Igre 2021

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Nov 27, 2020.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    GTA DE

     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Moglo bi biti solidno ako ne ode na 50$ :D

    igre će koristiti sustav kontrola iz GTA 5, što znači da će imati mogućnost preciznijeg nišanjenja, opciju za auto-aim, zaključavanje ciljnika na jednu metu i sl., u San Andreasu će biti poboljšano ciljanje tijekom vožnje (drive-by)

    oružja i radio postaje moći će se birati iz kružnog menija – jednako kao i u GTA 5

    mini-mapa će biti poboljšana te će igrači u svim igrama moći postavljati oznake do lokacija na koje će ih navoditi GPS sustav

    postojat će opcija za brzi restart misije ako ju se ne završi iz prve (prije se moralo vraćati na lokaciju gdje misija počinje)

    bit će dodani neki potpuno novi achievementi kojih nije bilo u ranijim verzijama igara



    Cijena na svim platformama iznosit će 60 eura.

    Valjda do 2030 bude 15$ :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 22, 2021
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    nije lose, mada sam ja potajno ocekivao remake a la mafia 1 :D
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    60 eur hahaha, pc zahtjevi kao rdr2 o_O
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Skupo, moglo je mnogo bolje, ali vidjecemo kako izgleda u igri sve to. Ima nade, ne znam moze ovo biti bas dobra osnova za moding zajednicu.
    Bas se i Rockstar pokvario, imaju neogranicen budzet, mogli su napraviti remake kompletan da ne osjete apsolutno nista i da izgleda bolje nego GTA V...ali uzevsi sve u obzir nije ni ovo lose?
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Problem u citavoj ovoj prici je da ima "modova" koji bolje izgledaju, a napravili su ih jedan ili nekoliko ljudi nasuprot tolike kompanije kao sto je Rockstar, e to je bas bezveze...
    Svejedno mene cak i ovaj remaster bas zanima da vidim kako ce izgledati, a eto uskoro i izlazi pa ce se moci vidjeti.

    Evo mod-ova:


     
    Last edited: Oct 25, 2021
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Dok recimo u novom Rockstar Remasteru neke stvari izgledaju bas zabrinjavajuce i nemoguce da nije moglo bolje.

    Recimo ovdje su zgrade i objekti u pozadini katastrofa, teksture su nula, draw distance jos gori, izgleda kao iz PS2 ere:
    [​IMG]

    Onda odjeca je katastrofa, gace i hlace na CJ-u kao da nisu dotakli ili barem nisu kako treba:
    [​IMG]
     
    Last edited: Oct 25, 2021
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    A ovo bi mozda opet bilo previse i previse drasticna promjena, jos jedan fan mod:

     
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Evo jos jedan i necu stvarno vise :)

     
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    poredis modove koji imaju 30 fpsa sa rtx 3090 koji su bukvalno maxed out 8k texture i remaster igre iz 2000. koju mozes igrat na ps2.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Malo igrao Hell Let Loose ali sam je ipak na kraju refundirao. Mozda me je proslo vrijeme kada sam ganjao red orchestru 2 ili rising storm, ali imam osjecaj da su bile dosta bolje igre. Mozda cak i heros and generals. Smara brate kada igra ne daje nikakav info. Nedostatak HUD elemenata mi je super ali kada se spawnas u bazi i 3x za redom pogines na spawn mjestu, kontas da li je bug, neki recon ili najvjerovatnije teamkilling. Ali kako igra nema nikakav info feed, mozes samo gledat u grah šta se desava. Cak i hit markeri kada te neko pogine. Ako je indikator "s ledja", okrenem se i on i dalje pokazuje iza mene.

    Kako ima novih igraca, gameplay je jos i gori. Bude spawn mjesto daleko od akcije i onda vidis desetak ljudi trci u krug ne znaju ni sta treba ni da li ima vozila (nema). Ne kontaju da je jedini nacin respawn.

    Igra ovisi o komanderu i voice komunikaciji, ali neki osnovni guidelines bi dosta pomogao. Neki fokus na bitke.

    Kada skontas da se baš nista ne broji u igri sta si uradio, ni killovi ni progress vec samo zauzimanje teritorije, i da se sat vremena mozes natezati napred-nazad, onda kontas "sta sam igrao". Nemam nikakav osjecaj svrhe. Imam bolje iskustvo iz bete ili koja je vec verzija bila. Bilo je zabavno sa doista bugova. Ocito se meta promjenila.

    "I’ve had several matches where both teams were good (good communication/teamwork) & is they lasted upwards of 2 hours."

    Vjerujem da moze biti odlicna zabava sa nekom ekipom i da se "ozbiljnije" igra i ulupa 3h u jedan game session, ali ovako random ne ide.

    FPS-ovi danas ocito idu na full ili fortnite arkadu ili neki realizam. Kontam da probam opet SCUM ali vidim da se ljudi zale sto moras popravljati cipele svakij 20min. lol

    Po meni je ovo savrsen balans:

     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ni meni nije legao Hell L.L.
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    @NAILS jesi probao tarkov ?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Davno nekada. Nije sad' relevantno jer se dosta promjenila. Moram ponovo. Jedino se plašim čitera.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

     
    Sicness likes this.
  16. igor.g

    igor.g Komšija

  17. Esh

    Esh HWB





     
    Lamagician likes this.
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    welcome to mexico :D
     
    Lamagician likes this.
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iskreno, GTA The Definitive Edition nije nista specijalno.

    Nekako mi se cini kao rushed projekat, moderi su izvlacili vise iz naslova.

    Moglo je dosta bolje ispasti, modeli vozila su smijesni.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ba modeli smijesni, ona supra na pocetku otkida, samo bih je gledo :D

    [​IMG][​IMG]
     
    Sena and Zer0 like this.