HTC Wildfire

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by ColdFire, Mar 14, 2011.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Poz raja
    Koliko vrijedi ovaj telefon nov . I jeli ga tesko odkljucati ( moze li se kuci odradit :)
    i usput vrijedi li s5570 galaxy mini 150 eura ?
    hvala
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Mislim da se nov moze naci za cca 200 eura, za otkljucavanje vazi valjda sto i za ostale Android telefone :)
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Wildfire je 150 eura ( holandski t mobile , prepaid ) pa sam kontao pokupit ako valja cemu al ev vidim Zeleni ga nahvali :lol:
    ZTE nema u holandiji uposte .
    Imas li kakvu stranicu za naruciti ???

    Edit
    Evo nasao sam ovaj Blade za 152 eura :lol: koliko je bolji od ovog Mini i jel ga bolje ostavit ma 2.1 (deafult ) il uzet dignut na 2.3
    hvala
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Blade ce dobiti 2.2 definitivno. Bice sigurno 2.3 custom, jer je veoma popularan telefon.

    Blade je 135 miliona puta bolji od obadva zajedno :) Sam display ti je 480x800. Naspram 240x320 ova druga dva, to ti je ko da gledas 12" CRT, i onda predjes na 42" LCD ;)

    Na kraju krajeva, otidji u prodavnicu i usporedi wildfire i desire, desire ima isti display ko blade. I sve ce ti biti jasno.

    Evo cyanogen je vec izdao 2.3 android (gingerbread) za blade : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957156
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    jel komplikovano uradit root na 2.3 . posto bih volio da izbisem svo sranje sa njega ( orange je provider pa ima svojih dzidza )
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma imas sve na xda. Pogledaj ovaj topic sto sam ti dao prije, za cyanogen.
    Ne moras uopste root raditi da bi instalirao custom rom :D ZTE se uopste nije brinuo o sigurnosti instalacije operativnog, sto je raj za moddere :)
    One click root : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=747598
    Dok na HTC telefonima imas radio security, rom security, engineering mode, i pizdarije.

    Imas i ovdje, http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?t ... date_Guide, jednostavno pushas image preko ADBa, poprilicno jednostavno, jedna komanda i to je to. Tako sam i ja morao moj DHD.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ev narucio sam danas blade pa cu procackat kad stigne :lol:
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: Re: HTC Wildfire

    Hehe sa srecom :) uzeo si daleko bolji fontele nego wildfire.

    Kad ga dobijes pa nam cusni kratku recenziju.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odakle si naručio?
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Uzeo u holandiji preko oglasa . Otisao sam po njega nije mi se dalo cekati :lol: Ev sad se spremam da ubacim ovaj cyanogenomod pa javim detalje ak sta ne sjebem :lol:
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zanimljiva ironija bi bila da je korisnik pod nickom ColdFire kupio telefon kojem je naziv Wildfire :D
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije kupio wildfire, kupio je blade.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znam i ja da je kupio Blade, pa pročitao sam svaki post prije nego sam napisao svoj ;)
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Odradio sam to , haman je instalirao taj fastboot ( odradid reebot phonea ) onda opicimk ovo
    place the battery and boot into fastboot mode by holding down Volume Up & the Power button until booted into fastboot. You should see a screen with a single green android.
    Connect the ZTE Blade to the computer via USB.
    On the computer, open terminal and run:
    fastboot flash recovery /path/to/recovery-RA-blade-v2.2.1-CM.img

    otvorim run ukucam to i nista s ene desava :lol: nije zvaka za seljaka :lol: a kud sam i u Hol pa i nemma vremena da ga cackam grrrrrrr
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ekstra. :)

    Dodje mi da ga odem uzet sebi za oko kuce.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  20. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ima na PIK-u jedan ZTE Blade za 270KM. Pise da je nov.