K: prazne dvd medije vecu kolicinu

Discussion in 'Računari i komponente' started by k!b¤, Nov 14, 2006.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je Suikoden Tactics u plejki napuko, od tada ne koristim Verbatim spindle. Samo Memorex, Imation, TDK.
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Verbatima laznjaka je najvise. Koliko sam primjetio samo u mercatoru nisam nikad dobio supljake. Najlakse je primjetiti po profilu, kako su "narezani", jel' linija ravna ili krivudava. Imation sam ispucao spindle od 25 komada, svi do jednog rade, al' ga nisam opet uzimao ne znam zasto :p
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Imation skup 1,5-1,7km po komadu kao i Memorex. Mada u mojoj PS2 arhivi najlosiji medij je Verbatim 8)
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Uzeo sam skoro dvd rw NEC 4570A i propalo mi je 6-7 dvd-ova ( traxdata i memorex ), a przio sam sa Nerom. Przenje prodje udure, ali kasnije dvd moze samo da leti kroz prozor jer pola fajlova nije kopirano, a ona druga polovica je ostecena. :|

    Nabacio sam Roxio i od tada sve pici fino. :)
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Nabaci ti novi Firmware i trebalo bi da radi.
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    po meni su verbatim DVD+R medije mnogo kvalitetnije od -R, kao sto je rekao kolega 3125 samo ih treba iz profila pogledati i uporediti i sve ce vam biti jasno...ja sam kompletno presao na +R

    imation mogu pohvaliti sto se tice CD-R medija...imam jedno 30 sto sam snimio 2002. kad sam bio u posjeti svabiji, malo su se i izgrebale a mnogo su bile citane, super su...

    (doduse przene su tada na SCSI Sony CD-RW koji je podrzavao citavih (drzite se) 2x!!!!...beton uredjaj)
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Ali onda mogu zaboraviti na garanciju ?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto? Uvijek mozes poslije vratit stari...
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Ma nisam upucen u ta cuda pa ne znam.

    Hvala.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ces to radit, pobrini se da je uredjaj jedini na kanalu i da je u master modu. ;) Da se ne bi nesto zajebalo pa na kraju flash-alo krivi uredjaj...
     
  11. Predator

    Predator Aktivista

    Negubi se garancija ako nabacis originalni firmware nego samo neki modifikovani kojih ima za nec-a na hiljade.
    Sto se tice medija ja sam dosada sprzio hiljade komada nema boljeg od verbatima samo da je original doduse dobar je i tdk, ali ih nema vise kupiti do sada sam promjenio dva pioneera, cetiri neca sada koristim plextora 760a probavao sam verbatime + snimiti na 18x cisto radi testa rade kod koga sam ih god odnio bez ikakvih problema jer plextor ima nekakvih hiljadu podesavanja kalibracija i sl.