Kingdoms of Amalur: Reckoning

Discussion in 'Igre i konzole' started by vutra, Feb 3, 2012.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Moze se igrati, samo trebas malo napredovati u igri da ti legne. S obzirom da se nije dizao preveliki hype oko ove igre nije bilo ni prevelikih ocekivanja. Dovoljna je za ubijanje vremena do DIII.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Najvise me odbija nekakav djeciji setting tj. grafika i nepostojanje nekog mounta, ubija me kad dobijem quest s kraja na kraj mape i skoro sve moram prepjesaciti, valjda ce kasnije fast travel pomoci kad otkrijem sva podrucja i naselja.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja se ne sjecam da je trebalo preko dvije minute za bilo gdje da odes. A i do toga necega ima nekoliko lokacija i na svakoj lokaciji nekoliko questova. Jedino ako letis samo za main questom, a ni tad ne treba puno putovati s obzirom da mozes protrcati kroz neprijatelje. Nije za tebe RPG, ganjaj nesto akciono.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Fakat . Kako bi igrao BG2 . Car RPG-a i jest istrazivanje , lutanje po mapi ...
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Fast travel dobijes vrlo brzo nakon nesto malo istrazivanja mape.

    Tu treba i paziti kada se dodje nesto dalje u igru. Postoji jedan major bug u igri koji ukida fast travel i ne moze se trenutno rjesiti ni putem patcha. Radi se o jednom od questova u oblasti Red marches ("Her righteous fury") koji se ne moze zavrsiti i nakon njega fast travel postaje onemogucen. Jedino je rjesenje ne pokretati nikada taj quest.

    Ko pokusa rjesiti to preko patcha ostace cak i bez save game-ova a problem svakako nece rjesiti, tako da ne dirajte ovaj quest ni za zivu glavu. Bez fast travela kasnije igra postaje nemoguca ukoliko ne zelite da potrosite 2012 godinu za igranje Amalura. Cak se i onima koji u igrama vole da zavire u svaki cosak mape zgadi pjesacenje.
    Ni mount ne bi bio rjesenje kada dobijes zadatak koji ti trazi da ides sa jednog na drugi kraj mape.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato obradiš jednu oblast, questove koji tu imaju i idemo dalje, nećeš odmah prek pola mape ići.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja furam main quest uglavnom, kasnije ako budem imao volje odradicu i side questove. Do sad sam odradio par, onaj u kojem dobijem kucu i jos poneki. Fast travel imam ali uglavnom me main quest vodi u neistrazene oblasti tako da puknem fast travel do najblizeg mjesta ali opet imam podosta za pjesacenje. Mislim, onako volim poprilicno RPG-ove ali nesto ozbiljnije tipa The Witcher ili Gothic, TES. Nekako mi je ovdje smijesno kad vidim nekog jebenog monstera u ovoj "djecijoj" grafici. :mrgreen:
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kako kome, meni se art style recimo sviđa, mada gotivim i to što si ti nabrojao. Ne preporučujem ti da rushas main, jer igra nije kao TES, da se leveluju, pa ćeš kasnije naletit na grdosije zbog kojih ćeš plakat a komtotno si ih mogao stići da si uživao u side questovima. Najveća prednost igre jeste gameplay, zato i jest dobro radit questove, makar je meni bilo, da se što više maštrafim i skupim expa :D
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Nema te grdosije koja ne pada u Fateu. :lol:
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ako igras sa magician likom ili kasnije promjenis fate, sto prije nabildaj skillove dok ne dodjes do meteora. Tad si otprilike rjesio sve brige. Skille je ludilo, iako ima malo duzi cooldown od ostalih ali nista posebno.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Igram battlemagea, odosno s Crusader destinyem. Znaci longsword & staff. Finesse i ne dizem skoro nikako, jer luk i daggere ne koristim mada bi trebao dizati ako nista zbog zahtjeva odredjenih armora. Inace najvise sam naskillao blacksmithing, lockpicking i onu vjestinu za detekciju hidden chestova. Mislim da je ostalo manje vise nepotrebno jer se ne bavim alchemyom kao ni sa craftingom gemova. Sto se tice main storya dosao sam na lvlu 18 do Alabastre ali vidim da su oni obicni guardsi skoro ko elite za mene tako da sam se sad vratio na side questove i evo negdje sam blizu 21. lvla. Inace oko 11h igre imam..
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    11 sati, u Alabastri si i kažeš da ne rushas u igrama? Sad se ne čudim što ti je tako kratko trajao ME3 :D
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Prvo main quest ide i poneki side. Kasnije ako se nakanim ostatak, to je moj princip. :smt003
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Jedino što vrijedi paznje u igri je main quest. Lošije sporedne questove odavno nisam vidio.
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo blizu 17h igre, 50ak zavrsenih questova izmedju ostalog svi main questovi i 1 guild. Veceras sam morao necim ubiti dosadu, u buducnosti mozda ponekad upalim da odradim jos koji side quest, ali sumnjam..
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    23h igre, zavrseno oko 80ak questova, svi guildovi, main quest, lvl 32 oko 1,5 milion golda na kraju, dosta od mene.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    SS or it didn't happen ;)
     
  18. aeRo

    aeRo Komšija

    Bila su 23:23 sata igre lol i 78 questova. :mrgreen:
    Tako da sam sad odradio jos 2 questa i prozujao malo i nakucao na 24h i 80 questova.
    Inace ne svidja mi se loot sistem, sto do nekog kovcega otvorim 3 hidden prolaza nema sta ne uradim i na kraju dobijem nekakvu stabljiku dok nekad ovako usput naletim u hrpi kamenja na neki gold dio opreme, taj random loot sistem mi je bezveze. A inace ima fine opreme, nema sta sve nisam nakupio ali sve sam prodavao dzabe skoro, prodam za 30k to kasnije da opet otkupim vrijedi 250k ali jebi ga, ostavljao sam samo ono sto mi treba. Inace ovaj sad set armora je ja mislim najjaci i naravno longsword iz istog seta.

    Evo ss-ova za ove s nepovjerenjem, nisam jedan od onih sto se nesto pravdaju al' eto da ne bude neke price.
    http://i42.tinypic.com/29e29tc.jpg
    http://i40.tinypic.com/34eeyie.jpg
    http://i42.tinypic.com/jicbc6.jpg