Igre na Linux-u (Ubuntu 9.10)

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Seadboy, Feb 27, 2010.

  1. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Koje drivere da skinem za graficku, pri operativnom sistemu UBUNTU 9.10.... Da li se mogu instalirati igre na ovaj OS, igre tipa PES 2010, NFS....
     
  2. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne.Linux nije namjenjen za igre. Možeš igrati veoma mali broj njih,uglavnom starijih.
     
  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Znaci nista od igrica. ni ovaj soccer ne moze????
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

    Može uz wine emulator.
     
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Moze li link za download tog Winea za UBUNTU 9.10....
     
  6. selvin

    selvin Moderator

  7. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Jaro, mislis da ja nisam tako trazio???? Bruka ovih ima i sad da ja potrefim.... Wine za ovo, wine za ono.... Ako hoces pomoci daj mi link, a ja samo da kliknem DOWNLOAD.... Hvala....
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    http://www.winehq.org/download/deb
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Hvala....
    Evo instalirao stavio cd PES-a, ali nista....
    Ako je neko voljan pomoci....
     
  10. extibo

    extibo Komšija

  11. selvin

    selvin Moderator

    Evo ja sam skinuo, snimio ti na cd i poslao ti na kucnu adresu. Ti samo preuzmi kad ti postar dodje pred vrata. Ako ne znas sta ti treba, bolje nemoj ni trazit.
     
  12. dejson

    dejson Aktivista

    Poslao sam i ja pa koji prije stigne. Nadam se da ces imati zadovoljene sve dependencies.

    Daj ba moderatori. Dje ste.
     
  13. frischling

    frischling Novi član

    Wine se instalira iz Ubuntu Software Center.
    Pro Evolution Soccer 2010 radi sa Wine. Naravno, nije sve idealno i malo treba i procitati sta su ljudi, koji su se trudili da proradi neka aplikacija, podesavali. Evo ti link pa citaj: http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... &iId=17843
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Imas i neke igre koje se nativno pisu i za Linux, uporedo sa Windowsom, i performanse budu skoro pa iste. Npr ako si fan Dote, imas Heroes of Newerth, za Linux, koji uredno radi bez ikakvih emulatora i fazona, naravno da uredno instaliranim driverima.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Seadboy, smatraj se upozorenim. Ako ti neko hoce pomoci, to je njegova dobra volja, ne duznost ili obaveza.