Istjerivanje nikotina iz sobe

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Dec 10, 2014.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li iko ima ili je imao iskustvo sa situacijom kao ja, pa da objasnim :

    U kancelariji sam sa još dvije žene koje su notorni pušači, ima svaka više godina radnog staža nego ja godina života i ne mogu se pametan praviti i govoriti da ne puše, a ja sam tu tek tri mjeseca. Plus na vrh toga kada je vrijeme kafe i pauza pridruži im se i treća koja isto diminja. Uvijek je zeza sa njima, super odonos imam, i zaista nemam petlje i obraza ih pitati da prestanu sa pušenjem. Još rade (radim) u finansijama, te ih razumijem i zbog čega puše. Ja nikad nisam pušio niti ću, miris dima je toliko odvratan kad dođem kući da mi cijela jakna usmrdi spavaću sobu. Ja "mirišem" kao i one, kao da sam iz najgore birtije izašao. Interesuje me postoje li neki proizvodi koji "lijepe" dim duhana, da barem malo miris eliminišem. Kupio sam ja neki miris sa onim štapićima, ali od silnog duhana ne bi kancelariji pomoglo ni deset mirisa. Bilo kakav prijedlog je od koristi samo da se trsim ovog smrada od nikotina na odjeći :roll:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaš one prenosne čistače i jonizatore zraka, provjeri na netu jesu li efikasni.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Poneses na posao radnu odjecu, presvuces se prije i nakon posla i po mogucnosti se istusiras na kraju ranog vremena :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ili stavi neku masku preko lica i reci da imaš astmu pa ti smeta dim. :)
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    neces nista izgubit ako pitas
    reci fino da ti to skodi nek idu na pauzi pusit ha ja
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I ja radim sa pušačima, ali brate u kancelariji se ne puši, postoji prostorija predviđena za to, pa bujrum. Fakat znam da si u nezgodnoj situaciji da prigovaras, ali starije kolege moraju imati obzira za tebe.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nema tu spasa . Nosi odjecu pa se presvuci .
    U stanu se ne puse cigarete odkad sam prestao pusit . jednom pustim jednu 7 dana se osjetilo . Imam osjecaj da se zavuce dim u svaku mogucu rupicu .
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Gdje vi živite? Ako firma ne forsira neko pravilo u vezi s pušenjem, pušači neće poštovat tvoju potrebu za čistim zrakom. Izuzeci su rijetki i obično ne žive na Balkanu.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otvaraj prozore, uključi filter na klima uređaju, barem nešto što će pokazati da ti smeta...
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    ako nadjes sta o ovim prozivodima javi :D meni bi pasao u sobi :D
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar treba neko pravilo da se ne bi pusilo na radnom mjestu...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Trebalo bi biti pravilo, ali s obzirom u kakvom jadu i bezakonju živimo, svako će to iskoristiti ne osvrčući se na radne kolege.

    @Mujka - imam jedan koji se puni vodom, ali poprilično je star (po dizajnu mislim da je iz 70-ih godina) i bučan. Međutim efikasan je, a ljeti malo i rashladi sobu.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovdje se ne moze pusit u diskotekama i kaficima, kamo li gdje drugo :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Obećana zemlja. Jedino što im ne valja što gase ove torrent trackere. :D
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    E moj Zeleni, ovdje je situacija malo drugačija ...

    U firmi postoji pravilo da nema pušenja u kancelarijama, ima kuhinja za to, ali ko će vježbati i provoditi tu politiku na
    radnicima od 32+ i 38+ godina radnog iskustva. Zbog toga sam u vrlo neugodnoj situaciji, puše godinama u kancelariji
    i nikome nije to smetalo, jer ih je prije bilo i po četvero i svi su diminjali. Neću da budem onaj ko će kvariti taj jutarnji
    i popodnevni ćejf cigare. Najgore je to što odjeća strašno smrdi, evo mi trenutno stoji na balkonu da se izrači silni dim.
    Još najveća otežavajuća okolnost da su super prema gdje mi je ovaj posao potpuno novi, strpljenje neograničeno,
    prava raja ... Meni izgleda jedino ostaje da se onesvijestim, odem do bolnice i da mi doktor utvrdi da sam razvio alergiju na nikotin.

    @ Bahamut Zero, to mi jedino i ostaje. Upalit ću filter na klimi valjda će malo skontati da barem umanje cigare.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tako ti je drug kad hoces na budzet. Ali ne sikiraj se, za mjesec-dva ces i ti s njima, pametniji popusta :D
     
  17. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Alergija na nikotin odnosno duhanski dim je ono sto ja praktikujem u borbi protiv duhandžija :)

    Reci da si alergican na dim odnosno nikotin, da osjetis gusenje, da dobijes osip na kozi, da te svrbi u grlu, nesto skontaj. Fino porazgovaras sa njima, kulturno, ljudski, zamolis ih da izadju na hodnik, ili da odskrinu prozor, ili slicno. Kazes da, iz pristojnosti, nisi mogao ranije da im kazes.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hoce covjek posao, i platu, i jos da se ne pusi. Inace pusenje je zabranjeno u javnim ustanovama, ali to je samo na papiru.
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker


    haha dobar :D poceces i da motas :D
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa moras li tu sjediti ?
    Ovdje su prvo godinama dijelii pusace i ne pusace. Posebne prostorije sa ventilacijom i sta vec ne.
    I onda su samo ukinuli.