km jeftinija i eto ostatka za napojnu.
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    @ Zeleni
    Znas kako ti to ide, krenes od i5 pa dodas K, pa si zatim na i7, pa opet K.
    Pa onda ploca, krenes od osnovne verzije, pa dodas A, pa zatim PRO.
    I na svakoj komponenti dodas 50-100-200 KM. I kad to stavis na papir skupa sa monitorom i jos nekim stvarima izadje svasta nesto...ne zalim se, vec jednostavno moderna kupovina se svela na to, da imas neogranicen budget mogao bi uvijek nesto bolje kupiti.

    Uglavnom znaci preporuka je Silverstone strider plus 750W.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Uvijek je to tako :) I ja sam krenuo sa 2500k , nekom skromnom p67 plocom, pa zavrsio na 2600k, p67 sabertooth, i sta vec ne :)
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zato treba biti mudar pa krenuti sa H61 i Pentium 860 :D
     
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hehe...ma bas tako Zeleni...kud vidjeh onu Asus plocu na koju idu dva Haswell procesora...tehnicka perverzija...