Igra godine i zašto (samo lične preference)

Discussion in 'Igre i konzole' started by monK, Dec 13, 2006.

  1. monK

    monK Komšija

    Znači igračka iskustva i šta konkretno, bez uticaja recenzija i to...

    ------------------------------------------------------------------------------------
    Galactic Civilizations 2

    Inače većina kaže da im je dosadna, no meni leži jer se igra samo mišem, spora je i nema vremenskih i refleksnih natezanja kao u RTS-ovima! To znači da se pred spavanje mogu izvaliti i razbaciti par turnova! I još mi leži Sci-Fi!

    Hell'em, na 5. mapi kampanje na Painfull a onda i na Challenging nivou mi Dread Lords/Drengini/Yori pobucaju strategiju u sekundi, već 7 dana (daleko od toga da sam mazohista)!

    I još me provociraju!

    Sve čestitke za AI, najbolja strategija do dana današnjeg!

    (ako igra neko par savjeta nije naodmet)

    Šta je vas oduševilo ove godine?

    Pozdrav!
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Final Fantasy XII;

    -prica
    -grafika
    -gameplay
    -brdo side questova

    Evo trujem se mjesec dana, jos nema kraja igri.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Definitivno HoM&M 5, mada sam pobudalio na zadnjih par misija, jer se igra iz Easy pretvori u Hard pa sam odustao.

    Najviše mi je žao što Final Fantasy nisam igrao ništa iza VIII nastavka jer nema za PC, a konzola mi se ne da zbaviti. Možda kad se oženim pa kupim malcu da igra (ako dođe na red :D )
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ove godine, nijedna. Ne zato sto nista dobro nije izaslo, nego ja nista nisam igrao.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Gothic 3.
    Mada je ovu igru vecina ljudi popljuvala, meni je igra super (mnooogo bolja od Obliviona). Malo me podsjeca na Zeldu pa mi se zato pravo svida.. :wink:

    Iako, ove godine - po mom misljenju nije bilo bas nekih WOWWW!!! hitova za PC..
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Ove godine nijedna, ali zato sto nista dobro nije izaslo :D

    Prevrnuh citav gamespot, nista da se moze nazvati odlicnim nije izaslo ove godine. Odoh da nastavim Deus Ex-a, nikad mi nije bilo jasno sto mu supci na GS dadose 8.2
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Zbog enormnih zahtjeva i bugova, sjecam se da preporucena konfa iznosi 400mhz i neka sica rama, meni je pravio beef na 1ghz, 512mb i GF2 ti.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E to je igra! Ma sta igra, igretina!
    Ja sam nedavno igrao Mafiju, nakon 3 godine. Uhvatila me nostalgija...
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    I to sto kazes :D Sjecam se mucenja na athloncu 900, GF2 i 128MB SDRAM
     
  10. monK

    monK Komšija

    ^^Pih, takva konfa i ništa mu ne valja...tc tc tc tc tc tc tc tc...A Oblivion?
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Oblivion je smece. Nije Morrowindu ni do clanaka
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam probao Oblivion ali je nenormalno trzao i mako sam ga. Poslije sam otkrio da je taj DVD bio ostecen, vjerovatno zato nije radilo kako treba.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je na konfi prosloj oblivion dobro isao, sad ga ne mogu ni pokrenuti :lol:
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Ma ja sam ga bez vecih problema igrao na 9600XT, ali nesto nemam zelju da ga po drugi put igram.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Kod mene je Ati Rage sa 8mb rama 8)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    mmmmmm :roll:
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    Bar si ziv i zdrav :mrgreen:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Fakat pokusavam se sjetiti igre za komp koja je izasla ove godine da je ono AA naslov, ali mi nista ne pada na pamet.
     
  19. monK

    monK Komšija

    Nemam blage šta je s vama ljudi.

    Ja eto sa svojom konfom (celeron 2.0, 256 MB RAM, ATI 9200 SE, 40 GB HDD) sve i da hoću ne mogu igrati te novije igre.

    I onda mi se desi Gal Civ...

    P.S.

    Tragajući za savjetima otiđoh do njihovog foruma i s razlogom tvrdim da je jedan od "najnerdskijih" koje sam vidio!

    http://www.galciv2.com

    ili jedan fascinantan thread

    http://forums.galciv2.com/?forumid=346&aid=137636
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    NFS Carbon? :mrgreen:

    @daimmyo, slazem se da je Galactic Civilizations 2 dobra igra ;)