Igre 2016

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 9, 2015.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    http://www.guru3d.com/news-story/no-more-cracked-games-in-two-years.html

    Nadati se da nece doci do ovoga. Obzirom da danasnje igre uglavnom izlaze kao poluzavrseni proizvod bez demo verzije, narodna verzija je jedini nacin da se isproba. Da nespominjem da ce to dici cijene igre u nebesa. Danasnje tri - cetiri AAA igre kostaju kao dobar komad hardwera.
    Cim sam na kraju naziva ove Denuvo firme procitao GmbH znam a je kvalitet iza toga :wink:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Takodjer, šta bi samo bacio para da nisam prvo probao pirata dok youtube review hajp mašina radi punom parom.

    Sa druge imas refund sistem na steam i origin servisima sto spašava bacanje para.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još samo kad bi nas steam stavio u neku nema prikladnu regiju. Da nas stave u CIS regiju, jer smo vala sa njima po kupovnoj moći ako ne i gori, a ne da plaćamo ko švabe.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Igre bi trebale da imaju opciju try, dakle da imas nekih 4-5 dana fore da je isprobas, nesto kao sto origin nudi
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Origin refund nisam probao (mada je ono DA:I smeće zaslužilo da se vrati >_<), ali ono što steam nudi je dovoljno samo da se vidi da li igra radi kako treba (ako i to).

    In any case:
    Tomb Raider izlazi 28. Januara za PC (vjerovatno denuvo)
    Dragons Dogma, 16. Januara
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nece valjda :)
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Zašto ne bi :D
    JC3 još uvijek nema narodne verzije, tako da je realno za očekivati.

    Eh sad, igra će se moći kupiti i na Windows store-u tako da ne znam kako će denuvo fercerati u tom slučaju.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    nema ni MGS 5, FIFA 16, Batman sa zadnjim patchom nije dohakan
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I Fotball Manager nije potpuno crackovan. Mada to da ne mozes probati igru je izvlakusa obicna. Taman i da su popularni youtuberi placeni, uvijek imas novih koji ce pokazati kako jeste.
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dobre igre ne trebaju zastitu...
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Nista zela pocni volontirat u firmi dobri radnici ne trebaju platu
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Primjer je Witcher 3, nikakve zastite. I opet na Steamu prodan u par miliona primjeraka.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gotive ih ljudi jer su oni kao "dobri" jer nemaju zastitu. Izdali su igru godine, prodala bi se svakako. Nece to svakom upaliti.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Što se mene tiče mogu ukinut piratske igre, nisam im prismrdio godinama :D Nas da bace u neku pristojnu cjenovnu regiju na steamu vjerujem da bi piraterija dosta spala, mada eto ne znam ni gdje bi se mogli žaliti na to. Kad vidim koliko rusi plaćaju igre, pa nekad me jeftinije izađe kupit orginal nego što sam nekada plaćao piratske igre na cdu/dvdu :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Aha ok? I kakve ovo veze ima sa onim sto sam ja napisao?
     
  17. senad_986

    senad_986 Komšija

    Witcher 3 je u prvih sest sedmica po izlasku prodan u 6 miliona primjeraka od cega 30% otpada na PC i sve to DRM free.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa i u tim igrama koje su "shit" rade dobri radnici sta sad oni trebaju da volontiraju ?
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah, imam ja i pc i ps4 verziju :) Kao sto rekoh, dobre igre ne trebaju zastitu.

    Isti ti radnici dobijaju platu kao i svi ostali. Eventualno da ovi na vrhu piramide dobiju bonus na osnovu prodaje...
    Jesi iz Minecrafta cuo za i jednog drugog clana firme, sem Notcha? Nisi, nisam ni ja a zivim u istom gradu gdje stvorena igra. Hajd ba.

    Kad uzimas 60 dolara za Battlefront, da ne pricam o season passu ili kako se vec zove, i ne trebo ti DRM...
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    što se mene tiče, meni je svejedno, ja ako budem kad kupovao igre to je opete battlefield ili cod, dakle multiplayer fps. ionako godinama slabo šta da igram mimo toga