Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Asrock je sranje.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Z68 ploce su bile super, zapravo sve od X58 pa ovamo su bile super. Samo su sad usrali motku.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na Asrock Z68 plocama napon je nestabilan do bola.
    Redovno na 5.0 Ghz ploca throotla, za X58 ne znam nish konkretno, ali kad se ozbiljni OC uracuna ne mogu perja odbiti Asusovim, Giga, MSI plocama.
    Samo sto se raja pali na pricu "Asrock ploce su beton", mogu sve kao i "skuplji modeli renomiranih proizvođaca", samo sto je to jedna velika sarena laza.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vidim da na netu su neki uspjesno instalirali Lucid Virtu MVP na Z68 plocama pa rekoh da probam..

    Kako si instalirao drivere za iGPU?

    Meni izbacuje error da mi :racunalo ne zadovoljava minimalne zahtjeve za instalaciju programa" prilikom pokusaja instalacije iGPU drivera..

    Prebacio sam u BIOS-u na IGPU,stavio iGPU na ENABLED,skopcao monitor na plocu,i bootao u Windows..

    Ali neda mi da instaliram driver..

    EDIT: Uspio sam da instaliram generic Win driver za iGPU i Lucid Virtu MVP ali ne i drivere koje sam skinuo sa Asus stranice..
    Ne znam da li ce Lucid Virtu ovako raditi..
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni win 7 automatski skine preko apdejta drivere za igpu i instalira ih. Ali odmah da ti kazem da od MVP nema nista (koristio MVP za Asus Z77-V plocu). Prvo sto nemozes iskljuciti reklamu za virtu, znaci stalno je na ekranu, a drugo nema tih poboljsanja u performansama. U 3dmark 11 skor je manji, a BF3 mi nije htio da radi, morao izbrisati virtu da bih usao u igru.
    Edit: bolje sacekati nove drivere od nvidie, sa opcojom za ovaj novi FXAA i imati veci fps i bolju grafiku :)
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kazu da radi sa Asrock Z77 ali prvo probam sa Asus..

    Na Lucid Virtu web stravisi kaze da je MVP supported by H61/H67/Z68 chipsets..

    http://lucidlogix.com/product-virtu-mvp.html
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da ali mora proizvodjac (asus) odobriti mvp za tvoju plocu. Za sada nisam vidio ni za jednu z68 asus plocu da se moze skinuti sa njihove stranice, ima samo za z77.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Drug da te obradujem, MVP radi na Z68.. :lol:

    Skinuo sam doticni MVP za Asrock,instalirao i imam sve funkcije (mozes da uklonis Lucid Logo sa ekrana).. Download Link

    Kao dokaz evo 3DMark 11 :

    2500K @ 4.5GHz + GTX480 @ 820/1025MHz = P8813 :p
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uh, sad sam ugrozen. :mrgreen:
    Salim se naravno, super stvar.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Radi, ali to je trial od 30 dana. Tek Z77 ploce imaju licencu za MVP. Lucid dobija lovu za svaku prodanu plocu.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ kingT Ja sam taj asrockov isprobao prije mjesec. Hajd uradi poredjenje u BF3, sa i bez MVP pa postaj rezultate.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ih kao da nece biti crack za MVP.. :lol:

    Ali naraavno nije sve tako sjajno,mnoge igre i aplikacije nemaju koristi od MVP ili cak slabije performanse..

    Naravno ovo je jos u povojima..

    Znam da je los u BF3,ali je npr odlican u Dirt 3 ili Street Fighter..

    Jos je to pa rekao bih u beta fazi..
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pogledajte prvi post na ovoj strani, ljudi su bas u BF3 izmjerili boost.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da ali to je na Z77,sad cu da probam BF3 na Z68..

    P.S.: Ali preko 2000 Pts boost u 3DMark11 i to na nizim klokovima grafe je stvarno :shock:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kao da ima razlike. :lol:

    Hajd' da su koristili IB pa da bude razlike zbog jaceg GPU-a, ali ovako bi trebalo biti u okvirima greske mjerenja.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Lose :evil: ,u Crysis uzasni artifakti,u BF3 pokvarene texture (slicno sto je Zeleni imao na svojoj GTX580):

    [​IMG]

    Jos je ovo frisko,a Z68 nije zvanicno podrzan,mozda sa novijim verzijama MVP-a je (bude) bolje..
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    jesi pokusao sa ukljucivanjem vsync?

    (kod mene nestanu artifakt ako uljucim u igri i u mvp)
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jesam,probao sam sa Vsync uljucenim i u igri i u MVP + Hyper performance, ali ista stvar..

    Ogromni artifakti i u Crysis i Crysis 2..

    Jedino 3DMark 11 radi bez problema..