K: graficku do 200 KM sa vazecom garancijom

Discussion in 'Računari i komponente' started by mirseth, Apr 29, 2015.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Naslov sve govori.
    Ovo je znaci gornja cijena i to je max. koji mogu dati ako bas izleti dobra ponuda koja se ne odbija.
    Inace bi mi odgovarala neka ponuda od oko 150 KM.

    Lokacija: Sarajevo

    Da Zelenom odgovorim jer se zakljucala tema za kompjuter do 400 KM.

    1. Elvirbej je nudio jeftiniju konfiguraciju ako mu dodam svoj kompjuter p4 uz 340 KM sto znaci da bi bez toga cijena bila u 5 deka tj. oko 400 KM


    2. i5 750 bez OC je bolji od svakog core2quad i skoro svakog AMD X4 a kad se kloka ( a vrlo lako se kloka na 3.5-4.0 GHz sa plocom 12+2 faze) bolji je od svakog i3 procesora trenutno na trzistu, bolji od vishera FX-6xxx i FX-8xxx (cak i klokanih) a o AMD X4 da ne pricam.
    Posto ce se data konfiguracija koristiti i kao radna masina ovo je TRENUTNO najjaca kombinacija za ovu lovu.
    Kad se doda i neka solidna grafa (rezolucije igranja 1440x900 ili 1280x1024) bit ce to vrlo kompaktna masina.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kloka se on sa obicnom 4 faznom plocom, ne treba za tako sitan cpu toliko faza, moja RE V ima ako se dobro sjecam 8 faza za cpu.
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Samo ako ti slučajno ta ploča crkne možeš taj i5 slobodno bacit u kantu jer nećeš naći ploču za njega.
     
  4. darsh

    darsh Aktivista

    Istina I5 za socket 1156 ima hrpa po ebayu i aliju po povoljnim cijenama, ali za njih matične nigdje, ova elvirova konfa je bila puno bolji izbor jer nudi nadogradnju, šteta što je prije nisam vidio.
     
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

    Znam da je teze naci ploce za socket 1156 ali ima ih i na piku par plus se moze naruciti iz inostranstva.
    Pun njemacki ebay tih ploca.
    http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... 520H&rt=nc
     
  6. darsh

    darsh Aktivista

    Istina ima i grafa na izbor odličnih ali je problem što većina ne dostavlja van Njemačke a ako i dostavlja ogromna je poštarina, plus te ogule na carini, tako da si u BiH na kraju mogao uzeti novu ploču.
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Nece mi trebati nadogradnja procesora bar 2 godine( dok god je AMD ovako slab) a tada cu kupiti najnoviji kombo maticna/cpu/ram za 400-500 KM koji ce biti vise futureproof.
    Plus sam dobio garanciju od 6 mjeseci na konfiguraciju tako da sam i u tom aspektu sigurniji.
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Nego ima li neko graficku za prodati ?? :smt003
     
  9. clopex

    clopex Aktivista

    ima bez pisane garancije :D
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Treba mi ipak sa garancijom ili eventualno da je nova a bez gare.
     
  11. clopex

    clopex Aktivista

    onda kupis novu u radnji za te pare neku bezveze.
    Ja ti mogu garantovati za svoju, posto sam svaki radni dan u SA uzmi probaj koliko ti volja ako ne pase vrati ;)
     
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: K: graficku do 200 KM sa vazecom garancijom

    Pa koju karticu nudis, za koliko para i koliko dajes svoju licnu garanciju ?
     
  13. clopex

    clopex Aktivista

  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    Refresh
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

  16. rainman

    rainman Aktivista

    Imam Asus Radeon Asus Radeon HD 7850 Direct CU II 2GB GDDR5 model sa dva coolera (o ovoj karitici ne treba trošiti mnogo riječi), mislim da je još uvijek pod garancijom, kupljena prije nekih godinu i koji mjesec, morati ću to još da provjerim.
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ako ima garanciju za koliko je prodajes ?
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moze se ovdje lagano sad uzeti gtx 680 za 200 npr.
     
  19. black

    black Komšija

    Hoces meni uzeti
     
  20. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Meni odmah 5 ponesi :)