Help! Samsung 215TW?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Raptor, Jan 18, 2007.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    -> Razmisljam uzeti Samsung 215TW 21" . Znaci nije malo para, preko 1000KM . Ovo bi trebala biti investicija u "buducnost" (ako se moze uopste reci kod ovakve nagle promjene standarda). Treba sluziti za igranje (PC+konzola) , filmove, office itd. Jer je mom Philips-u 107S sa 7godina vrijeme za penziju.

    -> Eto ako neko ima iskustva sa navedenim monitorom ili mi zna predloziti gdje pogledati i uzeti, neka javi.
    -> Cak ne mora biti ni ovaj model (kao neka alternativa je Asus PW201, ali sam vise za Samsung), uglavnom predlozite. Hvala :smt100

    P.S Vidim u Imtecu je 1099KM
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Samsung je JAKO dobar monitor. Alternativa bi bio Dell 2007 ili neki 20" WS NEC.

    Ali ako je stvarno 1100KM(trebao bi biti skuplji, oko 1500KM) onda uzimaj 8)
     
  3. Raptor

    Raptor Aktivista

    Na imtecovoj stranici pise 1099KM sa PDV http://www.imtec.ba/shop/index.php?cPath=52_229_94
    trebam provjeriti
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto u Hr je 5500kn. A dosad nikad nisam vidio da je ovdje nesto (toliko) jeftiniji, pa sam skeprican. U svakom slucaju provjeri. ;)
     
  5. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa et, i u ovom A-tech-u izadje 1145KM sa PDV-om. Mozda u Hr nisu bas aktuelne cijene, ne znam...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ima li komponentni, HDMI ulaz?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    komponentni ima (pored kompozitnog i svideo prikljucka). a HDMI se lako moze nakaciti preko DVI adaptera. i na sve to, ima HDCP. :)
    i mene iznenadi ovako niska cijena. steta sto cijena 244T modela nije ni marke spala. :?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, cijena je extra. Ko ima 1100KM za monitor nema sta razmisljat, boljeg nema.
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    da imaš više para ovaj BenQ FP241W bi za tebe bio odličan. Ako imaš koga u inostranstvu preporučujem ti i da probaš na ebay-u kupovati, proći ćeš daleko jeftinije, naravno mislim na 215TW
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ovaj Samsung bi se mogao na kredu zaletit :wink:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, nije mu taj Benq ni do koljena. ;)

    @sulu, to bi bilo jako pametno.
     
  12. Raptor

    Raptor Aktivista

    Znaci sve u svemu pozitivan feedback za 215TW? Onda ok, samo je garancija 12 mjeseci, al et. Ne moze se sve dobiti :wink:

    P.S Nemam nikog u inostranstvu, ogranicen sam na nase prostore :)
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

  14. Raptor

    Raptor Aktivista

  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Lijepo, samo sto taj Benq ne bi ovdje bio ispod 1800-1900KM u najboljem slucaju. A pri tim velicinama dijagonala veca reza nema preveliku ulogu osim u radu sa Windowsima i aplikacijama gdje je pozeljan veci broj piksela. U igrama apsolutno nikakve razlike nema (ili je minimalna i ne opravdava cijenovnu razliku) izmedju 720p i 1080p na ekranima manjim od otprilike 37".
    Sve u svemu net je pun pozitivnih ocjena za ovaj Sammy. Jos kad bi imali crnu verziju na lageru, ozbiljno bih razmislio o kupovini pocetkom slijedeceg mjeseca.
     
  16. Raptor

    Raptor Aktivista

    Pa valjda mogu oni crnu verziju nabaviti, koja i mene zanima
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vjerovatno, ali samo u slucaju da ne moram cekati previse dok to stigne. Na Newegg-u je recimo isto tako crna verzija 244T monitora $10 skuplja od srebrne tako da mozda i ovdje bude tako...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    belaj je sto nema ovaj samsung usb hub, tako da moram i u to dodatno investirati. :?
    kakva je situacija sa 21" dellovima u gradu?
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ima BigE Della, nek baci utiske.