Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Slazem se.

    Mislim da je lakse promjeniti graficku kartu ili sta vec, nego cjeli ili pola sistema, a tako gledajuci po cijenama MB + dobar CPU = sve ostalo (jako dobro) mozes kupiti - moje misljenje.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Opet ja...izvinjavam se.

    Primjetio sam kako Intel cesto redizajnira ili dopunjava svoj sajt-normalno.

    Obzirom da cesto posjetim njihov sajt, primjetio sam nesto novo (ako se to moze tako reci)...

    U pregledu specifikacija Intel procesora pod "Intel Turbo Boost Technology" postoji sada, kao neka revizija 2.0

    http://ark.intel.com/products/52214/Int ... _40-GHz%29

    Obzirom da kod Intela nista nije slucajno, znaci li to da ce Ivy Bridge procesori imati neku drugu vrstu Turbo Boost teh. koja ce sa sobom nositi neke "vidljive" promjene ?
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    SB i SB-E vec imaju Turbo 2.0, prakticki jedina razlika između Turbo 1.0 i 2.0 je sto 2.0 vise podigne takt.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije malo, vec pola godine. Po prvotnom planu, IB je trebao biti predstavljen krajem prosle godine, Z77 ploce su davno bile spremne. Eto sta monopol cini. Sad valja ic na SB, je** ih IB. :twisted: :twisted:
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako rece, ispade da su SB procesori smece :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu smece, ali su nuzno zlo. SB sam mogao kupiti bilo kada u zadnjih godinu dana. A bilo je itekako dobrih dealova. IB dolazi tek za pola godine, radije sad uzeti SB a onda poslije ici na Haswell-a.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma kakvo mjenjanje platforme,gdje si tu si.
    To da je SB brz to je cinjenica da je brzi od tog sto imas i to je cinjenica al da je i to sto sad imas dovoljno brzo za sve sto radis i to je cinjenica.
    I kasnije kad budes htio preci na tog Hasana :D opet ce tvoja platforma imati vrijednost jer sixcore+8gb rama zvuci kao grafaficka "dvije gige".
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOL Hasan. :D Ma nema teorije da bih toliko cekao. Ici ce po svoj prilici Asus Z68 ploca i 2500K. Ili cu uzeti jeftiniju Z68 plocu i i3 2100.

    Ako su IB pomakli za pola godine, kako ce tek biti za Hasana? :D
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i ja sam imao ponudu i7 2700k za 220 eura, i7 3930K za 300 eura, ali kad skontam, moj i7 970 i dalje sve obavlja izuzetno brzo, cekat cu i ja Hasana.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema Hasana do 2013, mozda cak i do 2014, obzirom kako je krenulo. [​IMG]
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bit ce smak svijeta do tad. :mrgreen:
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mislim da je to usko vezano sa 3D tehnologijom. Sve vodi ka 3D reprodukciji, pa cemo u buducnosti imati dosta toga u tom obliku.

    O samom izlasku Hasana, dosta ce odluciti Svjetska prodaja 3D TV, PC monitora i grafickih kartica, odnosno zainteresovanost i kupovina-naravno. Vec danas imamo kupiti PC/TV 3D monitor, samo su jos uvijek skupi...

    Rijetko imamo izlazak nove tehnologije koja je "Ready" za nesto, pa ce Intel prvo ocjeniti globalno stanje (3D korisnika), a sumnjam da zele izgubiti primat na Svjetskom trzistu i to ih forsira da nesto "izbace" onda kada to nisu planirali.

    Osim toga, tu je i AMD koji se pokazao konkurentan u tom segmentu ;

    a pored iGPU, tu su diskretne AMD grafikce kartice, jer koliko vidim (bar na ovom forumu) dosta se vise preporucuju AMD kartice od NVIDIA-e, jer su bolje ili AMD ponudi bolje za manje para, kako god...
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, trebali smo Intelu predloziti da stavrno promjeni ime u Hasana.
    22nm, 3D, Hasan is here.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Maja, o tome ti pricam, malo mi (Intel) suradjujemo sa Samsungom...
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma