Jednostavno nemoguce...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Venom, Jun 27, 2006.

  1. Venom

    Venom Aktivista

    ev ne znam s cime da pocnem, ev slike prvo
    [​IMG]
    [​IMG]

    jednostavno ne znam sta je, ovo mi je 4 put da pisem ovaj post, jer se svaki put pojavi ovaj
    (cenzurisano) error.Prvo sam mislio da je samo vrijeme za format, medjutim to sam ucinio i opet isti
    klinac, uz to su se cijelo vrijeme pojavljivali blue screenovi, raznih poruka https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=4069
    onda sam bezze otresao stoju na disk, jer sam mislio da je do njega, medjutim opet, nije,..
    onda slijedi nova napojna, al ona mi je ionako bila potrebna pa je ne zalim, i et, nakon svega
    toga ja opet formatiram, fino kablove poredam unutra uredno, rekoh sad ce sve fino ici,
    kad opet sve je opet ISTO!!!

    ne znam u cemu je stos, nisam nista pogresno uradio, milionti mi put da formatiram nesto,
    ugasio sam ono error reporting u properties, al opet isto, jednostavno ne znam sta jee??,
    nije do drivera, nije do xp cd-a , jer drugima radi normalno, mislim , memtest normala fercera...

    stvarno ne znam, error se pojavi kad hoce, nemozes ga ni naslutiti...
    (cini mi se da se uvijek ti errori prikazuju kad kompjuter ima vise za raditi
    al nije mi jasno kakve to veze ima :S , al eto, tako mi se cini)

    odoh spavati , pa ce valjda neko odgovoriti nesto, dok se ne probudim...

    hvala unaprijed

    EDIT:eto vidite sta imam u sigu, samo sto je hitachi umjesto maxtora, i jos dva cd/dvd uredjaja...
    i Lc power 550w :wink:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Redom..
    Provjeri memoriju.Posudi od nekog drugi modul pa probaj bez svojih. Mozda je i maticna problem. Mozda i proc.

    Temperature?
    Napajanje ne bi trebalo biti s obzirom da ja zamjenjeno i ima dovoljno snage, ali moguce je i to.


    Probaj malo pogurati prime95 da vidimo hoce li proci, pa cemo onda dalje.

    "Otpusti" malo memoriju (latencije/frekvenciju)
     
  3. Ante

    Ante Aktivista

    ermmm sta nije to vise problem softwarske naravi, odnosno neka vrst malwarea (spyware/virusi)

    ako si formatiro samo jednu particiju harda mozda je nesto ostalo?
    vjerojatno govorim gluposti, al neznam kako memorija il cpu moze uzrokovat crash WMP-a ili MSN-a
     
  4. Teoma

    Teoma Novi član

    i meni se znalo to dešavati,odjedanput se zna program srušiti dok ga palim i izbacivati takve poruke dok nekada zna raditi kako treba,idi u msconfig i uključi sve servise koji su izgašeni i javi je li pomoglo.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je to radio msn dok je bila beta verzija ''osmice'', update i sve je islo kako treba.

    A za WMP, probaj sa winampom vidi sta se desava, ako nastavi isto onda zvucna ili codec prave beef.
     
  6. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Najbolja stvar ti je instalirati windows xp sp2 svjeze, pa zatim instalirati autopatcher xp zadnji. Kada to uradis, najtoplija preporuka je sljedece:
    1. nod32
    2. windows live messenger
    3. k-lite codec pack - odaberes pri instalaciji "a lot of stuff" da ti instalira dosta codecs da nemas problemos (poslje ovoga, ne bi smio da ti se rusi wmp ili messenger...)
    Rusenje Windows Media Playera se desava najcesce kada nemas potrebni codec. Snimi k-lite codec pack i uzivaj. Nisam imao problema ni sa jednim filmom.

    Drivere i ostalo standardno sredis...
    NAPOMENA:
    PRI INSTALACIJI WINDOWS-a NEMOJ NI SLUCAJNO STAVITI BOSNIAN ili CROATIAN(bosnian) za jezik. SVE STAVLJAJ CISTO CROATIAN.
    Ja sam imao dosta tih minijaturnih problemcica kada je bilo na Bosnian. Nadam se da sam pomogao.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hm meni se kuci rushi mesenger live svako malo ......a osmica radila bezprijekorno...

    u svako slucaju autopatcher
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Autopacher smece.Koristio sam ga neko vrijeme,ali samo natrpa lafo nekih zakrpa i govana.SP1 bez icega pici najbolje. :)
     
  9. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    To sam i ja govorio dok nisam nasao bolju kombinaciju.
    SP2 + autopatcher xp, ali fino vidis sta ti treba i install
    i rahat
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nek samo snimi novije verzije MSN-a i WMP-a garant je neka beta ili mu sto sulu rece codeci prave beef.

    a najbolja kombinacija je SP2 integrisan i zadnji autopatcher... zakrpe da ne trebaju ljudi ih ne bi ni pravili... zato ako se nesto shebe... ne krivite M$
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A da svi tako kolektivno procitate i pokusate pomoci?

    Nije problem samo sa MSN-om i WMP-om.
     
  12. Venom

    Venom Aktivista

    ma ljudi ba, sad gledam, sve je stock sve zivo formatirano, svaki je program pod uticajem ne samo msn i wmp, sve, ram je ok, al opet cu provrtiti par testova da vidim hoce li sta naci, al iako nadje error opet ne znam do cega je? :roll:

    nije to ni do kakve verzije msna, ili nekog programa, jednostavno sve,
    kakve latencije kakvo li sto...

    jednostavno nemoguci errori...
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    more bit da je ploca?
    nadji nekog sa odgovarajucom plocom pa nek ti zajmi
    ili donesi kod mene u servis 12,87 kmeka dijagnostika ;)
     
  14. Benq

    Benq Komšija

    Stihoklepac gdje drzis servis?
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    poštena cijena, što je da je :wink:
     
  16. Venom

    Venom Aktivista

    something else? anyone...?
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Ma nista prijatelju odnesi kod ovog momka sto ti nudi dijagnosticiranje pa da ti kaze sta bi moglo bit a naci ce sta je 100% niko ti nece moc rec ovako sta bi moglo bit problem sve dok se ne sjedne za taj racunar pa dobro prokopa...
     
  18. Venom

    Venom Aktivista

    ev da vas obavjesim da nemam errora.... malo sutra uz one sad jos se novi javljaju.......

    [​IMG]

    mislim nema sis... smisla

    Stihoklepac gdje ti je servris fakat? il zajebajes
    vidim da nema vise nista, jedino mi preostaje maticna kao problem, (a mozda cak i graf...) iako ne kontam kako se moze sve crashovati zbog nekog hardware-a.. al et valjda moze
     
  19. Tenga

    Tenga Aktivista

    Donesi PC do mene, nisam ti daleko, probat cemo zamijeniti memoriju mojom.

    @Windows XP CD: Isti i ja koristim, meni sve radi fcuktastic.
     
  20. smith

    smith Aktivista

    haman da je do memorije