K: iphone slusalice

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by pac, Aug 26, 2010.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti svoje pa svoje. Fino ti kazem od samog pocetka da znam da su sve in-ear koje se stavljaju u uši ali su kanalne "poznatije" kao in-ear i to je to. Mozes citav dan zboriti i drzati govore sta je ispravno. Inear je postao termin kakav je postao.

    I kada neko pravi slicno gresku, treba mu skrenuti paznju sta je ispravno a ne pravit covjeka nepismenim ili glupim samo zato sto se izrazava kako se vecina irazava (nista licno).
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne pokusavam nikog napraviti glupim, i radim upravo to da skrecem paznju sta je ispravno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam da govoris za kanalne. Grešku sam samo napravio sto nisam obrazložio nacin izražavanja (sto sada citavo vrijeme pokusavam) Kao sto sam boldovao, fino stoji da su kanalne poznatije kao inear.. i to je to.


    Mogao si fino covjeku pojasnit koji se termin koristi za slusalice koje je on postavio, odnosno, mogaop si biti siguran da ne zeli circumaural full size headphones.

    Problem sto uz sve mobitele i mp3 playere dolaze inear slusalice. Narod se tim terminom (ili bubuce u nasem regionu) koristi za kanalne.

    I ako cemo se opozivati na pravopis, nisu bas earbuds inear. To pristaje samo kanalnim jer se one jedino i nalaze u uhu. No, to je sad stvar sitnica i izvlacenje iz konteksta.

    I da, priznajem da nisam bio upoznat sa modelima inear slusalica osim sto mi sam naziv zvuci za sve koje se tavljaju u uho. Ali naziv inear koji se upotrebaljava za kanalne.. ocito nije slucaj samo "kod nas".
     
  4. pac

    pac Komšija

    Uglavnom i dalje trazim slusalice ili preporuku za slusalice, @dog ako vec imas titulu eraser-a izbrisi ovo sto si napisao i otvori sebi svoju temu o slusalicama.

    Da napomenem ostale ovakve mi odgovaraju [​IMG] a ovakve mi neodgovaraju [​IMG] nazivajte ih kako god hocete.
     
  5. NeXs

    NeXs Novi član

    imas na piku 3gs slusalice za 55KM (3g varijanta je jeftinija), sto je jos uvijek skupo ako se ja pitam, al ih i ja kupih, jer imam obicaj spavati sa upaljenom muzikom il' slusam audiobooks, i ove su puno komotnije pogotovo ako legnes na stranu nego inear slusalice (btw cestitam ucesnicima mnogo glupe rasprave oko korektne terminologije i na monstruoznom offtopic shitu koji bi neko trebalo sankcioniorati bez prava na zalbu)

    a i tu je naravno prednost play/next song/volume kontrola kao i mikrofona na slusalicama...

    bass im je naravno karanana, ustvari ne treba nikako o kvaliteti zvuka na njima trositi rijeci, ako nisi audofil kao sto vecina raje nije, nece smetati..

    ja imam neke philipsove inear od 80tak KM za "kad mi se baš sluša muzika", a za put/pred spavanje koristim ove apple-ove...

    čitah da su mnogo nahvalili apple-ovu inear verziju slusalica, da su iznenadjujuce kvalitetne, i imaju naravno kontrole na sebi...al ako se ne varam cijena im je oko ~150KM kod nas...što je vrlo žiža.

    edit: evo linka http://www.pik.ba/artikal/426587/iphone ... slusalice/

    haj cao.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve slušalice su bolje od Apple-ovih.
    Meni su dva nova orginala pocela krcati na jednoj slusalici.

    A kvaliteta je u rangu sa ovim jeftinim slusalicama na DX-u.