Home Theater slike

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jan 10, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Dakle, po uzoru na image-maniu video i hi-fi fanatika sa stranih foruma, da otvorimo slicnu temu.
    Ja cu opaliti par slika sa stranih foruma koje ce mozda nekima i dati ideju za uredjenje sopstvenog kutka.

    Za one koji ne znaju slike mozete uplodovati na;

    http://pce.hostili.com/

    http://www.imageshack.com

    http://www.imagesforme.com/


    Lijepo bi bilo kad bi pucali thumse umjesto linkova.

    takodjer bi zgodno bilo da se napise koje komponente imate, i jos par informacija ako neko posjeduje htpc, pa sta koja je konfiguracija itd.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]


    I meni najdraza :D
    [​IMG]

    Momak se zove piston broke i sta reci dalje za sobu :D


    Dok se kod mene krecenje ne zavrsi imate cast da prezentirate svoje audio-video komponente.
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Fino nema šta plahe su im "odaje" o setup-u da ne govorim a ovaj tvoj favorit... jeli mu onaj mali robot u ćošku Japanac "Asim" :smt003 samo fali R2D2.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Peta slika - Da imaš nešto onako (uz onu kombinaciju PS3), raju bi morao motkom iz kuće tjerati.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Aj kad vam ne bude bilo mrsko uslikajte sto imate pa postavite slikice.

    A onog diva=ogra ne znam kako je unio u kucu, il ga je iz djelova mora sarafat :D
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Vjerovatno u komadu. Jer nije on toliko visok koliko se čini zbog plafona (koji je naget). A vjerovatno je od nekog laganog materijala napravljen. Samo, ne bih ja mogao spavati sa ovim u kući. :)
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    prva i cetvrta su stilski odradjene pravo,a ni ostale nisu lose naravno ;)
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    zadnje je definitivno moj stil, samo da je umjesto lobanje cijeli TERMINATOR :smt007
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Meni je sve ovdje ''moj stil''. Samo da si mogu priuštiti.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Pa zar niko da postavi slike svog brloga :S
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Sada sam to htio pitati, dali stavljati tude ili svoje slike.
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista


    Pa nisi ni ti stavio slike svoga a hoces da drugi stavljaju svoje. Treba prvo dati svoj primjer a ne neke slike sa neta sto si svi mi mogli.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    JVC, svoje naravno, a ako naletis na neki dobar HT na netu, postavi i te slike ;)


    apokalipso necu da ti nabijam komplekse sa blu-ray kolekcijom, pa cu sacekat jos malo sa postavljanjem dok prestrojis redove ;) I usput procitaj posljednju recenicu prvog posta jos jednom onako za raju!
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ko je spominjao blu-ray kolekcije i nabijanje kompleksa? Samo ti o tome pricas i hvalis se.
    Iskreno, zadnju recenicu nisam ni procitao pa po tom pitanju se izvinjavam zbog nesporazuma.

    EDIT: Kad vec spominjes te blu-ray filmove i svoju kolekciju hajde koji stavi na news server pa podijeli sa rajom a ne samo da drzis za sebe i da se hvalis.
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Momak poštuje autorska prava.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    nani nije na bihnetu,tako i da hoce vjerovatno nije u mogucnosti postaviti ;) neko dajte te slike vise,necemo planirat kako vam sve pokrast kunem se :mrgreen:
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moje sličiuce idu kad sve bude gotovo. Na proljeće :D
     
  17. abasi

    abasi Aktivista

    Prva mi je vrh!

    Sutra cu svoje uslikati i postaviti mada se nema sta vidjeti iksDE raspored 0, stil 0, sve 0 :smt005
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    apokalipso, jako smo se dobro razumjeli prije neki dan, nemam nikakvih blu-ray diskova al treba znat citat izmedju redova ;)

    Kad zavrsim sa selidbom i krecenjem postavim i ja svoje, a imali ste priliku da vidite kako sam napravio svoj F1 kokpit od jastuka i stokrle stare 30 godina u konjukciji sa plasmom dok mi je acer bio na remontu :)
    viewtopic.php?f=6&t=14174&hilit=u+printexu

    Ma nije bitno da bude sve tip top i vrhunska tehnika, vec kako ste napravili svoj kutak, naravno da se niko od nas ne moze mjeriti sa HT-ovima po zapadu, ljepse mi je kad neko namjesti sobu sa crt-om kakvim nego neko sa 60" plasmom bez stila ;)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Evo malo za probu, slike su lose radi odvratnog svijetla u sobi a slikano je sa sony amaterskim aparatom.
    Cim uhvatim vremena namontirat cu stativ i Canon SLR pa napraviti par postenih slika.

    [​IMG], [​IMG], [​IMG], [​IMG], [​IMG]

    Inace komponente su:
    LCD; Philips 32PFL7332
    Reciver; Marantz SR-4600
    CD1; Technics SL-PS840A
    CD2; Sony CDP-XE530
    DVD1; Pioneer DV-490V
    DVD2; Pioneer DV-600AV Na Njega spojen WD My Book od 500GB
    DVD-R Samsung DVD-R155
    Slusalice; Sennhaise HDR 120 (bezicne)
    Zvucnici;
    Front; B&W DM 602
    Surround; B&W LM1
    Centar; B&W CC3
    Sub; Pioneer S-W150S-K (nije bilo para za bolji)
    Surround Back; Sony (neki mali iz njihovog kompleta 5.1 veze nemam oznaku ali oni su ionako sporedni)
    BR Player uskoro stize, vjerovatno Sony 550 ali nije zurbe radi slabog izbora filmova.
    Kada stignem napravit cu jos slika bolje kvaltete, (a gledat cu da uhvatim i kolekciju filmova samo da nebude krsenje autorskih prava) mada je to malo teze radi polozaja stana svijetlo je katastrofalno moram paliti reflektore kada bilo sta radim.
     
  20. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Evo da dam doprinos temi. Moj kokpit odakle kontorlisem sustav, a sto se tice tv-a nema se sta vidjet pretjerano LG 50pt81 i nista se osim njega ne vidi, a iza njega je wii i punjac za dva wiimota kao i dva fronta i centar teratekovih zvucnika (bufer je na parketu iza trosjeda a pozadinski nazad na radiatorima)... kokpit je sa tv-om vezan hdmi kablom a za kontrolu igara sa kokpita imam wireless gamepad, mis i tas... volan kopcam na produzni USB koji je ispod trosjeda....DVD i ostale uredjaje ne koristim jer sve al bas sve ide preko kokpita (cak nekad i kablovska TV) Uglavnom nije dosadno a i veselo je... meni do mosnica a i djeca sretna sto im je tata lud... :smt005... a zena ko zena...

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]