Home Theater slike

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jan 10, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Bravo momci, za otvaranje teme ;)

    JVC, odlicno si to slozio, prava audiofilska soba, svidja mi se kombinacija smedjeg drveta(komoda) sa tehnikom. O kvaliteti Bowers & Wilkins zvucnika nema se sta reci, nisam imao priliku da ih uzivo cujem, da li su dobri u 5.1 kao sto su u stereu?

    Nadalje sto se av receivera tice, Denon i Marantz su po meni na prvom mjestu, pogotovo sto se zvuka tice, em sto taj marantz ima 192 KHz/24 DAC converter i I HDCD decoder. Odlicno sklopljeno zaista.

    ZIZI, ovo je soba "bas sve na dohvat ruke", plasme na zidu dobiju na estetici jos vise ako im se jos pogotovo dobro sakriju kablovi, good job en aj lajk it :)
    Komp ti je blizu tako da ti i ne treba htpc, a iz tog razloga si ustedio dobre pare. Ja cu ti predloziti Meedio Ultimate 1.2.4 http://www.meedios.com/ , HTPC software koji je za sad po meni najbolji, imas jedno 500 plug-ina za njega a graficki je jednostavno svjetlosnu godinu ispred Media Centra.
    Dobra mala sto si je ufatio na telci!
     
  2. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Hvala za tipovanje na program Meedio Ultimate... inace koristim power cinema a ovaj upravo skidam pa cu da probam
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Hvala Nani na pohvalama, ove sam ja komode pravio u ratu od zeljezne cijevi 30x30 i oblozio drvetom samo sam stakla stavio nakon rata mada bih trebao to malo osvjeziti, racunar je spojen na lcd sa HDMI kablom a zvuk digitalno na reciver mada mi je draze to dvoje skroz odvojiti racunar od muzke.
    Sto se tice recivera imao sam ja i 3 puta skuplje modele cak jedno vrijeme i Yamahu AX-1 koja ima 27kg. ali ovaj mi je nekao lego ko budali samar, pored svega sto si nabrojao ima ful 7.1 line in i line out tako da mogu sa njegovog dekodera na druga pojacala ili sa drugog dekodera na njega.(tu mislim na br player sa dekoderom radi prosirenja zvucnih formata koje reciver nema a to mi je naj jeftinija variajanta i bolja od mijenjanja recivera.)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Za dan dva postavim i ja svoj uradak.
     
  5. pac

    pac Komšija

    @zizi-zasto dvije tastature?
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Kad je kupio G15 bilo mu zao staru odstranit, ono navikao se, pa nek stoji :mrgreen:

    kod mene je slicna situacija, stim da sam ja svoju staru tastu. negdje upakovao za nedo Bog vremena.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam upakovane dvije tastature nedo bog ako g15 opali.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Nani

    Nani Komšija

    Nisam zaboravio, vec mnogima se ne nalazi komp u istoj prostoriji gdje i tv, pa je zato ova tema i otvorena.
     
  10. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Gornju tastatu sam nedavno kupio za mixetu jer obicno stojim i ne izvlacim ladicu sa g15 (a imam 4 u rezervi al su futave bijele pa nisam htjeo njih da koristim)... a ja sam ovdje postavio a ne u sobu gdje mi je komp jer je nani rekao "...vec kako ste napravili svoj kutak..."

    Ovo je moj kutak... ako postu nije mjesto ovdje ja cu ga odstranit preciznim hirurskim zahvatom koji ce biti brz i bezbolan...

    P.S.
    Meedio Ultimate 1.2.5 je do mosnica program zahvaljujem se jos jednom
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    No problem, rekao sam ti da je Meedio najbolji ;)
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Joj ljudi ubijate me sa tim slikama definitivno ufffff sav sam se upalio vec :)) gdje nabaviti onakve komode ili sta vec i po kojoj cijeni znali neko,razmisljam o njoj ali neznam gdje da odem i potrazim ? Hajte dajte upute da koji dinar potrosim hehehe
    [​IMG]
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Inakve komode ti proizvode Italijanski proizvodaci namjestaja i kostaju ko suho zlato vjeruj radio sam sa tim namjestajem, ali dobar stolar (kakav meni pravi namjeatj u stanu) ti to moze napraviti da bude za 5.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Ma ja i jos je bolje ako je custom made po narudjbi a danas ima ljudi koji to odlicno rade za puno manje pare.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Evo i ovdje bi se dalo nesto pogledati nebi mi bas bilo mrsko.
    [​IMG], [​IMG], [​IMG], [​IMG]
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Ta prva soba mi nesto skroz odbojna. Velika soba, puno vrata i to onih visokih strašnih. :) A ova treća je dobra, ekstra ambijent, odiše multimediom.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo je i z kataloga B&W, mada i meni treca izgleda ok. a prva kao zemaljski muzej. :D
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Na toj prvoj Jamo zvucnici ciji je dizajn meni licno najbolji pogotovo studio S serije.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    E nije jamo nego B&W DM 683 izgubio si sve bodove. :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Steta, ja ne priznajem nista ispod Reference serije. Ako nema 40 kila u zvucniku, ne valja. :D