HWB anketa: Kupovina novih komponenti

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Feb 4, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sad za sad sam se obezbjedio...a uvijek kad-tad nesto padne na pamet.
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja sam prije desetak dana pazario racunar(centralnu), sada su jos u planu monitor, neko hladjenje za procesor i neki pristojan misonja, i to je vjerovatno to za ovu godinu.

    A sto se tice globalne krize, sumnjam da cemo je mi nesto posebno osjetiti jer mi smo vec godinama pri dnu, tesko da mozemo nize.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    kod mene mrka kapa :) trebala bi mi nova graficka, i novi "culer" :) za proc, ali sad ima milion nekih precih stvari :) tako da uzivam u tisini 2,5k rpm :D
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ja znam ko ce uzeti samo wow dopune.
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Ne planiram ništa jer mislim da mi za sad nije potrebno, možda kakvu grafulju al' i o tome se treba razmislit'.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Monitor sam uzeo nedavno. U planu su case, CPU i neka mid-range VGA.
     
  7. GW

    GW Moderator

    O ovome ti pričam, Enise.

    Eto zašto tebe nije bilo na forumu nedavno. :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma


    Nisam ja, tipujem na drugu osobu :lol:
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    AM2 plocu
    10" Acer Aspire ....
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Neki 22' monitor.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala Bogu dragom pa je tako :roll: Uostalom, sve dok taj hardver donosi lovu - zasto ne?

    uzet cu neku low end al sa 512 rama (da se mogu texture ucitati), nesta tipa HD2600XT :p
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Da, ventilatore i regulator za njih.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ako nista ne dobijem na nagradnoj igri, odmah 30. marta kupujem nesto :smt005
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    U planu je 2x2gb rama za home PC a možda i neka konfa, hoću "šuru" da obradujem. :mrgreen:
     
  15. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Nedavno sam poceo prodavati komponente starog kompa od buraza, a sutra mi dolaze nove kompoente za taj komp, te pored toga 2 WD 6400AAKS diska, te 9600 GSO graficka i 4 gb geila za ovaj svoj komp. Znaci da, kupuje se, bez obzira na sve ostalo (mada sam mnogo cekao za ovo, 5-6 mjeseci).
    Kad dodje odradicu par testova u raid 0, te mozda da to dodate u svojoj recenziji ovog diska. Planiram drzati diskove u raidu, i na njima OS-ove, radi brzog read/write-a, te malog seek time-a.
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja imam fobiju od gubitka podataka :D
    ovaj postojeci od 250 GB "pretvoriti" u bakkup disk, a kupiti jedan od 500 GB.

    Mozda legne i HD 4670...vidim dosla DDR4 verzija u BiH.
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija

    A kolika je razlika izmedju ddr3 i ddr4 kod 4670? Jel ova sa ddr4 memorijom barem brza ko 3850?
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nema fajde od te memorije, to je low-end GDDR4, samo da se skladista isprazne. Bolji je solidan GDDR3 nego los GDDR4, zbog otprilike istih brzina ali manjih latencija. Razlika u potrosnji je takodjer minimalna.
     
  19. andro

    andro Novi član

    Mislim se između monitora i graficke !
    A tamo nekad na proljece, kanim kupiti novo kuciste i neki hladnjak za graficku !

    EDIT : Zaboravih napisati da sljedeci tjedan idem kupiti još 2Gb rama :D
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaci, ako nekome nisu bitne performanse u igrama, nego vise obraca paznju na Video playback, Power, Temperature i Noise karakteristike, onda sa ovom GDDR4 verzijom ne moze puno pogrijesiti?
    pitam zato sto sam gledao nekakav uporedni test DDR3 i DDR4 Radeonke od Sapphire-a, i ova DDR4 verzija je (barem prema testovima) uvijek korak ispred, u svim segmentima...