Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by donjapa, Sep 5, 2016.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Gdje ce biti ista klasa kad S6 kosta duplo ;)

    Ali da ce neko osjetiti neku veliku prednost sa S6, nece. Jedino sto ce vecina prepoznati S6, a za Xiaomi ce ga pitati a sta je to...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I sto ce poslije 2 godine s6 vrijediti pola para a xiaomi nece nista. Tako kad pogledas gubitci su isti. Jedino treba za te dvije godine sacuvat s6 da ostane u mint stanju.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    Imas dijelova na aliexpressu koliko god hoces. Nadam se da meni nece trebati :D

    Ja sam na svom izveo mali hack :D
    Imam i dual sim i micro sd karticu. Drugi sim sam "deliddova" i zaljepio za microSD.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Dino ne bih se bas slozio, eto uzmi primjer Redmi 1S koji se malo ozbiljnije prodavao na nasim prostorima. Nov se prodavao cca 250 KM a pogledaj najnizu cijenu koju sada mozes pronaci ;)

    A to si u pravu za mint stanje S6

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    Jedino regularni Redmi 3 Pro, ali je mrvicu veći (5.0").
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    Da se uvijek nacekat neka musterija al ponudi lokalnom dileru xiaomi uz doplatu kad budes kupovao slijedeci telefon pa ces vidjediti koliko vrijedi,bar u njihovim ocima. Nista....
    A telefon je super,ima mi brat isti kao i ti. Sve radi perfekt jedino je kamera mogla biti za nijansu bolja.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)

    @dino73n right on the point :)
    I na kraju se zapitas da li je vrijedno toliko ga cuvati kad ces ga na kraju prodati za manje od pola cijene. To sam vec iskusio sa par telefona koje sam dosad nove uzimao, tako da je bolje uzeti za svoj cejf, da te sluzi, a ne da gledas sta ce raja reci :D
    Ima prijatelj S7 Edge i stalno gleda je li gdje ogreban. Dobio od firme M4 Aqua pa mu ispao, razbio se ekran i otad ovaj cuva maksimalno. Mada je telefon stvarno dobar, u to nema sumnje.
    Ja sam sebi bas gledao J7, A5 (2016) i pravo mi je tanak hardver za te pare pa mi to sa Z1 ne bi bio neki upgrade. Ne znam cak ni da li ovaj J7 ima USB OTG, ne pise na gsmareni, to mi je pravo koristan dodatak, a zatreba nekad.
    Jos jedna dobra stvar je sto ima ROM-ova na xda koliko hoces za ovaj Note 3, nije neka bitna stavka, ali nek se nadje :D
    Usput dajdza mi je dobio ponudu da uzme UMI Super za 139$, kupovao na aliexpress nekih stvari pa dobio popust. Da li je to dobar deal?
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek je već naveo da ne čuva telefon ni u kakvim oklopima, tako da mu je xiaomi svakako bolji izbor. Dijelova jeftinih po ebay na pretek a on ionako sam sebi mijenja.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Yup, ali neka pozitivne diskusije, pratim pomno :)
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    UMI djeluje dobro, ali neka moja raja pokupovala onaj jeftini ROME X, od 4 kupljena trojici pukao display, popravak 50 KM ali eto sto kazu puca na pogled.

    A i ovo sto kaze Dino platis npr S6 700 KM ( ne znam koliko se sad krecu) i izgubi pola vrijednosti i kad ga prodajes u pola cijene kupac ti zagleda svaku packu. Xiaomi u startu platis duplo manje i kad dodje vrijeme za prodaju mogu da ga bacim, poklonim mladom rodjaku ili nekom siromasnom studentu i opet sam isto izgubio, nisam osjetio nedostatak u upotrebi svakodnevnoj, nisam cuvao telefon ko oko u glavi. To je moje razmisljanje kada kupujem phone, uopste ne kudim S6, odlicna je to sprava, niti navijam za nekog drugog proizvadjaca, samo iznosim svoje razmisljanje

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isto izgubio ali si koristio slabiji telefon sve to vrijeme
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    @hamo pipa Vidio sam taj Rome, dosta se reklamira, a s obzirom na cijenu i djeluje tako, ali eto ovaj im Super spada u vrh ponude pa mi se cini da je malo kvalitetniji. Njemu je bitno da ima dvije kartice, jer jedna je od firme, sad ima iPhone 4, izludi ga kaze iTunes :D
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: Huawei Honor 8 ili (preporuka)?

    Ma jest na papiru, ali ne osjetis tu moc Samsunga u svakodnevnom radu, mozda neko kome je telefon profesionalni alat i osjeti neku prednost, ja nisam osjetio nikakvu prednost S6 u odnosu na moj telefon. A naravno svako ima svoj rezon i razloge zasto nesto radi.

    Taj ROME nisam koristio, samo sam spomenuo u kontekstu te firme ono sto sam vidio svojim ocima vezano za ovaj X model, mozda je taj odlican ;) ko proba nek nam javi.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa normalno da u radu i neces osjetit jer samsung k*** ne valja po tom pitanju, ubjedljivo jedan od najgorih softvera.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ima razlike ogromne između tih kineza i A brendova, pogotovo ispod haube,

    Brzinska provjera,

    Redmi Note 3
    [​IMG]

    Galax S6 - armirani konektor, kroz kojeg još šarafi od kućišta prolaze.
    [​IMG]

    I tako je na svakom lemu u telefonu.


    Jasno je meni da on košta upola manje od Samsunga ali se ta razlika ostvaruje na konektorima, kablovima, i samoj konstrukciji kućišta.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma osjeti se i u radu, nemojte zezati. Sve je bolje, kamera, ekran, brze radi. Da su na dobroj cijeni, jesu, ali se ne mogu porediti sa teskom kategorijom
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ama uopste ne sporim da je S6 bolji telefon u svemu, samo kazem da ja kao neki prosjecan korisnik nisam osjetio "vau" efekt. Jbg, valjda ovaj marketing ne djeluje na mene ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ili kad ludi kinez ne stavi konektor već zalemi 54pinski flat od lcd-a direktno na ploču.

    [​IMG]
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Majstor svog zanata, hahaha. Pa ti popravljaj iza Kineza ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ili ludi japanac zalijepi back cover pa ti onda isti prodiše nakon nekog vremena na telefonu od milju maraka. Koji šupljak se ovdje prosipa. Ili ti ludi koreanac stavi masku oko telefona koja se grebe kad vjetar puhne na nju, kao da je ženska sjena za šminkanje, opet na telefonu od milju maraka. Ili drugi ludi koreanac stavlja lcdove bez ikakve kontrole kvaliteta pa je prava lutrija da ti telefon ne pokupi žutu mrlju u roku godinu dvije.