K:Nokia e6

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by zippoo, Aug 13, 2016.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav raja
    nesto sam se nafurao na nokiu e6 i evo precesljao pik da kupim i nema postenog modela u blizini a da nije ostecen
    par modela po Sarajevu ima ali i to mi je sve lutrija,jer ne mogu pogledati telefon a na piku pola ih ne opise stanje
    pa reko da ovdje nema neko taj uredjaj ,htio bi da ga imam kao rezervnu varijantu i svidja mi se dizajn
    cijena do 50 KM a lokacija gracanica a mogu i doci do nekih 40-50 km licno da pogledam uredjaj nije frka
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima moj brat E6 i sad ga zvao da vidim hoće li je prodati, kaze neće :) sluzi mu kao rezerva :)

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    e jesi mi i pomogao qler-u :p
    ja kao rezervu imam neki huawei ,monoblok,najobicniji a nesto se nafurao na ovaj model nokije pa reko da ima u rezervi da ipak mogu bar mail pregledati i tako a vidim da cu ovo tesko naci
    ako i ima na piku,stave cijenu 100 KM ili su druge ostecene ili mi lokacija ne odgovara
    sinoc sa pika sa jednim dogovaram,ono neki levat govori mi da ne radi kamera a da to nije ni znao a ja mu onda u transakcijama nadjem da je kupio taj telefon od nekog drugog za duplo manje para i jos velikim slovima pise da kamera ne radi,zato i jest niska cijena
    i fino mu to sve slikam i napisem,kaze dobio ga u zamjenu,nije ga kao ni testirao,bla bla...klasicna sanerska pik prica :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni tako doslo da uzmem Symbian telefon, uglavnom da sluzi za backup (iako to nije smartphone za danasnje pojmove), ali i kao FM transmitter za auto.

    Uzeo Nokia 701 za smijesne novce, bukvalno ko nov.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni je tako nesto doslo i prvo sam gledao n72 i onda vidim da je e6 ustvari nasljednik ovog modela
    a mogao bi uzeti i n72 ali nema nesto ocuvanih i za manje para,a inace je i to odlican telefon
    potesko naci
    ima jedna nokia n97 covjek prodaje u blizini,mint stanje sa kutijom i svom opremom,pa razmisljam i o njoj ,jer ima i svu opremu,mada mi je prvi izbor e6 ,ali vec sada vidim da cu tesko to naci
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    N97 ti je karina phone, ne treba ti to. Ako nista bar gledaj mini verziju, osim ako ti je to za kolekcije

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    N97 je dobar za ovo za sta njemu treba.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko se ja sjecam, n97 nije bio neke kvalitete. Gledao sam i ja neko vrijeme E seriju i imao je Neo jedan ako ne e6, ali mene zanima sta sa aplikacijama ako nemas certifikat da ih potpišeš ?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od novijih Symbiana razmatrati samo gorespomenuti E6 i 808, sve ostalo je bacanje para imho.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam 808 sa CFW snimljenim i ima onaj app store gdje raja stavlja aplikacije. Samo sto eto i whatsapp koji je najduze ostao i radi ko curica, nedavno izbacio update i kaze do 31.12.2016 će raditi i onda ukidaju i oni podrsku... tako da je 808 dobra sada samo za kamere i FM transmittera :D
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nisam znao da je symbian potpuno mrtav i da aplikacije vise ne mogu na njemu,osim mozda nekog malog broja
    ja sam mislio da se programi mogu skidati normalno,samo da su to one stare verzije i da nema updatea na novije ali da i dalje mogu raditi

    jedan kolega mi je to objasnio sve i tako da vidim da ovi telefoni vise nemaju nikakvu svrhu,ako ce mi pametni telefon imati samo pozive i poruke od funkcija
    uglavnom,odustao sam evo od kupovine ,nema potrebe da bacam ni 50 KM za nesto sto bi mi svakako stajalo u ladici
    ova tema se moze i zakljucati,sto se mene tice
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije problem naci backup vec je meni licno E serija cejf. Ali nema 'vajde.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja imam 5230 i posto ona ima gps ali ne i wlan kontao sam staviti navigaciju da imam u autu, medjutim Garmin XT nece ni da se instalira, jer je istekao certifikat, ne pomaze ni vracanje datuma.

    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam davno ima 5800 xm i tada je symbian radio odlicno i sve je ferceralo
    to mi je ujedno i prvi smartphone,kupio ga nekada 2010.
    zato sam i odustao od kupovine telefona,u biti vise i nije smart phone