Istjerivanje nikotina iz sobe

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Dec 10, 2014.

  1. stripiii

    stripiii Aktivista

    gdje je kupila?
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod Konzum Kodi-ja :wink:

    [​IMG]
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja obicno kahnem koji put, i onda izadjem iz prostorije, dajuci tako do znanja dimanjacarima, da mi smeta. :D A nije ni u gradu nesto bolje. Zna se desiti da vidis prasinu kako pada. Isto snijeg (samo ne bijele boje) bude. Zato strogo se prati dispjej, i cim malo naraste SO2 i prasina, ne mrdam iz kuce.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    zar vam je stvarno tako lose u zenici, ja valja nisam navikao na tako stanje ovdje gdje zivim jer i magla kad bude rijetko kad bude ovako visoko (nije sad da zivim na planini ali nije bas ni u vogosci, negdje u zlatnoj sredini ajmo reci) pa nisam imao priliku osjetiti kako je kad smog gisi, ne racunam kad po gradu hodam jer to je koji sahatak sedmicno pa se moze predeverati

    zar vam nisu postavili te filtere nekakve o kojim se prosle godine pricalo na tv-u?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kakvi filteri..

    [​IMG]
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    auuu brate, i ovo sve dim?

    ovo slicno kao u tuzli kad sam bio prosle zime, isao na svadbu jednu malo prije nove godine i krenemo kuci oko 3 sata noci, pored onih dimnjaka kad smo prolazili (ustvari valjda je bilo pored dimnjaka jer ih nisam bas mogao vidjeti) ne vidis stopke na autu ako je 5-10m ispred, malo je bolja situacija ako istom rade zmigavci ali i to nije neka sreca, jos meni bio prvi put da vozim kroz takvu maglu + kombinacije svecanih camaca na nogama, malo je reci da me znoj oblio da sam htjeo klimu paliti na minus 10-15 koliko je vec tad bilo :mrgreen:
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Problem u Zenici nastupi, kada se oblaci spuste pa smog nema gdje da ode, a kako smo u kotlini, to se sve onda nakupi na jednom mjestu, dok malo ne razvedri. Kad nema oblaka, nema ni problema.


    Filteri... Dobar ti je taj vic, i taj sam cuo. Hahaha. Na zalost nista od prvoklasnih filtera. Nesto su kao stavili, ali to je bilo zamazivanje ociju.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto je Zenica kotlina i nerjetko ima slabu cirkulaciju zraka. Kada nema vjetra imamo tako te taloge smoga koji ne idu nigdje.. koji je sve tu hamelj ptice znaju. A oblaci nisu razlog jer je "smog", sta god bilo u toj magli, najteži pa on ide na dno. Ne bi on nigdje otisao da nema oblaka. Oblaci "plutaju" na težem zraku.

    [​IMG]

    Sto se tice magle koju spominjes, nisu to čestice, to je jednostavno vodeno isparavanje koje sam recimo nerjetko vidjao tamo u jelahu gdje sam se susreo sa najguščim maglama. Tamo pići magla bas kako si opisao, vidljivo okom.

    [​IMG]

    Kljucni problem je sto je u jednom gradu željezara i zagadjenje se nikada nece riješiti osim ako ne ugase kompletnu proizvodnju metala, a to je bajka.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    nek vam je bog na pomoci, ovo je stvarno zeznuto stanje za sve, pa kad neko ko ne poznaje grad upadne u ovakvu maglu milion puta moze saobracajku imati, nekad mi krivo sto sam na brdascetu ali bgmi ima i svojih prednosti :)
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Bolji filteri ce pomoci, ali nema tu nista dok se okolna domacinstva koja loze sve zivo ne prikljuce na daljinsko grijanje.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prsno sam jučer ... Helem, ulaze kolege i komentari "šta ovo lijepo miriše, daj da prsnem u kancelariji i ja itd...". Ne znam da li otjera ili zamaskira miris duhana, ali zaista djeluje osvježavajuće :D
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D

    nemoj da te "provale" :D , pazi na dozu, ali kazem ti lijepi se za usta/nos i cigara je fuj za pusit :wink:

    kolega je kupio neke druge vrste/imena, kaze nije "dobar" kao ovaj sto sam napisao...da znas i to :wink:

    ovaj je ubica pusaca :smt005
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Odg: Istjerivanje nikotina iz sobe

    Gdje ima to cudo uzet? :D
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Jes da je budim iz naftalina ali ovo malo čudo je zakon za ove stvari, provjereno. [​IMG]


    Neutralizator mirisa u DM, 2-3km, lagan neki fin miris, ali ubije sav miris nikotina u roku par min.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Jul 6, 2023
    NeTRa1der and dino73n like this.