HL2 sutra...

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Nov 15, 2004.

  1. Guest

    Guest Guest

    AggressoR

    Mislis li na HD-HardDisk
    Ako da neznam zasto si je onda uopste kopiro na HD ako je imas na DVD !?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mozda je neko gotovu instalaciju kopirao na dvd, pa samo treba importovati registry key nakon kopiranja.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    ma ne treba ni to, ima launcher.. samo se na disk prebaci radi brzine ucitavanja jer su to, ipak, instalacioni fajlovi koji su dekompresovani..
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    moras na disk kopirati jer moras pokrenuti hh2_patch i onda tek igra, a i moras prebaciti client.dll
     
  5. Guest

    Guest Guest

    Skino sam taj kompletan "Half Life 2 Full EMPORIO" sa fulldls.com ali ja to ne kontam! :cry: kako da pokrenem igru :idea: :?: dali je trebam snimiti na DVD i kako mislim koji format :arrow: ili je nekako drugacije pokrenuti ako ko ima zivaca da mi objasni sta treba da se uradi sa ovim filovima da bi se igra mogla pokrenuti :!:
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    emp_hl2.r00 (47.68 MB) - otvoris taj file, otpakiras ga...i ostali bi set rebali automatski sami otpakirati.
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    zna li ko kako se pali AI . svaki put kad igru startam pise mi da je disable .
    niko se ne mice,ne regauje,nista jednio sto je sam mogu.
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Ako si snimio APE patch, napravio si gresku...

    A opcija za AI je ai_disable.

    Probaj ovako:

    U hl2 poddirektoriju unutar tvog Half-Life 2 foldera otidji u cfg direktorij i tamo napravi novu .cfg datoteku pod imenom autoexec.cfg. U nju dodaj ai_disable 0 i vidi hocel ti dalje biti tako. Inace, meni sve radi perfektno, a to je onaj EMPORIO shit.
     
  9. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nasao sam rijesenje


    "
    TO FIX THE AI BUG DO THIS:

    Go into your hl2\cfg\ folder, and create a txt file, inside this text file, write the following lines.
    ai_norebuildgraph "1"
    ai_disable "0"

    Save, then rename the text file to ai_fix.cfg, right click the file and set it to read only.
    Next, open up valve.rc in notepad, you should see the following
    // load the base configuration
    //exec default.cfg
    // Setup custom controller
    exec joystick.cfg
    // run a user script file if present
    exec autoexec.cfg
    //
    // stuff command line statements
    //
    stuffcmds
    // display the startup level
    startupmenu

    under "exec autoexec.cfg", add this line
    exec ai_fix.cfg

    Save the file and your done!
    "
     
  10. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ja sam evo danas uzeo igru kopirao je sa DVD-ia na HDD otisao na launcher i sve radi perfektno bez ikakvih problema nisam morao skidati nikakve dodatne filove i AL radi bez problema a cuo sam u slucaju da ne radi treba spustiti konzolu i upisati ai_disable 1...9 ovo 1...9 je navodno tezina Al pa biras broj od 1 do 9
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    dobar ovaj hl samo da sredim ovo sa AI
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Posjetite http://www.gamecopyworld.com i skinite onaj fix za sva tri bug-a...ono oko graficke sto na pocetku brblja, pucanje zvuka i taj ai. Ja miran sa tim fix-om.

    Inace me iznenadilo koliko igra malo zahtjeva a ima fenomenalnu grafiku a i cijela igra je za 10 : ) . Evo ja bez problema igram sa ovom konfiguracijom na 1024x768 i max detaljima tj. sve high, aa 6x, af 16x..
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    maloprije zavrseno 8)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    najavili su i patch jako brzo. koga nervira trzanje, puckanje zvuka i sl. nek se strpi nekoliko dana dok ne izbace kakav popravak.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    patch je izasao, restart steam za download... ako imas original:)
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Da ne bi otvarao novi topic jeste li primjetili da je izdat patch za GF4 Ti,GF FX i radeon 8xxx,9000 i 9200 koji omogućava odsjaj svijeta u vodi kao na DX9 karticama.Sinoć sam ga download-ovao i radi :D :D :D .Milina za igrat.Evo link koji sam pronašao preko google-a

    http://discuss.futuremark.com/forum/pri ... ype=thread

    Ako vam linkovi nebudu radili ja ću vam poslat (veličina fajla je otprilike 12 KB nije MB već KB).

    Sad mi je HL2 najbolja igra. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :smt002 :smt001 :D :D
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    evo da i ja ne otvaram novi topic, trebam jedan info.

    frend ima problema sa crackanim hl2... naime neki ai enemy mu je isključen, pa mu likovi samo stoje i igra je dosadna.

    gdje? šta?
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    neka uđe u konzolu i upiše ai_disable ili neka download-uje AI/node graph/sound stuttering fix
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    a opet taj AI fix mu moze praviti problem kada likovi trebaju uci u lift,jednostavno znaju samo stati ispred ulaza,i kad spustis konzolu vidis da ih je AI forsirao da urade nesto drugo,tj da stoje u mjestu
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    e da, tu je problem kaj ih igra naforsira da stoje.