K: prazne dvd medije vecu kolicinu

Discussion in 'Računari i komponente' started by k!b¤, Nov 14, 2006.

  1. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    sto jeftinije...

    kontakt na pm
     
  2. mjasmin

    mjasmin Novi član

    dvd

    Imas na otoci u merkuru 0,5 km jedan pa vidi(mozda je sada i jeftinije) :lol:
     
  3. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    Re: dvd

    znas li koja je marka u pitanju(traxdata, princo hofaj honaj)?
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Koji ce biti nego princo, nece biti Taio Yuden :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zna li ko koji su najjeftiniji u TZ? Inace przim na Traxdata DVD-R, 8x, 25kom je 15KM. Ima li sta jefinije?
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Traxdata je solidan medij, bolji osam puta od Princa.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zar je Princo toliko losiji?

    Nikad necu prezalit sto ne uzeh 16x DVD+R Verbatima kad ih je u plusu bilo za 17.5KM 25 komada(onaj 10% popust)... :cry:
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Jasta, nada nema dalje od TDK na komad sa necom ih ja przio na 16x evo rade i danas. Mislim da nema kvalitetniji medija u Sarajevu :cry: Samo nema ih vise.
    http://files.ladoshki.com/data/shop/Dis ... 150_01.jpg

    Evo ga, ako vidis umi osmah 100komada, vjeruj mi da je bolji i od verbatima.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    u alpha computers traxdata 0.5KM po komadu a 100> komada 0.45KM komad
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  11. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    jos da spomenes da su 4x :wink:
     
  12. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    kad smo vec kod Taiyo Yudena - pojavili su se fake TYG02 (8x) s cvjeticima na sebi ... fuj kvalitet....
     
  13. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    ma za princo ne zelim cuti uopste :smt078

    nevjerovatno mi da u gradu uopste nema srednje klase medija tipa prvenstveno 8x rejtiranih tipa kvalitetnijeg riteka(traxdata), verbatima, tdk-a i sl. :(
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gotovo svi 16x mediji su ustvari 8x koji imaju dozvoljeno snimanje na 16x, ja isto mogu postic sa opcijom "Overspeed" sa svojim Benq-om 1655...
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uhh ko to jos snima na 16x ako mu je imalo stalo do citljivosti i kvalitete medija u buducnosti. kad mi neko kaze da snima cd-ove na 48-52x zabio bih mu onaj cd u... :mrgreen:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kazem da snimam, samo velim da su to isti mediji.
    Benq 1655 dolazi sa izuzetno zgodnim utility-jem koji ima tu Overspeed mogucnost, simulaciju snimanja, i jos hrpu nekih dodatnih tehnologija(poput prilagodjavanja nacina snimanja prema mediju).
    Ima cak i "naucene" medije, tj. za one koje zna kako da pise na njih.

    Najzanimljivije je sto ni 16x Verbatim nije pogodan za snimanje na 16x. Tek 8x rezultira dovoljno malim tracking i focus errorima...

    Evo screenshota:
    http://www.slibe.com/zoom/9b819f09-verbatim_16x_JPG/
    Pri simuliranju sa 8x se dobiju isti rezultati i sa Traxdatom koja je deklarirana na 8x i Verbatimom koji je deklariran na 16x.
    Slicno kao na screenshotu se ponasa i Traxdata(dakle pri 16x).
     
  17. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    grdno se varas - donosis proizvoljne zakljucke na osnovu premalo dokaza :wink:
    ovako,
    overspeed polucuje zadovoljavajuce rezultate samo i samo s jako kvalitetnim medijima poput taiyo yuden, mcc/verbatim, tdk... jedini medij koji dozvoljava 4x overspeed (4x @ 16x) uz kvalitetan zapis jeste taiyo yuden.
    zatim, qscan je samo teoretski pokazatelj kvaliteta medija - jedini stvarni pokazastelj je quality scan s nero cd-dvd speed app na nekom od uredjaja koji podrzavaju c1/c2/jitter skeniranje.
    traxdata tj ritek ce uvijek biti miljama daleko po kvalitetu od verbatima ma na kojoj brzini se przili...
    i na kraju o mcc004 tj verbatim 16x - najbolji rezultati s benq pekacima dobivaju se przenjem na 12x i u slucaju serija slabijeg kvaliteta (kakvi su ocito ti koje ti imas sudeci prema qscan rezultatu), na 8x. moj najbolji rezultat s mcc004 (a ujedno medju najboljim @ cdfreaks.com) jeste ovaj (naravno @ 12x):
    [​IMG]
     
  18. pac

    pac Komšija

    benq dvd+/-r 16,5KM 25kom u printexu 16× bez ikakvih problema snjima i cita! :smt002
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Potpisujem! Ti sa cvjeticima su LS Media,bacio sam 2 kutije neotpakovanih! Od jedne citave kutije (10 komada) uspio sam iskoristiti samo jedan DVD. Najgore od svega sto sam potrosio masu vremena za skidanje nekih stvari i sl. a kad sam sprzio,ti DVD ovi su propali. Naravno,drug Marfi je umijesao svoje prste.Kad sam skontao da ih ne mogu procitati,vec sam bio izbrisao fajlove sa kompa koje sam snimio na njih. :evil:
    Zaobidjite LS Media,vece ke smece od Princo-a!
     
  20. 3125

    3125 Komšija

    Traxdata gold majka. Quake 2 kojem se desilo sve zivo sto mu se moglo desiti (samo jos kamion nije presao preko njega) jos radi bez ijednog problema. Verbatim isto tako, ali nemam nijednog koji je stariji od 5 godina, tako da mi je traxdata jos na prvom mjestu :D