Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ovaj iGPU ce biti slab, i pored toga sto je duplo bolji od SB opet je taraba u poredjenju sa low end grafickim karticama.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema veze, on sluzi samo za period kad se mijenja graficka. :D Neka je 50% bolji od HD3000 i taman.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nisam upratio, hoce li biti i procesora bez integrisanog gpu?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uvijek je moguce da bude par modela, mada nisam vidio u najavama. :)
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nisu to uopste losi rezultati za iGPU...

    Zasto ?

    Pa gledao sam npr H61 chipset i "navodno" ima istu grafiku kao Intel procesori sa HD2000/3000 grafikom (850 MHz/1.1 GHz) ... eh sad su jako su skrti sa informacijam i slabo sam nasao detalja vezano za iGPU, a neke tragove sam uocio na Asus / Gygabyte H61 maticnim plocama, npr ;
    http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=4127#sp

    A to znaci kako bi novi chipset npr Z77 mogao imati Intel HD4000 iGPU...

    Jos sam nasao kako su na Asus-ovoj H61 maticnoj ploci (mislim Asus P8H61-M evo) uspjeli napraviti OC iGPU-a za 100 %.

    Jos jedino nisam nasao (a trazim) koje dodatne opcije ima iGPU, kao npr verzija za : Open GL, Shader Model i sl...

    Zakljucak :
    Ako bude Intel HD4000 sa dobrim karakteristikama (DX,O.GL, SM itd) klokovana za 100% mogla bi pruziti vece uzitke :D nego to u tabeli prikazano. :smt006

    Ako neko ima dodatnih komentara ili informacija ...
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dokle god za 60-80km bude polovnih kartica kao sto su 9600GT ili 9800GT koje itekako mogu posluziti kao zamjenske (a o performansama naspram iGPU da ne govorim), ove integruse su nepotreban visak u procesorima i zbog njih su mi zakljucali FSB. :evil:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta te briga kad si istreso lovu za otkljucan procesor. :D
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Nisu višak. Npr. meni uopšte ne treba druga grafička kad je integrisana tako jaka. Pošto se uopšte ne igram na kompjuteru, to će mi sačuvati najmanje 200 KM pri kupovini nove konfiguracije. Vjerovatno i više kad uračunam da mi ne treba jača napojna.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    i HD3000 integrusa je dobra za nezahtjevne korisnike..

    Uzmes jeftinu H61 plocu i 4 (ili 8GB rama) kakav Ci3 2105 (HD3000 iGP) i eto fine konfice..

    Ne treba ti jaka napojna sve tiho i fino,jos ako uzmes micro ATX plocu pa je stavis u manje kuciste i imas fin HTPC..

    Ja jos svoju iGP nisam ni probao,cisto sumnjam da cu osim ako kada budem mjenjao grafu pa me HD3000 posluzi u tranziciji..
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za takve stvari imas ovako nesto http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=219&cid=17598
    ali ubacivati grafiku u high end CPU je bezveze, eto imas 500km+ za procesor a nemas 150 km za novu low end diskretnu karticu koja je dva puta bolja od inegruse

    Nuzda me natjerala :D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma valja integrus, barem dok si u tranziciji. :mrgreen:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zakon su ove integrirane, u drugom racunaru su mi jedini ventilatori stock na 1000rpm i 120mm na 500rpm u napajanju. Prekrasno. :D

    Sestri dosta za Simse, a iznenadio sam se kako ide recimo Dirt2 na ovoj integrirci.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne kontam, kako moze biti glupost.dobijes jos jedan feature koji ti nekada moze posluziti..

    Ima 2550K (od jan. 2012) koji nema iGP, 3.4GHz (3.8 TURBO) ali je skuplji od 2500K za nekih 10tak $..

    Kao sto rekose imaju SB procesori bez iGP ali nisu "K",a intel prvenstveno naplati vecu cijenu zbog toga sto je "K" za overclockere a ne zbog implementiranog iGP..

    Cijeli koncept zapocet sa SandyBridge pociva na tome da se sto vise stavri ugradi o CPU tako da on preuzme ulogu nekadasnjih South Bridge-ova (memory controler,PCIE controleri,iGP itd).. Po meni to je odlican potez Intela..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zar memorijski controler i ostale stvari nisu prije bili u North Bridge? A u South Bridge ostale stvarčice.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, moja greska mislio sam na NB..

    South Bridge je imao PCI,PCIE,SATA kontrolere itd.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ivy Bridge 3770K 3.5GHz (3.9GHz, 4c/8threads) klokan na 4.6GHz sa samo 1.1V na MSI Z77A-GD65 ploci

    The Source
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    OMG, ako ovako budu i sa retail sample, onda svaka cast stvarno.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To! :D

    Nisam ni sumnjao da ce biti izvrsni overclockeri. Ice svaki barem 5GHz.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cini se da bih mogao migrirati i ja na Ivy-Bridge, nego jedno pitanje, npr. kupis Z68 plocu i ako nema zadnji bios Ivy Bridge ne moze raditi, bi li morao ubaciti neki SB samo da update biosa izvrsim?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Moja ploca je dosla sa zadnjim BIOS-om, 0402 i vec ova verzija podrzava Ivy Bridge..

    Da,samo flashas BIOS i imas IB podrsku,ali da bi updateovo BIOS treba ti neku 1155 procesor da to ucinis prije nego sto ubacis IB..