Igra godine i zašto (samo lične preference)

Discussion in 'Igre i konzole' started by monK, Dec 13, 2006.

  1. Sale

    Sale Aktivista

    Oblivion 8)
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    ja sam jos slabiji u mene je neka sisTRIO32 1MB a koliko everestu mogu vjerovati radi na famoznih 61mhz :lol:

    Al zato cu osjetiti razliku kad nabacim x1950PRO 8)
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Ja evo otkako sam kupio ovu Gainwardicu nisam nista konkretno zavrtio.Volio bih probati Fear i Doom3.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    jedino sta sam zalio da nemogu odigrati je ona halflife epizoda i fear ekspanzija. mada ne vjerujem da su nesto posebno, ali volio bih barem da vidim svojim ocima. ovo ostalo, pa i oblivion i gothic, me nikako ne privlaci...

    vrijeme je da si uzmem kakvu polovnu plejku da odigram koje remek djelo, sad kad polovna kosta kao solidna graficka...
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Mafia: The City of Lost Heaven
    --------------------------------------------------------------
    1. U to vrijeme, odlična grafika
    2. Odlična priča
    3. Odlične misije (sad ce sve odlično :lol: )
    4. Staro vrijeme...stara auta...1930-te i 40te
    5. Mozes otici na benzinsku pumpu, jer ti može nestati goriva
    6. Policija koja može da naplaćuje kazne zbog prebrze vožnje, nošenja oružja (da se vidi :D ) po ulici...policajci koji se mogu "popeti" uz stepenice, a ne ko' u GTA (GTA SA): Odeš na zgradu...samo te helikopteri mogu ubiti.
    7. Glavni lik Thomas Angelo (Nadimak : Tommy Angelo) :lol: :lol:
    8. Bolja od GTA :mrgreen:

    Gamespot:
    Gamespot ocjena : 9,3 (superb)
    - Gameplay : 9
    - Graphics : 10
    - Sound : 9
    - Value : 8
    - Tilt : 10



    IGN:

    - Presentation: 9.0
    - Graphics : 9.0
    - Sound : 9.5
    - Gameplay - 9.0
    - Lasting Appeal - 8.0

    OVERALL 9.2 Outstanding

    [​IMG]


    Najbolja igra. Bolja od GTA.

    #EDIT1: Da vidite kako glatko ide na 7900GTX :D milina igrat'...sjecam se jedina misija koja mi je isla ono "pravo" glatko je bila pljačkanje banke...

    #EDIT2: Ako se misli na 2006. godinu..srry na ovom postu..ali ga necu brisati :lol: Ipak je to MAFIA
     
  6. Sale

    Sale Aktivista

    DA jeste mafia i meni jedna od najboljih igara, ja sam mislio da se misli na ovu godinu 2006 a ne bilo koju, ako je tako i ja sam za Mafia: The City of Lost Heaven , samo ona prica i one ubjedljive (ozbiljne) misije (ne kao u gta upravljas nekakav avioncic koji ima na sebi bombu i ti to radis sve preko daljinskog , djecije) :mrgreen:
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Mafija mi je jedan od najdrazih serijala koje sam ikad igrao u svom dijelu gamerskog zivota :) Mafiu sam prekucao na celeronu 800 Mhz,256 MB rama i GeForce MX440.Igra mi je stopala koooo luda ali sam ipak igrao i prekucao na kraju.Jedina misija sa kojom sam se namucio bila je ona kad moras da otkocis onaj voz da bi razbio ona velika hangarska vrata.Dok sam ja skopcao da treba da se sa tockova onog prvog vagona skinu one metalne kocnice prosla ciganska godina.Eto tu sam se malo namucio a ostalo je fino islo.Cega se jos sjecam jeste
    Command and Conquer General 1 i expanzija.Toga sam se isto naigrao :) ihhh mnoge neprospavane noci stoje iza tog naslova :D
     
  8. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Namucio sam se na istoj misiji. Misija se zove The Lucky Bastard. Igrao sam je na Celeronu 533 MhZ, takodje kao i ti, MX440 i 256 MB.
    Ah...u Mafiji je bio i dobri stari Mosin-Nagant :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam Mafiu presko prije tacno 4 god. kad sam bio kupio novu P4 pilu. I nije mi trzalo :D No ovoliko pricat o Mafiji je vec OT.
     
  10. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Najbolja igra 2006. godine za mene je Company of Heroes, Top Spin 2, City Life, Half Life Episode One, Battlefield 2142...eh ima ih puno..ali nijedna nije kao Mafia. Najbolja 2005. je naravno CoD 2 i free MMORPG Silkroad Online.

    Ja sam Mafiu prešao TAČNO 8 puta...i evo sad me uhvatila nostalgija igram i deveti put...samo sam 2 puta prešao one trke u formulama bez cheata :D
    Valjda cu i ovaj :D

    Jos se sjecam malo onog cheata...nesta se trebalo stati pored nekakve reklame...
    -----------------------Vidio sam Dog_Father-ov post tek sada----------------

    Company of Heroes
    ----------------------------------------
    Sjajna grafika
    Sjajan gameplay (ali ne bolji od AoE II)

    Top Spin
    -----------------------------------------
    Realistične animacije
    OOODLIČNA grafika

    City Life
    ------------------------------------
    Podrazumijeva se...odlična grafika
    VELIKI zoom

    Half Life 2 Episode One
    ------------------------------------
    Pa to je Half Life...zar trebaju razlozi ?

    Battlefield 2142
    ------------------------------------
    Fini mech-ovi :mrgreen:

    CoD 2
    -------------------------------
    SJAJNA grafika
    SJAJAN multiplayer
    sve ODLIČNO

    Silkroad Online (MMORPG)
    -----------------------------------
    Jednostavno postanete zaraženi
    Veoma dobra grafika
    Besplatan !

    (veoma dosadni questovi: ubij onih 100, ovih 200...)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Off Topic
    Tema nije mafia niti na cemu ste vi igrali! Znaci navedite igru koju smatrate igrom godine i razloge i to je to.
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    Nisam igro bas mnogo ovogodisnjih naslova. Zapravo, igro sam samo Oblivion, koji, iako nije dorasto prijasnjim TES-ovima, je ipak odlicna igra. Eto, moj glas ide Bethesdi.
     
  13. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Episode One i Oblivion mi padaju na pamet, iako sam nakon Obliviona instalirao Morrowind, Oblivion je dobar ali bio bi puno bolji da se ostali likovi u igri ne bildaju sa tobom, kako ti bildas level tako i ostala djubrad u pecinama nose neke uber armore, jos samo stakori ne nose glass armor :D
    i da, zaboravio sam PES6, posto sam veliki PES fan ne smijem njega zaboraviti, dosad sam odigrao barem 200utakmica, a u PES5 sam ih valjda 500odigrao
     
  14. zilo

    zilo Komšija

    Ogame. :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    st ose tice ove godine nije bas bila bogata godina al ako se mora navest
    ..NFS carbon

    P.S.
    Edited by Dog_Father
    Hajd pod hitno procitaj pravila, i nemoj da se vise desi da tako nesto trazis na ovo forumu. Ovdje je piraterija strogo zabranjena!!!
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Farenheit?
     
  17. war rat

    war rat Novi član

    Star Rangers 2 (Rise of the Dominators) i Gal Civ 2 su meni najbolje ove godine...

    Obadvije imaju dobru pricu/radnju/realizaciju.

    Mana ja da se tesko skines kad se jednom navuces...
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    BF 2142 :)

    Dodushe ja igram BF seriju od pocetka, nista tu igru ne moze zamijeniti :)

    Mozda Total Annihilation, ali to je vec staro, prestaro da opet pocnem igrati, iako bih rado. Cekam Supreme Commander da izadje, to ce ludilo da bude sto se strategije tice.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    mafia je zakon. najbolja igra svih vremena definitvno za mene
     
  20. TopniK

    TopniK Komšija

    PES 6. Zapravo za mene je to najbolja igra ikad. Tj. svake godine.