Kako napraviti bootabilan DVD od Win7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by kugla, Mar 11, 2009.

  1. kugla

    kugla Aktivista

    Kako da napravim bootabilan DVD od Windows 7.Pokušao sam pomoću Nere da idem na opciju make boot DVD ali neće.Imam 64 bitnu verziju koja se može pokrenuti jedino iz boota jer ne može iz samih Windowsa.
     
  2. esche

    esche Novi član

    jesi li probao sa UltraISO
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ako si preuezo validan .iso file, pokreni Nero Express, izaberi opciju Image, Project, Copy sa lijeve strane, pa onda izaberi Disc Image or Saved Project, pronadji Win7.iso (ili kako se vec zove), snimi i to je to.
     
  4. kugla

    kugla Aktivista

    Fajlove od Win7 sam konvertovao u ISO format i uradio to što si rekao ali opet kada pokušam da pokrenem u bootu jednostavno ga neće da pokrene.A za to da li je validan pa nije.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    pa trebalo bi da si skinuo ISO fajl i njega samo sprzis kako ti je Enis i objasnio.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bog ti dao kakvu si ti to verziju koristio. Cuj piratizirati otvorenu betu, zvuci apsurdno kao kupiti besplatan Linux.
     
  7. kugla

    kugla Aktivista

    I imali lijeka pošto sam ovo skinuo sa FZ.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probaj vlite. Znam da je nlite imao opciju create bootable iso, za ovaj nisam mnogo siguran.
     
  9. zalizani

    zalizani Aktivista

    Nemoguce Vlite je za Vistu i to samo za SP1(trenutno),Nlite je za XP,a za win 7 to treba pricekati.A sto se tice samog odgovora na temu probaj sa deamon tools lite.Znaci otvoris iso file,i onda novi folder npr. Win 7 u njega prekopiras sve iz virtual drive, poslije taj folder snimis kroz Neru.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ama lik izgleda ne zna da treba naprziti kao obicni data DVD, da su fajlovi za boot-DVD vec tu :smt015
     
  11. kugla

    kugla Aktivista

    Daj ba pa znam kada sam instalirao 64 bitni XP da sam morao napraviti botabilan cd dok 32 bitni možeš pokrenuti u samom windowsu a x64 ne može.Ovaj Win7 je X64 bitna verzija i nije u iso formatu jer sam ga bio extractovao a iso izbriso tako da nemam orginalni iso od microsofta.Juče sam napravio bootabilan cd od XP-32 bitnog neka verzija sa Vista temama i dodatim programima tako da nisam imao problema da ga pokrenem.