K: iphone slusalice

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by pac, Aug 26, 2010.

  1. pac

    pac Komšija

    Kupujem samo orgigi iphone slusalice iste kao sa slike. Pozeljno da su nove, ili ako neko znao gdje se iste imaju uzeti neka javi.

    Kontakt na PM

    [​IMG]
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    imas ih na -1 spratu u BBIu
     
  3. pac

    pac Komšija

    Znam 70KM puno...
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To ti treba da ti licno slusas muziku?
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  6. pac

    pac Komšija

    Jeste, jeli to nisu dobri za muziku?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Originalne Apple slusalice za bilo koji proizvod nisu cemu za slusanje muzike.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Pa eto kad vec nisu cemu mozes li sta drugo preporuciti?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi koliko si voljan da se pružiš i koje opcije popstoje za kupovinu (online).

    Hvale Creative EP-630 koje su nove kod golege sa foruma oko 35KM.
     
  10. pac

    pac Komšija

    Pa eto granica bi bila 50KM i da moze i online kupovina samo da je sigurna i pouzdana, sto se tice tvog prijedloga, neodgovaraju mi nikakve in ear slusalice.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Htio si originalne apple slusalice od iphonea a ne odgovaraju ti inear slusalice?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa applove/ajfonove nisu inear. Covjeku je ocito neudobno sa bubicama.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nego sta su ako nisu inear?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Termin inear se sluzi za bubice. Znam da su inear sve koje se stavljaju u uho. Ali kao što vidiš, u praksi nije tako.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mozda kod tebe i pac-a. In-ear oznacava svake slusalice koje idu u uho, kako si i rekao, bez obzira radi li se o earphones ili canalphones tipu slusalica. Usput, termin inear se pojavio mnogo prije kanalnih slusalica (to bi trebale biti bubice ako sam dobro shvatio).

    Edit: to sto ti google izbaci puno takvih slika samo znaci da je taj tip slusalica trenutno popularniji, nista vise.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Tesko da ce svako skontati kada kazes kanalne. Slazemse da je pogresno izražavanje inear/buubice i "ove druge". Ali to nismo ni Pac ni ja izmislili. Kao sto sam rekao, tako je u praksi.

    EDIT: Pa jesu vise zastupljene ali ja ne vidim da pise nesto drugacije pored kanalni i pored "obicnih" slusalica osim sto kod i jednih i drugih stoji inear/ in ear/ in the ear. Tako da je "raja" najvjerovatnije na ovaj google nacin skontala da su bubice/kanalne inear slusalice.

    Nije problem u terminu koji je tacan vec koji se u nasem regionu upotrebljava.

    I ako nije problem, ja ne znam pa da pitam, kako se onda ove ajfonove zovu ? Nije da se pravim pametan ali je tesko praviti razliku kada se ljudima preporucuje. Odnosno, kada se ljudi izrazavaju. Tako da se bubice/inear termin uzeo za kanalne.

    Kaosto je joystick za gamepad i ako u samom imenu ima naziv "palica".
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kao sto vidis, nije raja djabe porihvatila takav termin.
    A "obicne" su Earbuds.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad se vec pozivas na wiki....
    [​IMG]


    Kako vec rekoh sve slusalice koje idu u uho su in-ear slusalice, s tim sto imas earbuds ili earphones i canalphones modele. Lako je zakljuciti zbog cega su kanalne - kanalne.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Mogao si procitati sta sam boldova.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisi boldovao sve sto si trebao. Ja nigdje nisam rekao da kanalne slusalice nisu in-ear, samo da su i earbuds isto tako in-ear.