Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. GW

    GW Moderator

    Samo nastavite...
    Ali biće posljedica...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neki lik na XtremeSystems se docepao Ci7 3770K ES..

    Navodno procesor se uzasno grije, sa 1.31V LOAD (4.8GHz) u IBT zakucavao na preko 100C sa Thermalright True Spirit 140 hladnjakom..

    Da ne prepricavam evo:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    The Source
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sumnjam u ovo. Ovo vise smrdi na los kontakt IHS-a i jezgre procesora. Uglavnom bit ce da je do rane ES verzije, prije nego da IB zaudara. Wolfdale ima istu velicinu, pa opet nema tih problema. A da ne pricam o tome kako su ovo hladniji chipovi. A ako bude istina icu na SB. Ili mozda cak na zakljucani IB, ako se bude jako dobro undervoltao. Pa ga hladit pasivno, a bude dosta i ploca sa 4 faze.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Slike su "down" :)
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Malo slice asusovim plocama, ali svejedno, ploca izgleda odlicno a to je i bilo za ocekivati obzirom kakvu je Gigabyte glupost napravio sa Z68.
    BTW, svasta sam vidio ali extra PCI-e power connector (kojeg ce koristiti 1% vlasnika ove maticne) je nesto novo :)
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja na svojoj konfiguraciji sa Lucid Virtu samo dobijam vecu potrosnju struje, performanse su losije nego kada je samo diskretna kartica ukljucena.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja nisam ni probao Virtu..

    Ali kao ovo je novi Virtu koji ima opciju da poboljsava FPS u igrama..

    Jednostavno nije moguce da ako koristis taj Turbo mode Virtu i FPS se uduplaju u odnosu samo na diskretni GPU i da pri tome nema tearinga slike..

    To ovaj pokazije na zadnjem testu (200FPS sa GPU i Vsync = OFF, a preko 400FPS sa Turbo mode virtu i Vsync = ON u Virtu app)..
    Ali ovo je samo moguce ako je sistem CPU bottlenecked (ili necim drugim u sistemu osim GPU) pa je ogranicen na u ovom slucaj na oko 200FPS pa se sa ukljucivanjem Turbo moda taj bottleneck eliminise i diskreti GPU radi punom parom pa daje duplo vise FPS..

    Sisitem je 3770K i HD7970 u Street Fighter benchu..

    Volio bih da vidim kako uduplava FPS u igrama kao sto su BF3 ili Crysis 2 na MAX postavkama gdje je GPU vec na 99% load..
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    na par foruma sam procitao na radi i na z68.
    skino, probao (samo jedna igra) i ne vidim nikakve razlike
    pokusat cu sa 3dmark
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koju si verziju koristio, ja sam uspio naci samo za asrock Z77, nema jos za asus?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nadam se da nece ostati ovakav :roll: , cak je u jednom koliko sam vidio,mozda i vise testova slabiji od 2500k,morat cu sacekat dok izadje,pa onda odluciti ili njega ili 2600k :cry:
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da nisu ni planirali da IB bude puno bolja od SB sto se performansi tice. Vise se islo na mani proizvodnji proces, manji TDP, i naravno bolji iGPU.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izgleda da je na kraju jedino poboljsanje taj iGPU. Potrosnja ista, temperature cak i mrvicu vise. Performanse iste.

    Jedino sto Virtu MVP puno obecava. U kombinaciji sa IB-ovim HD4000 boost bi trebao postojati narocito sa slabijim karticama. Ali obzirom da je to komad softvera, radit ce samo u par igara i 3Dmarku.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ono sto nisam upratio na onom videu, koji iGPU koriste?

    Jer i maticna i CPU imaju iGPU, ako se ne varam...mozda je turbo fora sa 3 GPU-a ....

    Koliko sam upratio, kombinacija iGPU (na MB) / ili / + / diskretna je prva pokrenuta iz NVidia tabora, koji je tu tehnologiju napustio tamo 2009 godine...

    ali ATI/AMD se prihvatio te fore u vidu ATI Hybrid Graphics, a sad na ovom videu koriste ATI/AMD karticu..hmmmm :smt017

    Onako surfajuci, gledam postoji puno familija i porodica Intel procesora.

    Odem na CPU World i vidim neka poredjenja koja nisu azurirana, npr procesor iz 2009 godine sa GPU iz te godine, uporedjujuci sa danasnjim trendom procesora+GPU, tako da je tesko "generalizirat"...

    Mislim, na ovom videu ljudi koriste grafiku koja je "bez komentara".

    Kako to sve i sad uporedit sa Sandy Bridge platformom, kad haman da nece biti LV MVP za SB ploce...
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Kakva 3 GPU-a? IGP ide uz CPU, nema dodatni GPU na ploci. Oznaka je HD 4000.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ajd sad, nisam provjeravao, ali mislio sam 3 GPU-a :

    U maticnoj + u procesoru (2xHD 4000) + diskretna = 3 graficke.

    Ali, dobro. Nek je dvije (procesor i diskretna). Ima li smisla traziti odgovor u onome sto sam rekao...

    Sta je sustina SLI/CF ili Hybrid tehnologije, kako ona radi i sta je to pa dvije grafike u paru daju puno bolje rezultate nego jedna ?

    Djeluje logicno.

    Omogucili su "siguran" pristup u BIOS iz OS-a, je li tako...npr Asus turbo (V) key, gdje iz OS-a korigujes sta zelis na samom procesoru :
    http://www.youtube.com/watch?v=5w1MRKpA7hU
    ...pa tako i ovo, samo jednostavno upalis ili ugasis iGPU kroz LV MVP ala Turbo key...

    Ili je sustina OC iGPU grafike+diskretna, gdje mozemo naci primjere kako na H67 dizu iGPU na duplo (100 % OC).

    Bas me zanimaju naponi i ostali parametri, kada se pokrenu te aplikacije kroz LV MVP...eto, ako neko istrazi, nek javi...