Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Ovo me dovelo u razmisljanje,da li uzeti Ivy 3570k :roll:

    Ja sam kontao za otpr. 850km uzet Ivy neku P67,Z68 plocu i ram ..
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mene uopste nije odusevio Z77 chipset naspram Z68..

    Par USB3 portova vise i to je izgleda sve jer samo 2x SATA 3 porta su nativno podrzana od strane Z77 chipseta dok eventualni ostali S3 portovo isu preko 3rd party kontrolera bas i kao kod Z68..

    Ovo mi je vise hype kao kod X38 > X48 chipseta bez nekog realnog poboljsanja..

    Kako sada stvari izgledaju jedino sto bi moglo da izvuce Z77 chipset je eventualni BCLK overklok kao kod npr X79 chipseta..

    To bi omogucilo znacajan OC na "zakljucanim" procesorima..

    Naravno ovo je samo moja predpostavka bez ikakvih osnova,cisto onako


    Sto se tice procesora niko ne zna koji ce biti max Vcore "siguran" ali ja ipak ocekujem oko 300MHz veci OC, pod uslovom da CPU moze da podnese mnozilac veci od 47x (sto je neka granica za vecinu SB procesora,ostali spadaju u tzv "dobre primjerke")


    Sve u svemu 2600K i dobra Z68 ploca je extra izbor,a ako padnu cijene bice i jos bolji.. :wink:
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako sam vec vise puta govorio 2600K ce da dozivi sudbinu legendarnog Q6600 koji i dan danas ujeda :D
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo godina dana na 2600k. Nekad na 4 Nekad na 4.5 1.275 vcore nikad ni jednog problema.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    i7 920 je bilo uber legendaran, sa 2.67 GHz na preko 4.0 GHz na zraku.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije to ta vrsta legendarnosti,Q6600 je mogao raditi na jeftinijim plocama tipa P5B/P5K i klokati se na njima sa 3,4/3,6 kako koji primjerak i kao takav i dan danas uspjesno se bori sa najnovijim naslovima dok je za 920 trebala skupa 1366 platforma.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro ja nisam uracunavao cijenu, ali je bio vraski clocker, određeni primjerci i7 920 su mogli odraditi 100% OC, dok ni jedan 2500k/2600k ne moze uraditi 100% OC, ja racunam 3.8 GHz stock za 2600k, i 3.7 GHz stock za 2500k zbog turbo modova.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    100% OC na Ci7 920 je 5.33GHz..

    Ne znam kome je to uspjelo osim na LN2 ili DICE hladjenju..

    Nema smisla porediti SB i Nehalem platformu,SB se kloka preko mnozioca a Nehalem preko BCLK..

    Da SB moze bar 20% da digle BCLK isao bi veoma lako preko 6GHz,ovako je mnozilac ogranicenje,jer iako je 57x max multi 99% chipova ne mogu preko 50x..

    Moje misljenje je da Ci7 920 jeste dobar chip ali nema status "legendarnog",jer zbog cega onda jedan Ci7 860 ne bi bio legendaran ako Ci7 920 nema nikakvu real life prednost u 3 channel memory kontroleru?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa logicno je da je to bilo pod LN2, SB je podosta los pod LN2 ili nekom drugom Sub zero metodom, najbolji je sa hladnom vodom.
    i7 860 je bezveze jer je 1156 platforma bezveze, ima vise razloga, da sad ne nabrajam.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hajde nabroj razloge zasto je Ci7 860 i P55 bez veze?

    Koje su prednosti LGA 1366 i Ci7 920 osim triple channel memory?

    Da nije zbog toga sto ti je to bio prvi komp? :smt005
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nije mi bio prvi komp pod jedan, pod dva P55 ima samo X16 lines, pod tri mrtva platforma na izlazu, za X58 je izasao Gulftown koji i danas pere svaki quad kad se zatrazi brute snaga.
    I da, jedno pitanje, na osnovi cega si zakljucio da mi je to prvi komp, godine mozda?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma pusti ti Gulftown to nije Ci7 920..

    Ti kazes da je 920 dostojan statusa legende, a ja te pitam zasto je toliko bolji od Ci7 860 a jedina razlika je u tri chanell memoriji?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Po meni je dostojan jer je za 284USD mogao da ponudi ono sto se prije nudilo za preko 1000USD, i dan danas taj CPU ima snage da se izbori protiv cak i 2500k u određenim situacijama ako je na pristojom clocku. Ako tebi nije nesto bio, tvoje misljenje,isto tako sto je meni SB nista revolucionarno, demokrate smo brate, zato kanimo se ove diskusije.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ti opet ne navodis sto je Ci7 920 toliko bolji od Ci7 860 ali nema veze..

    http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=108

    SB 2500K podere Ci7 920,jer je brzi clock per clock i zato sto ima 1.1GHz veci takt..

    http://www.anandtech.com/bench/Product/47?vs=288

    Da bi Ci7 920 digao na 3.7GHz treba ti dobar hladnjak,ploca za OC itd a 2500K to ima na stock,sa Intel Box coolerom i najeftinijoj H61 ploci..

    Da ne pricam da 99% 2500K ide na 4.5GHz i vise..

    Prema tome nema poredjenja,to je isto kada bi poredio Q6600 sa Ci7 920 po pitanju performansi..
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    95% 920-ica ide iznad 4.0 Ghz bez po frke, 2500k je drasticno brzi kad je 920 na stocku, ali kad se i ovaj clockne drasticno se smanjuje prednost.
    A sto se tice prednosti, najveca je prednosti to sto je i7 920 na X58 platformi, a onaj na bezveze P55.
    Al mislim da je previse spamanja ovde.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto vas dvojica mozete s_at.

    Ajd dosta vise!
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg. Dino, mora se i to raditi. :mrgreen:
    btw, ja predlazem da se svi ovi zadnji postovi prebrisu.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    I zaboravljas da je 2500K Ci5 procesor sa 4C/ 4T i opet je brzi,kada bi uporedio Ci7 920 4C/8T sa Ci7 2600K 4C/8T koji je njegov nasljednik sta bi tek onda bilo..

    2500K je jeftiniji,manje se grije,manje trosi,brzi i bolje se kloka.. 8)

    Dino necu vise casna pionirska.. 8)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok KingT, necu ni ja vise dino, casna. :mrgreen: