Igre 2016

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 9, 2015.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ne treba ti PC, taman Scorpio izlazi u istom razdoblju pa ce se moc igrati u native 4K + HDR.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sviđa mi se što je console only.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator




    :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jedino je ona zadnja scena kad konji krenu ingame, ovo ostalo sve izgleda kao bullshot ili cutscene
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igrao sam, ali mislim da ce ovo dozivjeti fin downgrade. Mada ko ce znati sad sa Scorpio i Pro
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Mozda bude 900p na PS4 i 720p Xbone a 1800p na PS4Pro i Scorpiou. Grafika u traileru je odlicna ali nije sad bas CGI nivo, nije ovo ni blizu nemoguceg za danasnje konzole.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    naravno da nije ingame, a nece oni da se previse osjeti da je CGI, vec ko fol ingame :D
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovako može izgledati samo na Scorpio, ovo ostalo će sve biti slabije, samo je pitanje koliko slabije. I ako svijet nije nešto naseljen onda nije teško grafiku napucati.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Taj je trailer 'captured' na PS4: "We're partnering with Rockstar Games on Red Dead Redemption 2! Watch the trailer, captured on PS4."
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne samo da je PS4, već je i obični "sirotinjski" model u pitanju, ne Pro. :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ja snimljen izrendan trailer na ps4 i pusten play :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Barem znamo na čemu NE izlazi igra. :lol:
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    na cem god da izlazi ovakva grafika se jos dugo nece vidjeti ingame :D Cak je i vrlo ocit motion capture.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam šta je osim osvjetljenja impresivno u ovom teaseru, mene nije oduševio, sve je izvodivo čak i na običnom PS4. Da je CGI, malo bi ipak sakrili ovaj aliasing.
    I ne treba miješati motion capture sa kvalitetom grafike.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa upotreba motion captura daje direktan odgovor je li ili nije ingame.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ingame cut scena, opet je PS4 "renda" realtime.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    koje to igre imaju cut scene koje su rendane real time a uhvacene sa motion capture?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uncharted serijal, Beyond, Heavy Rain, Heavenly Sword, Enslaved, LA Noire, GTA 4 i 5, itd.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da kolega dmr ne zna tacno sta znaci pojam "motion capture" ;) 90% scena u traileru ni nema ljude /zivotinje pa da sad pricamo o mo-capu.

    I kao sto Baha rece, grafika jeste prelijepa al nista nemoguce. Aliasing ubi drvece i travu u daljini, ovo se ubilo za Proa/Scorpia i 4K reze.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk