Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kada je taj Kingston 1600MHz CL9 4GB x 2 radio na P5QC,znaci ploca kojoj je najnoviji BIOS iz 2009 (kada ovaj Kingston nije ni postojao) onda ce da radi sa 99,9% novijih ploca na trzistu..

    Kingston je to buraz,kada oni kazu da je 100% kompatibilna i daju garanciju na to onda znaj da nemas problema..

    Stvarno imaj dobbar support..

    P.S.: A i fkt dobro izgledaju na ovoj Asus P8Z68-V PRO/Gen3 ploci zbog plavih heatsink-ova.. :smt007 :smt007 :smt007
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    King, ja sam instalirao Core 2 duo E4700 + Asus P5G41T-LE x 8 gb Kingston DDR3/1600 :D haos radi :D

    Dog napisa da nema jos nafake cekat, bar do 6 mjeseca ...a ja bez racunara...

    Svoj "stari" racunar sam jako prodao i to u kompenzaciji, nema narod para ili kupuje novo...

    bit ce mi lakse rjesit ovaj procesor (mozda mjenjam za neki Quad) i ovu plocu, pa lagano poslije...

    ako budem stigao kao ti , bar za 1 godinu unatrag sa opremom, za mene nije lose...

    Da,meni to odmah upalo u oci za socket, al pazi ovo, Intel (haman) planira po dvije "porodice" lansirat sa po 1 socketom,
    Hasan + Broadwell :

    http://news.softpedia.com/news/Intel-LG ... 2467.shtml

    Skrolaj do Roadmap
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. Stvarno imaj dobbar support..

    P.S.: A i fkt dobro izgledaju na ovoj Asus P8Z68-V PRO/Gen3 ploci zbog plavih heatsink-ova.. :smt007 :smt007 :smt007[/quote]

    hell yea!
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos kasnjenja:
    http://www.xbitlabs.com/news/cpu/displa ... ource.html

    Z77 ploce ce izgleda izaci vec 8. aprila, ali 29. aprila ce biti predstavljeni samo i7 3000 modeli, dok ce i5 3000 modeli i mobilni procesori cekati juni.

    :smt093 :smt093 :smt093 :smt093 :smt076 :smt076 :smt076 :smt076
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Treba jos izmusti love iz SB-a,tek je 1 god u opticaju.. :eek:

    A i konkurencija je 0,tako da cemu zurba? 8)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mogli su tako i proslu generaciju isto tako razvuci, ne moze se reci da su i onda imali konkurenciju. Da su jos samo predstavili koji model sa visim taktovima, i dalje bi crpili istu arhitekturu i ne bismo jos imali ni SB.

    Ali neka, doce i juni. :mrgreen:
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    2600K vs 3770K KLIKNI OVDJE

    Ivy Bridge brzi 7%, ali ima i 100MHz veci klok..

    Postize 5GHz na 1.27V..


    [​IMG]


    P.S.: Koristiti Google translate..
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, 5GHz na niskoj voltazi. :D

    Sad je najvece pitanje do kojeg ce se napona moci ici, ali 5.5GHz djeluje kao realan takt. 5GHz ce sigurno svaki moci.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sin0822 sa OCN,lik koji officijelno nije Gigabyte Vendor Rep na overclock.net ali ima Early acces najnovijim Gigabyte proizvodima na trzistu kaze da ce Z77 donijeti znacajne novine u odnosu na Z68, i da vrijedi sacekati Z77 chipset onima koji jos nisu na SB..


    On ne smije otkrivati pojedinosti,ali lik ima visok rating na OCN i mozda je fkt u pravu..


    Kako god,ja sam spreman za Ivy Bridge,skupljati lovu i kada izadje i kada se slegne prasina uhvatiti kakav dobar deal ili za 3770K ili za 2600K/2700K kojim ce pasti cijena..

    Za sada ovaj 2500K @ 4.5GHz je i vise nego dovoljan za moje potrebe.. :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vidim zasto bi bilo ko sa SB-om isao na IB. IPC je isti, jedino su razlike u potrosnji/zagrijavanju i maksimalnom taktu. SB na 4.5GHz je vec (pre)jak procesor, sve preko toga se ne moze ni osjetiti. Cak nema razlike ni odnosu na defaultni takt.

    A sto se ploca tice, naravno da ce se pricekati Z77. :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    5ghz na 1,2xV i 77W TDP :shock:
    Pa to može hladiti kakav ventilatorčić od 5cm...
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    TDP je na stock 3.5 ghz 77W, na 5ghz je znatno veci :)
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fkt al hajde taman da je 100W opet je to 5ghz.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ja vec odavno pricam, ploce su bile spremne jos prosle godine, a proizvodjaci su postali nestrpljivi jer je i njima dop***lo odlaganje IB-a.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja ne vidim razlog za Z77 plocu pored Z68 gen3,jednostavno imaju sve potrebno za Ivy Bridge..

    Cisto sumnjam u neki znacajniji napredak sa novim chipsetom..