HP 4530s Probook grafička problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by nVidia, Sep 30, 2018.

  1. nVidia

    nVidia Aktivista

    Zadnjih mjesec dana imam problem sa grafičkom. Morao sam u biosu isključiti switchable graphic da bi mogao ući u windows jer prolikom loadinga loga windowsa laptop zamrne i moram ga ugasiti. Prije ovoga mi je prilikom gledanja videa u chromeu znao da zamrzne. Na kraju sam isključio ovu dodatnu i interesuje me kako da provjerim da li je crkla.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da je kombinacija Intel + AMD?

    Ako jeste, jesi li nadograđivao AMD drivere prije nego što su problemi počeli?
     
  3. efo

    efo Komšija

    Ocisti maticnu i zamijeni pastu na grafickom cipu, eventualno malo isfeniraj za svaki slucaj :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Isti problem je i kod mene, Lenovo G500. Nema šanse da korsitim AMD drivere. Ledi. Win10.
     
  5. nVidia

    nVidia Aktivista

    @Esh, nisam nadograđivao drivere. Uzeo ssd, nanovo sve instalirao, skinuo drivere sa hp-ove stranice i nakon mjesec dana počelo da ledi u chrome-u. Poslije kad ulazim u win7 ledi prilikom loadinga loga, tako da sam u biosu isključio ovu amd karticu.
    Intel + AMD. Interesuje me, bi li mogao fizički provjeriti da li je crkla kad bih je izvadio iz laptopa.
    @efo jedino bih mogao tu pastu zamjeniti.

    Windows 7 je u pitanju.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemozes je tek tako izvaditi, nije diskretna. Cip je zalemljen za maticnu.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije diskretna haha, nista grafa diskrecija :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa ja integrisana je, nije diskretna, u cemu je fazon?
    Nije zar da te ta rijec samo asocira na onu djevojku sumnjivog morala :)
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nista, samo ne volim tu rijec upotrebljavati u ovom kontekstu zbog semantike i siromasnosti naseg jezika, u engleskom je jasna razlika izmedju discrete i discreet
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa imamo mi prevode i za jedno i drugo ako hoces da budes precizan. Koliko rijeci u engleskom mijenja znacenje zavisno od konteksta?
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa upravo, imamo i zato mi je forsiranje reci diskretna grafika jer bilo kome ko nije iz ovog 'svijeta' nece biti jasno o cemu pricas.
     
    Pelikan likes this.
  12. nVidia

    nVidia Aktivista

    Skinuo sam ploču i vizuelno mi čip izgleda uredu. Radeon 7570. Nije puno bolja od integrisane ali me baš interesuje da li je crkla ili nesta drugo pravi problem.
     
  13. nVidia

    nVidia Aktivista

    [​IMG]https://imgur.com/a/DC4vuVM
    Ovo mi je izbacilo par puta. Morao sam ovu radeon opet u bious isključiti da bih mogao ući u windows
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    drzi f8 pri bootu otidji u safe mod izbrisi drivere za grafu, vidi mozes li uci u win.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koliko sam skontao, dodao si SSD. Pretpostavljam da ne koristis HDD. Jesi li SSD pregledao? 7A obicno ima veze sa memorijom ili storage
     
  16. nVidia

    nVidia Aktivista

    Testirao sam u laptopu ssd, ima hp u biosu opciju. The Catalyst Control Center is not supported by the driver version of your enabled graphic adapter. Please update your AMD graphic driver, or enable your amd adapter using display menager.
    Izbaci mi kad uđe u widows.
    Drivere sam skinuo sa hp stranice za sve komponente pa i grafičku.

    Izbrisao ati drivere, ali nemam više ni onih opcija za intelovu grafičku, koje drivere da skinem?
     
  17. nVidia

    nVidia Aktivista

    Ulazi u windows sa radeonkom, posto sam izbrisao drivere.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    sad instaliraj display driver uninstaler pa restartaj ponovo u safe mod pa pokreni DDU pa uninstaliraj sve u vezi AMD grafe i te integruse. Instaliraj drivere sa stranice proizvodaca nema veze sto su stari.
     
  19. nVidia

    nVidia Aktivista

    Samo sto sam instalirao drivere od hp-a opet ledi na loadingu loga od windowsa. Da skinem neke radeon drivere sa atijeve stranice?
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Riknula graficka buraz, tu pomaze samo macola 2kg.